Strona 78 z 89 PierwszyPierwszy ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 885

Temat: Analiza logów 1.9 JTD 16V

  1. #771
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Sry, nie doczytałem. Jak masz walniety wtryskiwacz + błąd który wskazuje na zawór scv to troszkę nie rozumiem Twojego pytania.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    No wlasnie chcę się dowiedzieć czy ten błąd to tylko i wyłącznie wina regulatora...Poza tym zastanawia mnie czy jest mozliwosc sprawdzenia regulatora miernikiem(rezystancja,ampery,itp.)Jakie parametry są gdy regulator sprawny,bo "organoleptycznie" sprawdzając jest ok.



    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  2. #772
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Czy blad po191 to tylko i wylącznie wina uszkodzonego regulatora na listwie CR czy to mogą powodowac nie sprawne wtryskiwacze?
    - wg mnie nie, bo ECU nie powinien zablokować ani unieruchomić silnika z powodu wtryskiwacza. Natomiast może to zrobić z powodu: niesprawnej pompy, niesprawnego regulatora lub czujnika. Co nie zmienia faktu, że wtryskiwacze powinny być sprawne, a usterki mogą się nakładać.

    - Szczerze mówiąc wykasowano logi, więc nie wiem jakie było ciśnienie w czasie powstawania błędu.

    ECU unieruchamia samochód lub blokuje jego start. To w sumie jest dziwne dla samego wtryskiwacza.
    - raczej ECU podaje przyczynę unieruchomienia samochodu. A żeby wyrzucić taki błąd monitoruje ciśnienie w czasie i względem wartości progowej. Robi to po to, by różnicować usterki, też by po swojemu sprawdzić działanie czujnika.
    - wtrysk lejący zmniejszałby ciśnienie. Malałoby i wzrastało. Na poszczególnych wtryskach byłoby różne.
    - mam wątpliwości co do testu wtryskiwaczy, bo nie wiem, czy przy wahaniach ciśnienia paliwa w samochodzie będzie on miarodajny? Podobnie jak przy wahaniach podciśnienia? Wg mnie powinny być sprawdzone poza samochodem dla pewności, zwłaszcza, że nie ma wiedzy o kompresji silnika. Nie ma danych – na jakim/ jakich ciśnieniach, ile czasu test?
    - Pompa chyba fizycznie nie wytworzy za wysokiego ciśnienia. Jeśli jest za wysokie, to taki efekt może dać tylko regulator. Jeśli za niskie, może być i regulator i słaba już pompa. To, że ECU unieruachania czy blokuje rozruch samochodu powinno różnicować. Chyba, że jest tak, w tym modelu, że jeden całkiem lejący (nieszczelny) wtrysk wpływa na wszystkie inne w taki sposób, że jak jeden zgubi ciśnienie to reszta też z automatu? Ale to nie wynika znowu z testu wtryskiwaczy?
    Brak balansu w układzie na jednym szybko się przenosi na inne… a po jakimś czasie nie ma już balansu na niczym…
    Może być tak, że wymienisz regulator i nadal nie będzie zadowolenia, będziesz musiał sprawdzić i zregenerować wtryski i zregenerować pompę. Może będą inne błędy, albo tylko niezadowolenie w jeździe. Był nadmierny brud do czyszczenia… skądś tam się wziął. Rozkład brudu jest zawsze wyrazem jakiejś nieszczelności, albo tego, że coś emituje go za dużo i ma b. duże znaczenie w ocenie tego co widać. No wg mnie. Z drugiej strony zanim zaczęły się problemy z rozruchem i gaśnięciem jeździłeś, więc…

    Jeśli coś ma wtyczkę… można to zbadać. Jeśli nie badasz, wymieniasz wszystko po kolei i podajesz za przyczynę to co wymieniłeś ostatnie…

    ==== Jeśli w tym modelu jest inaczej, przepraszam za głos w dyskusji ===
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 26-01-2017 o 22:50

  3. #773
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    - wg mnie nie, bo ECU nie powinien zablokować ani unieruchomić silnika z powodu wtryskiwacza. Natomiast może to zrobić z powodu: niesprawnej pompy, niesprawnego regulatora lub czujnika. Co nie zmienia faktu, że wtryskiwacze powinny być sprawne, a usterki mogą się nakładać.

    - Szczerze mówiąc wykasowano logi, więc nie wiem jakie było ciśnienie w czasie powstawania błędu.

    ECU unieruchamia samochód lub blokuje jego start. To w sumie jest dziwne dla samego wtryskiwacza.
    - raczej ECU podaje przyczynę unieruchomienia samochodu. A żeby wyrzucić taki błąd monitoruje ciśnienie w czasie i względem wartości progowej. Robi to po to, by różnicować usterki, też by po swojemu sprawdzić działanie czujnika.
    - wtrysk lejący zmniejszałby ciśnienie. Malałoby i wzrastało. Na poszczególnych wtryskach byłoby różne.
    - mam wątpliwości co do testu wtryskiwaczy, bo nie wiem, czy przy wahaniach ciśnienia paliwa w samochodzie będzie on miarodajny? Podobnie jak przy wahaniach podciśnienia? Wg mnie powinny być sprawdzone poza samochodem dla pewności, zwłaszcza, że nie ma wiedzy o kompresji silnika. Nie ma danych – na jakim/ jakich ciśnieniach, ile czasu test?
    - Pompa chyba fizycznie nie wytworzy za wysokiego ciśnienia. Jeśli jest za wysokie, to taki efekt może dać tylko regulator. Jeśli za niskie, może być i regulator i słaba już pompa. To, że ECU unieruachania czy blokuje rozruch samochodu powinno różnicować. Chyba, że jest tak, w tym modelu, że jeden całkiem lejący (nieszczelny) wtrysk wpływa na wszystkie inne w taki sposób, że jak jeden zgubi ciśnienie to reszta też z automatu? Ale to nie wynika znowu z testu wtryskiwaczy?
    Brak balansu w układzie na jednym szybko się przenosi na inne… a po jakimś czasie nie ma już balansu na niczym…
    Może być tak, że wymienisz regulator i nadal nie będzie zadowolenia, będziesz musiał sprawdzić i zregenerować wtryski i zregenerować pompę. Może będą inne błędy, albo tylko niezadowolenie w jeździe. Był nadmierny brud do czyszczenia… skądś tam się wziął. Rozkład brudu jest zawsze wyrazem jakiejś nieszczelności, albo tego, że coś emituje go za dużo i ma b. duże znaczenie w ocenie tego co widać. No wg mnie. Z drugiej strony zanim zaczęły się problemy z rozruchem i gaśnięciem jeździłeś, więc…

    Jeśli coś ma wtyczkę… można to zbadać. Jeśli nie badasz, wymieniasz wszystko po kolei i podajesz za przyczynę to co wymieniłeś ostatnie…

    ==== Jeśli w tym modelu jest inaczej, przepraszam za głos w dyskusji ===
    I o to mi chodziło ;-) w najblizszych dniach podmieniam wtryskiwacz choć przed podmianą spróbowalem przeczyscic je chemią i o dziwo na dzien dzisiejszy auto nie gasnie po przekroczeniu 4k obr. tylko lekko szarpnie na ulamek sekundy i jedzie dalej...błędu nie wywala...co do regulatora,tak ma on wtyczke wiec jest mozliwosc jego sprawdzenia..pytanie tylko jakie parametry,własciwosci powinien mieć sprawny regulator,bo jedyne co o nim wiem to to,ze dochodzi do niego prąd i to,ze wizualnie wygląda na sprawny...
    Logi dynamiczne wklejam raz jeszcze-tym razem powinno byc juz czytelne.Niestety mam wersje,w ktorej moge mierzyc jednoczesnie tylko 4 parametry...
    https://drive.google.com/file/d/0Bw1...w?usp=drivesdk

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 26-01-2017 o 23:38

  4. #774
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    wtryskiwacz wymieniłem.zrobiłem trzy próby z logowania na nowym wtrysku(ponizej linki) EFEKTEM tego jest odpalanie auta natychmiast.w zadnej próbie z logowania nie zgasł motor,nie szarpnał,nie wyrzuciło żadnego błędu,jedyne co pozostało to dymienie na czarno przy przegazowaniu i lekkie dymienie na siwo przy odpaleniu.zastanawiam się czy cos z powietrzem na wykresach jest nie tak
    https://drive.google.com/file/d/0Bw1...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/0Bw1...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/0Bw1...ew?usp=sharing

    tu logowanie ze starym wtryskiwaczem:
    https://drive.google.com/file/d/0Bw1...ew?usp=sharing

  5. #775
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Po logach widać, że ładna pogoda była u ciebie, bo ciśnienie atmosferyczne 1004 mbar.
    A poważnie, to logi się do niczego nie nadają, bo nawet nie te parametry są logowane co trzeba.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #776
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Po logach widać, że ładna pogoda była u ciebie, bo ciśnienie atmosferyczne 1004 mbar.
    A poważnie, to logi się do niczego nie nadają, bo nawet nie te parametry są logowane co trzeba.
    czyli jak nie cisnienie doładowania,otwarcie zaworu regulatora,pozycja pedału gazu,masy powietrza,predkosc obr. to co?

  7. #777
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Rakszawa
    Auto
    Fiat Bravo II 1.9 16V
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Czy mógłby mi ktoś pomóc w analizie tych logów? Czy wszystko jest w porządku?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dynamiczne 3 bieg.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	106.5 KB
ID:	226624Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dynamiczne 4 bieg.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	106.0 KB
ID:	226625Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Statyczne.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	109.2 KB
ID:	226626

  8. #778
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    zrób takie screany aby dało sie cokolwiek z nich odczytać, a jak nie to prześlij sam plik logów

  9. #779
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Rakszawa
    Auto
    Fiat Bravo II 1.9 16V
    Postów
    3

    Domyślnie

    link

    chomikuj.pl/ThePower/Fiat

  10. #780
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    A co sie dzieje z autem?? Moim zdaniem wszystko w normie tu jest

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Analiza logów 1.9 JTDm 16v - ciśnienie doładowania
    Utworzone przez riwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 14:40
  2. Logi 2.4 JTD analiza
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 16:30
  3. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  4. analiza logów 1,9 JTDm 16V
    Utworzone przez kajzer w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 16:23
  5. [145] 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory