Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES

  1. #1
    fokus145
    Gość

    Domyślnie 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES

    Witam,

    autko czasami dziwnie się zachowuje - traci moc, nie reaguje na pedał gazu i mimo, że jadę na biegu to gaśnie. Mogę odpalić natychmiast znowu i już jest w porządku. Spodziewałem się błędu ciśnienia paliwa i regulator do czyszczenia/wymiany ale nie ma takiego błędu... Sytuacja taka z gaśnięcie zdarza się raz na tydzień, czasami częściej czasami rzadziej... A FES pokazał tylko błędy EGR (zaślepiony).

    Dodatkowo słychać straszne stukanie - jak traktor gdy jest zimny. Po rozgrzaniu ustaje.

    Dodatkowo martwi mnie wykres ciśnienia doładowania - oczekiwane ciśnienie doładowania jest zawsze zero a zmierzone ciśnienie doładowana doszło do 1400mBar przy 3700 obrotów - czy to może być kwestia, że auto stało na luzie?
    http://imageshack.us/f/441/cinieniedoadowania.jpg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciśnienie_doładowania.JPG
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	61.3 KB
ID:	43180

    Dodatkowo zmieniłem przepływkę, bo zmierzona masa powietrza i oczekiwana masa powietrza bardzo się różniły. Niestety niewiele to pomogło i dalej oczekiwana i zmierzona masa są bardzo rozjechane... Czy to normalne?
    http://imageshack.us/f/515/masapowietrza.png
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	masa_powietrza.JPG
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	43181

    Korekta dawki paliwa na kazdym wtryskiwaczu jest zero ale z tego co się orientuje to 1.9 105KM nie ma korekty dawki. Test przelewowy wyszedł idealnie - po 3 minutach różnicach między zwracającym najmniej i najwięcej wtryskiwaczu to 3ml.
    Ostatnio edytowane przez fokus145 ; 31-12-2011 o 20:27

  2. #2
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    ja bym kolego szukał coś w elektronice się pierdoli,, kostki wtyczki do kompa potraktuj spray kontakt dostępne też i na cpn ,, bardzo dobre,,, jeżeli tak robi to musi ginąć sygnał gdzieś ,,,przetarty przerwany kabel,,, i sprawdż alternator jakie ma ładowanie,,,

  3. #3
    fokus145
    Gość

    Domyślnie

    Jako, że było to moje pierwsze w życiu uzycie FESa popełniłem trochę młodocianych błędów...

    Po pierwsze - przepływ powietrza na jałowym jest w porządku - jest większy niż oczekiwany bo mam zaślepiony EGR i bierze więcej świeżego powietrza niż oczekuje
    Po drugie testy robiłem kręcąc samochód na parkingu a trzeba w jeździe co już wiem od teraz - nowe testy zrobiłem w jeździe - 4bieg, 1500 obrotów i gaz w podłogę.
    Zachowanie jest dziwne - o ile turbina zachowuję się w miarę w normie - przy 2300 obrotów dmucha 1bar a potem lekko spada osiągać 0,92bara przy 4100 obrotów o tyle przepływ powietrza jest dziwny - przy 2300 obrotów osiąga ok. 1200mg a przy 2600 obrotów spada do do 800mg i tak się już trzyma do końca.

    http://imageshack.us/f/707/jazdae.png

    Przy drugim teście zrobiła się w ogóle jakaś aberracja, bo przepływ przy 3600 obrotów skoczył do prawie 1500mg i ECU chyba odcięło bo ciśnienie na railu zaczęło spadać... wywaliło oczywiście błąd przepływki.

    http://imageshack.us/f/215/jazda12.png

    Przepływomierz nowy, założony tydzień temu AUTLOG.

    Skąd się biorą takie ogromne skoki przepływu powietrza? Gdzie szukać? Znalazłem jedną nieszczelność przy takiej harmonijce na wężu między przepływką a turbiną, zakleiłem to taśmą i wygląda na to, że trzyma...

    Dziękuje serdecznie za wszelką pomoc.

  4. #4
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    to musi ewidentnie uciekać ciśnienie gdzieś na wężu,,, nie może być spadku ciśnienia tylko przyrost,, pod dużym ciśnieniem musi ukazać sie nieszczelność w wężu,,,

Podobne wątki

  1. Sprawdzenie wykresów
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 22:38
  2. Analiza wykresów-Kilka błedów
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 20:57
  3. Prośba o odczytanie wykresów
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 21:31
  4. prośba o sprawdzenie wykresów
    Utworzone przez fenix_tbg w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 19:18
  5. Prośba o dwa rodzaje wykresów.
    Utworzone przez MarcinTM w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 07:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory