Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 162

Temat: Alfa a duze mrozy

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    silnik tez Ci chodzi i po co w nim wymieniasz???

    olej to olej pracuje zużywa się... więc jakim cudem w silniku Ci sie zużywa po 10tys km a w skrzyni nawet po 100tys km nie jest zużyty??? dodam że w skrzyni masz syntetyk i w silniku teraz też już masz syntetyk... jedyna różnica to taka że w skrzyni jest rzadszy trochę ten olej... ale tak to to jest normalny olej który się też zużywa...

    a zużyty olej traci swoje parametry... czyli lepkość i tarci na poślizgu... te dwa parametry odpowiadają za żywotność smarowanych elementów... jeśli one spadają to spada Ci tym samym żywotność... proste
    Ostatnio edytowane przez RoBeRt 147 ; 30-01-2012 o 20:29

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    silnik pracuje. ale w silniku spalane jest paliwo. olej się zużywa i brudzi. W skrzyni zużywa się dużo wolniej bo tylko smaruje tryby. Instrukcja nie przewiduje takowej wymiany.

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    no tak zgodzę się w 100% z tym że WOLNIEJ się zużywa bo skrzynia jest szczelna i nie ma dostępu do jakiś czynników zewnętrznych.. a to nie znaczy że w ogóle... wiec wymiana wg mnie może być co jakieś 100tys km albo jak ja kupiłem z przebiegiem 160tys i wymieniłem nie zaszkodzi... 100zł nowy olej i na zimnie nowy olej inaczej się zachowuje a często się pojawiają tematy że ciężko skrzynia chodzi...

    i jeszcze jedno smarowane elementy jeż się zużywają i w oleju pojawia się pył... jest to starty metal... i to raczej kożystanie nie wpływa na eksploatacje skrzyni...
    Ostatnio edytowane przez RoBeRt 147 ; 30-01-2012 o 20:52

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar blackjet
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Dzierżoniów/Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 16v 140KM 2003r
    Postów
    88

    Domyślnie

    Wracając do tematu postu (w końcu nie tylko o oleju prawimy ) u mnie poza zamkami pojawiło się też dolby surround z dźwięków skrzypiących plastików. Chyba wezmę i wyszarpię te uszczelki nad tylnymi oknami bo ich skrzypienie na zimnym doprowadza mnie do szału

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    mnie odgłosy w kabinie też już denerwują... ostatnio superglue kupiłem i całą kratke pod przednią szybą punktowo pokleiłem i... nadal mi warczy przy 1500 obr. coś w tylnim boczku za kierowcą mi lata jakby coś luźne w boczku bylo ale nic tam nie znalazłem boczek sztywno siedzi pasy na oparciu w bagażniku nić nie mam oparcie zatrzaśnięte i nie mam pojęcia co to może mi tak trzaskać...?? coś jakby po dziurach luźno latało... maskownice od głośnika sprawdzałem i już nie mam pomysłów... coś z amorkiem by to mogło być??

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yoda6666
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    jest Alfa 147 2.0 TS bylo Citroen Saxo VTS 1,6 16v 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    tez zauwazylem ze zaczyna mi cos trzeszczec w kabinie ... raczej z przodu z deski rozdzielczej mam nadzieje ze jak mrozy przejda i bedzie cieplej to wszystko wroci do normy bo zaczyna mnie to draznic aaaa i gdzies przeczytalem ze temp -5 stopni i wloskie samochody odmawiaja posluszenstwa cos w tym jest

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    mnie odgłosy w kabinie też już denerwują... ostatnio superglue kupiłem i całą kratke pod przednią szybą punktowo pokleiłem i... nadal mi warczy przy 1500 obr. coś w tylnim boczku za kierowcą mi lata jakby coś luźne w boczku bylo ale nic tam nie znalazłem boczek sztywno siedzi pasy na oparciu w bagażniku nić nie mam oparcie zatrzaśnięte i nie mam pojęcia co to może mi tak trzaskać...?? coś jakby po dziurach luźno latało... maskownice od głośnika sprawdzałem i już nie mam pomysłów... coś z amorkiem by to mogło być??
    Kurcze stary mam to samo....cos nie miłośiernie sie tłucze z tył. Ja jeszcze jedną rzecz podejrzewam, nadkole. Bo u mnie od tej strony od której sie tłuczę nadkolę troche sie odczepiło.
    Pozatym nie mam problemów, auto pali jezdzi staram sie tylko na zimnym silniku delikatnie jezdzić. Biegi tez cięzęj wchodzą, ale po przejechaniu kawałka już wszystko wraca do normy.
    Na tvn turbo pokazywali kiedyś jak zachowuje sie olej w takie temperatury, gęsty jak wosk.

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    panowie to ja Was przebije jesli chodzi o zime i jej skutki w alfie, po 4 dniowym postoju alfy na tym mrozie zamarzly mi amortyzatory! i tyl osiadl, zostaly ze 2 centymetry miedzy kolem a nadkolem, jazda jak jakas furmanka, kolysze niemilosiernie, jeszcze ich nie rozgrzalem aby poszlo z powrotem do gory, wyczekuje wiosny!
    a pozniej musze sie zastanowic czy ich aby nie wymienic przez to...

  9. #29
    Użytkownik Ogier Avatar -snoop-
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1,9JTD Distinctive 2003
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoda6666 Zobacz post
    tez zauwazylem ze zaczyna mi cos trzeszczec w kabinie ... raczej z przodu z deski rozdzielczej mam nadzieje ze jak mrozy przejda i bedzie cieplej to wszystko wroci do normy bo zaczyna mnie to draznic
    Koszmar! Jak wczoraj jechałem (w dodatku po wymianie akumulatora na nowy) to wszystko trzeszczało jak w Polonezie. Po puszczeniu mrozów raczej wszystko wróci do normy, bo choć auto kupiłem tydzień temu, to nic nie skrzypiało (temperatura na plusie)

  10. #30
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar beligistino
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Była...Alfa Romeo 147 jtd 8v 115KM 2002r Distinctive
    Postów
    214

    Domyślnie

    U mnie póki co druga zima z konkretnymi mrozami i wszystko jest ok, odpukać w niemalowane pali od strzała tylko przy tych niskich temp. zaczęły się skrzypienia jak ze starego tapczana wachacze wymienione więc ewidentnie mróz im szkodzi, jak cieplej to nie ma tego objawu.

Podobne wątki

  1. Alfa 147 duze spalanie gazu. Pomocy
    Utworzone przez adrian14831 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 19:33
  2. mrozy a wspomaganiwe
    Utworzone przez ŁukaszP w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 14:23
  3. alfa 156 2.0TS Selespeed bardzo duze spalanie
    Utworzone przez patryczek781 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 20:11
  4. Mrozy=check
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 16:14
  5. STRASZNIE duze spalanie alfa 145 boxer 1,6 103km POMOCY
    Utworzone przez Daniel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 00:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory