Strona 80 z 89 PierwszyPierwszy ... 307071727374757677787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 885

Temat: Analiza logów 1.9 JTD 16V

  1. #791
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dalej walczę w temacie, dziś pojeździłem żeby zagrzać turbinę, podjechałem pod dom i nie gasząc silnika zdjąłem wężyk z zaworka overboost do turbiny. Podłączyłem ręczną pompkę vac i sprawdziłem jak pracuje sztanga. Delikatnie zmniejszałem lub zwiększałem podciśnienie od 0 do -0,6bar, sztanga chodzi w całym zakresie nie widać żeby się coś przycinało. Delikatne zmiany podciśnienia powodowały delikatne zmiany wysterowania gruszki, można było ją ustawiać co 1mm.
    Wiem że to może nie oddaje tego co dzieje się w trakcie dynamicznej jazdy i zgodzę się że przeładowanie przy bucie może wystąpić, ale nie rozumiem dlaczego podczas spokojnej jazdy która trwa 10-15 sekund turbina ciągle pompuje na górkę.
    Za zaworem, czyli na turbinie zawór ładnie utrzymuje 0,6bara, natomiast przed zaworem, pompa vac ma ok. 0,85bara podciśnienia.
    Zauważyłem też jeszcze kolejną rzecz, przy normalnym spokojnym przyspieszaniu, np. 3 bieg i tak z 50 do 60-70km/h spalanie chwilowe mocno leci do góry na 12-15L. W sumie nigdy na to dokładnie nie patrzyłem, ale wydaje mi się że kiedyś było bardziej spokojnie, normalne że rosło ale nie o tak dużą wartość.
    Umówiłem się już na wizytę u kolegi @sdero, może tam coś wyjdzie.

  2. #792
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    Nikt nic nie pisze, więc dodam co się w między czasie wydarzyło.
    Sprawdziłem raz jeszcze wężyki podciśnienia - wszystkie szczelne. Wpadłem jeszcze na pomysł żeby może przywrócić oryginalną długość wężyków, bo ten idący od pompy vac do zaworu, po przeniesieniu na skrzynkę akumulatora został mocno skrócony - nic to nie dało.
    We wtorek, okazało się że u mnie w firmie jest kolega który modzi w silnikach volkswagena, pogadałem z nim i poprosił żebym zrobił logi dawki paliwa z ciśnieniem doładowania, wysterowaniem zaworka overboost no i z obrotami. Przejrzał i stwierdził że sterownik podczas spokojnej jazdy pracuje w otwartej pętli nie korygując ustawienia zaworu overboost, i to jest niby ok, ale czemu przeładowuje w tym czasie to jest to dziwne.
    Przejrzał dokładnie program i stwierdził, że np. przy 2000 obrotów, dawka paliwa musi być powyżej 25-27mg żeby sterownik zaczął regulować turbiną, natomiast w vagu jest to dużo mniej, bo ok. 10-11mg
    Zmieniliśmy te dane w programie i teraz sterownik ładnie utrzymuje już ciśnieni w trakcie spokojnej jazdy powyżej ok. 2200-2300 obr.
    Zrobił mi jeszcze jedną korektę, jeszcze lekko obniżając dawkę paliwa przy poszczególnych obrotach w mapie, przy których sterownik ma zacząć sterować turbiną, tzn. wyłączyć otwartą pętlę - tej drugiej mapy jeszcze nie wgrywałem.
    Gdzieś w sieci znalazłem kiedyś taki wpis że w Fiatach ten człon programu odpowiadający za sterowanie zaworem overboost jest lekko spaprany - może coś w tym jest.

    Jutro jestem u @sdero na hamowni, zobaczymy czy tam do czegoś dojdziemy.

    To tyle na dziś,
    Pozdrawiam

  3. #793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    147 1.9JTD 150KM 2005r
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cześć.

    Chciałbym was poprosić o sprawdzenie logów i doradzenie co jeszcze zrobić żeby [notranslate]Alfa[/notranslate] jeździła tak jak po zakupie.
    Ostatnimi czasy coraz częściej mam objawy chwilowego dymienia na czarno zaraz po obcięciu mocy przy jazdy w okolicach 1400 - 2100 obr/min. Przy dynamicznym wyprzedzaniu też zakopci na czarno i sporadycznie wywali błąd P0238. Czyściłem już czujnik ciśnienia doładowania, zawór vgt i egr. Z czyszczenia został mi kolektor dolotowy, przepływomierz, ic z oleju (w zimie najprawdopodobniej zamarzła odma i stąd olej w ic i kapiący spod spływu oleju z turbo) i kierownicę turbiny. Sztanga przy turbo ręcznie rusza się dość ciężkawo ale w pełnym zakresie za to na postoju przy dodawaniu gazu ma bardzo mały skok. Stawiam na zapieczone kierownice turbiny ale przeczytam wasze opinie co zrobić, bo czasu mam ostatnio za mało żeby wszystko rozkładać i czyścić, a przy okazji nie zamawiałbym wszystkich części jakie zaplanowałem tylko te, które aktualnie są potrzebne. Jest jeszcze pęknięcie na rurze doprowadzającej powietrze do turbo ale nie wiem czy tylko powierzchownie czy całościowo. Okaże się jak ją zdejmę.
    Załączam logi z jazdy 12km w odstępie 6 godzin.
    Samochód to AR 147 2005 1.9 JTDm 16V 150km.
    Attached Files Attached Files

  4. #794
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Zrób logi porządnie MES-em, bo po tym co zamieściłeś można wnioskować, że są robione FES-em 3.6, który śmieci i ciężko jest to analizować.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #795
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witam,
    Ja tylko dodam że po wizycie u @sdero wiele nowego się nie dowiedziałem. Cały czas jest podejrzenie o nie domagającą geometrię.
    Moc jak i niuton osiąga katalogowy, 115/280, ale troszkę się przesunął na wyższe obroty, ok. 2500. Wykresu z hamowni chyba nie zapisaliśmy, ale jak dobrze pamiętam to na wykresie nie było jakichś takich potężnych zafalowań jak przy jednoznacznym niedomaganiu geometrii, tylko rósł powoli do góry z delikatnymi falami.
    Na mapie przygotowanej od znajomego, gdzie zostały obniżone dawki paliwa przy których ECU ma zacząć sterować turbiną, wygląda całkiem nieźle - załącznik ze spokojnej jazdy (txt zamienić na csv).
    Na początku, dawka była za mała żeby sterownik zaczął sterować turbiną i chodził w otwartej pętli, tym samym ciągłe przeładowanie o ok. 250mbar.
    Potem lekkie dodanie gazu, 146 sekunda, i wzrost dawki paliwa, ale również obciążenie bo przyśpieszamy, wyskakuje przeładowanie o 300mbar.
    I od 153 sekundy, jazda ze stałą prędkością, dawka paliwa na tyle wysoka żeby ECU sterował turbiną i ładnie trzyma to czego komputer oczekuje.
    Następnie od 168 sekunda, znów lekkie muśnięcie gazu, znów przeładowanie o 300 a nawet 400mbar, a potem powrót do jazdy ze stałą prędkością i znów ładnie trzyma doładowanie od 175 sekundy. A na końcu hamowanie silnikiem.

    Zastanawiam się czy tutaj jednak nie jest jeszcze problemem ten zawór overboost. Wymieniony jakieś trzy lata temu, może on szwankuje, albo czy na pewno jest on taki sam jak ten co był poprzednio.
    Bo jeżeli komputer może sobie ustabilizować doładowanie gdy musi, czyli kontroluje ciśnienie doładowania, a problem jest gdy pracuje w otwartej pętli.
    Być może dla tego zaworu, 70% to nie jest takie same podciśnienie na gruszce jak dla starego zaworu przy tym samym wysterowaniu. Przecież jego sterowanie to tylko PWM, wystarczy żeby ten zawór miał delikatnie mniejszą średnicę wlotową dla powietrza "lewego", lub miał delikatnie większy zakres skoku i na przewodzie do gruszki już będzie co innego niż na starym zaworze.
    No ale tego się nie dowiem, stary chyba wywaliłem i nie mam jak przetestować, nawet gdyby był lekko nie domagający to przynajmniej te wykresy by się gdzieś poprzesuwały.

    Za tydzień wyjazd, jakieś 3000-3500km, jadę tak jak jest, mam nadzieję że dojadę, a co najważniejsze wrócę
    Attached Files Attached Files

  6. #796
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Fiat Stilo
    Postów
    22

    Domyślnie

    Panowie i Panie, mam taką prośbę, bo dalej mnie to gnębi, czy ktoś może zrobić logi z takiego przejazdu na 3 lub 4 biegu ze stałą prędkością w okolicach 1800-2200 obrotów, tak jak te moje powyżej. Logując prędkość, obroty, dawkę paliwa, ciśnienie doładowania zmierzone, oczekiwane i pozycja zaworu overboost.

    Jak tak przeglądam te wszystkie moje logi, to gdy mam mapę seryjną, nic nie ruszaną to podczas takiej jazdy gdy ECU pracuje w otwartej pętli, ustawienie zaworu overboost to ok. 72% (przy 1800-2000obrotów).
    Natomiast gdy mam tą mapę ze zmienionymi dawkami paliwa i ECU wychodzi z otwartej pętli to wysterowanie zaworu przy podobnych prędkościach obrotowych silnika wynosi 48-52%.
    Przecież to jest kolosalna różnica, dlatego mam takie przeładowania.

    Znajdzie się ktoś pomocny i podzieli się takimi logami? A może ktoś robił takie testy i ma gdzieś w zasobach dyskowych podobne logi?

    Pozdrawiam.

  7. #797
    Użytkownik Rowerzysta Avatar soris
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    67

    Domyślnie

    Co sądzicie o tych logach, auto do obrotów 2600 jest mułowate, ciągnie dopiero powyżej tych obrotów. Co może być przyczyną, czy turbo czy podciśnienie czy przepływka. Proszę o pomoc.



    logi.rar

  8. #798
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Turbo późno wstaje i nie doładowuje (nie była czasem regenerowana ?). Pomiar powietrza widać, że jest co najmniej "dziwny"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	powietrze.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	33.0 KB
ID:	232593
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #799
    Użytkownik Rowerzysta Avatar soris
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    67

    Domyślnie

    Turbina nie jest regenerowana, przynajmniej nie w Polsce. Co proponujecie za co mam się teraz zabrać za przepływkę czy turbo? Poniżej kolejne logi w sumie podobne do poprzednich. czy konieczna jest wymiana przepływki? i regeneracja turbo?

    logi2.rar

  10. #800
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Konieczne jest organoleptyczne sprawdzenie jak podzespoły w rzeczywistości wyglądają.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Analiza logów 1.9 JTDm 16v - ciśnienie doładowania
    Utworzone przez riwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 14:40
  2. Logi 2.4 JTD analiza
    Utworzone przez iwok w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 16:30
  3. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  4. analiza logów 1,9 JTDm 16V
    Utworzone przez kajzer w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 16:23
  5. [145] 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory