Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana uszczelniaczy zaworów

  1. #1
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie Wymiana uszczelniaczy zaworów

    Witam, tak jak w temacie, otóż byłem niedawno w Polsce i okazało się że moja bella lubi tłusto zeżreć i w.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.a 3,5 litra oleju na 1000 km.
    Już wcześniej ją o to podejrzewałem ale na krótkich dystansach ciężko było to poznać.
    Kupiłem już uszczelniacze na zawory po 3.50 za sztukę oryginalne z salonu i tu pytanie, czy to dużo pracy jest przy takiej wymianie,
    i pytanie numer dwa, co jeśli to nie uszczelniacze, a pierścienie ile taka zabawa może kosztować?
    Na pewno już ktoś to robił więc może orientujecie się w cenie. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Zeby wymienić uszczelniacze zaworów trzeba zdjać wałki rozrządu a co za tym idzie polecam odrazu wymienić cały rozrząd, chyba że rozrząd miałeś nie dawno robiony to wystarczy wymienić nowy pasek do tego.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel375
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    156 2.4 140KM NERO FUOCO
    Postów
    85

    Domyślnie

    jest co robić, poza tym musisz mieć osprzęt do zdjęcia zabespieczeń sprężyny zaworu i do założenia ich spowrotem, jak sie nie znasz nie zrobisz.ale da sie zrobić bez ściągania głowicy.
    jak chcesz zrobić dobrze zrób uszczelniacze i pierścienie.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Szkoda wymieniać pierścienie jeśli nie zrobisz honowania tuleji, inaczej wywalenie kasy w błoto.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Szkoda wymieniać pierścienie jeśli nie zrobisz honowania tuleji, inaczej wywalenie kasy w błoto.
    Nie do końca, wszystko rozchodzi się o pomiar owalności cylindra i samego progu - jak nie ma progu to można zakładać nowe pierścienie i powinno być ok. Wymieniałem już całe mnóstwo pierścieni i jeszcze nigdy nie dawałem bloku do honowania - zawsze wszystko było ok. Co do wymiany uszczelniaczy - jeżeli ma to być bez ściągania głowicy to trzeba to zrobić na prawdę dobrze. Mniej więcej w 85 % przypadków o jakich słyszałem, po wymianie uszczelniaczy bez ściągania głowicy zawsze coś się działo, a to palił jeszcze więcej oleju a najbardziej drastyczny przypadek to urwany zawór na skutek tego że źle założony uszczelniacz spadł, wpadł pomiędzy zwoje sprężyny przy dużej prędkości obrotowej i zrobił nie małe spustoszenia w głowicy. Trzeba to zrobić na prawdę dobrze

  6. #6
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał YaSIuVKP Zobacz post
    Nie do końca, wszystko rozchodzi się o pomiar owalności cylindra i samego progu - jak nie ma progu to można zakładać nowe pierścienie i powinno być ok. Wymieniałem już całe mnóstwo pierścieni i jeszcze nigdy nie dawałem bloku do honowania - zawsze wszystko było ok. Co do wymiany uszczelniaczy - jeżeli ma to być bez ściągania głowicy to trzeba to zrobić na prawdę dobrze. Mniej więcej w 85 % przypadków o jakich słyszałem, po wymianie uszczelniaczy bez ściągania głowicy zawsze coś się działo, a to palił jeszcze więcej oleju a najbardziej drastyczny przypadek to urwany zawór na skutek tego że źle założony uszczelniacz spadł, wpadł pomiędzy zwoje sprężyny przy dużej prędkości obrotowej i zrobił nie małe spustoszenia w głowicy. Trzeba to zrobić na prawdę dobrze
    Dzięki za odpowiedzi, alfa już ma wizytę u doktora zamówioną. Mechanik powiedział że ma jakieś specjalne narzędzie dzięki któremu nie trzeba będzie rozbierać całego silnika, z tym że nie do każdego auta pasuje. Pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieję że to tylko uszczelniacze, dwa lata temu strzelił mi rozrząd i wtedy zapłaciłem 2000 euro za naprawę, dlatego teraz ciekawi mnie ile może kosztować wymiana pierścieni.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukiPuki Zobacz post
    ...
    Mechanik powiedział że ma jakieś specjalne narzędzie dzięki któremu nie trzeba będzie rozbierać całego silnika, z tym że nie do każdego auta pasuje.
    ...
    Wypytaj się tego mechanika co to za narzędzie - skojarzyło mi się to z jakimś znachorem, który nie wiele robi, kasuje masakrycznie a ubiera wszystko w wielkie słowa aby budziło przerażenie...


    Cytat Napisał LukiPuki Zobacz post
    Mam nadzieję że to tylko uszczelniacze, dwa lata temu strzelił mi rozrząd i wtedy zapłaciłem 2000 euro za naprawę, dlatego teraz ciekawi mnie ile może kosztować wymiana pierścieni.

    Pozdrawiam.
    W tej cenie to w PL masz kompletny remont całego silnika i pewnie jeszcze w tej samej cenie da się zmieścić z zawieszeniem

  8. #8
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał YaSIuVKP Zobacz post
    Wypytaj się tego mechanika co to za narzędzie - skojarzyło mi się to z jakimś znachorem, który nie wiele robi, kasuje masakrycznie a ubiera wszystko w wielkie słowa aby budziło przerażenie...



    W tej cenie to w PL masz kompletny remont całego silnika i pewnie jeszcze w tej samej cenie da się zmieścić z zawieszeniem
    Chodzi o to że nie mieszkam w Polsce, i nie miałem wyjścia. A w tej cenie można kupić kolejnego TS-a. A teraz autko będzie u innego mechanika leczone, który wydaje mi się w porządku, już u niego robiłem kiedyś alfe i byłem zadowolony. No nic pożyjemy zobaczymy, 30 maja idzie na garaż.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Wymiana samych uszczelniaczy nic nie da, szkoda roboty.
    Pierścienie będą do wymiany, a i tłoki radze dobrze obejrzeć.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    LukiPuki
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Wymiana samych uszczelniaczy nic nie da, szkoda roboty.
    Pierścienie będą do wymiany, a i tłoki radze dobrze obejrzeć.
    Kurde nie strasz mnie, a czy przy pierścieniach niema spadku mocy i czarnej chmury za autem?

Podobne wątki

  1. Wymiana uszczelniaczy zaworowych w 2.4 JTD 20V 175KM
    Utworzone przez Pawlus873 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 21:59
  2. [145] Wymiana uszczelniaczy zaworowych
    Utworzone przez marieczko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 20:18
  3. Wymiana uszczelniaczy zaworowych - WARSZAWA
    Utworzone przez wojt3k2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 09:21
  4. wymiana pierścieni i uszczelniaczy 1.9jtd
    Utworzone przez ka3orr w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 13:42
  5. Wymiana uszczelniaczy zaworowych
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 15:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory