Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: strzelanie w kole przy ruszaniu i hamowaniu AR147

  1. #1
    simon81
    Gość

    Domyślnie strzelanie w kole przy ruszaniu i hamowaniu AR147

    witam od jakiegos czasu zaczelo mi strzelac w prawym kole. auto sprawdzone u mechanika zadnych luzow po za malym na koncowce drazka. Auto sprawdzone na szarpakach. Problem pojawia sie jak ruszam do przodu i podczas hamowania. Jak hamuje delikatnie to tego nie slychac. Co to moze byc . podkresle ze nie mam luzow na lozyku.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Ale masz luz w przegubie.

  3. #3
    simon81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    Ale masz luz w przegubie.
    ale wewnetrzny czy zewnetrzny? czytalem tez, ze to moze byc piasta ale to byl by wyczuwalny luz na kole, tak mi sie wydaje.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Piasta jest wprasowana w łożysko, niemożliwe żeby był tam jakikolwiek luz.
    Nie wiem który to przegub, mam gorszy dzień i telepatia dziś u mnie szwankuje...

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kuba18nh
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD
    Postów
    112

    Domyślnie

    kolego a może na początek sprawdź wszystkie wahacze czy są dokręcone, wydaje się nie możliwe i głupie ale też miałem takie objawy, stuk przy ruszaniu i hamowaniu, dzisiaj sprawdziłem wszystko minimalnie ale jednak dokręciłem górny wahacz, dolne wahacze i nagle cisza jak ręką odjął

  6. #6
    simon81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba18nh Zobacz post
    kolego a może na początek sprawdź wszystkie wahacze czy są dokręcone, wydaje się nie możliwe i głupie ale też miałem takie objawy, stuk przy ruszaniu i hamowaniu, dzisiaj sprawdziłem wszystko minimalnie ale jednak dokręciłem górny wahacz, dolne wahacze i nagle cisza jak ręką odjął
    juz to robilem.
    moze zle zinterpretowałem ten dziwk, to bardziej takie mielenie.

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Mam to samo. Od jakiegoś czasu niepokoi mnie ten dźwięk, strzelanie podczas gwałtowniejszego ruszania i podczas hamowania. Auto sprawdzone na szarpakach, wykluczone luzy gałek, luzy wahaczy, luzy na gumach wahaczy i gumach stabilizatora. Wykluczona również poduszka skrzyni biegów bo do poduszek silnika nie za bardzo można było zaglądnąć. Amorki przednie na wykończeniu ale jeszcze nie przy minimum. Strzela bardziej z prawej strony i pewnie niesie się po aucie stąd uczucie strzału "pod nogami". Gość który robił przegląd podniósł autko i zakręcił kołami na skręconych i na prosto i powiedział że jakby to były przeguby to by coś zaszumiało a tam nic.... hmmm... Jeszcze myśl padła na drążek reakcyjny silnika, znajdujący się właśnie po prawej stronie siedząc wewnątrz auta. Nie wiem, może to on strzela, nie wykluczam już niczego. Zostały przeguby, drążek reakcyjny, amortyzatory i już nie mam pomysłów
    Pozdrawiam

  8. #8
    simon81
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekml Zobacz post
    Mam to samo. Od jakiegoś czasu niepokoi mnie ten dźwięk, strzelanie podczas gwałtowniejszego ruszania i podczas hamowania. Auto sprawdzone na szarpakach, wykluczone luzy gałek, luzy wahaczy, luzy na gumach wahaczy i gumach stabilizatora. Wykluczona również poduszka skrzyni biegów bo do poduszek silnika nie za bardzo można było zaglądnąć. Amorki przednie na wykończeniu ale jeszcze nie przy minimum. Strzela bardziej z prawej strony i pewnie niesie się po aucie stąd uczucie strzału "pod nogami". Gość który robił przegląd podniósł autko i zakręcił kołami na skręconych i na prosto i powiedział że jakby to były przeguby to by coś zaszumiało a tam nic.... hmmm... Jeszcze myśl padła na drążek reakcyjny silnika, znajdujący się właśnie po prawej stronie siedząc wewnątrz auta. Nie wiem, może to on strzela, nie wykluczam już niczego. Zostały przeguby, drążek reakcyjny, amortyzatory i już nie mam pomysłów
    Pozdrawiam

    kolego ja sie załamalem ten samochod mnie wykonczy nerwowo, zona mowi ze wkoncu schudne. Sam sie zdziwilem jak dzis po południu sprawdzilem czy mam dokrecone koła. Wzialem klucz i zabralem sie do sprawdzenia srob. ku mojemu zdziwieniu wszystkie mialem luzne tzn na tym kole co z niego dochodzily trzaski, wczesniej mechanik wykryl na nim lekki luz i powiedzial ze to koncowka drazka.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Looney
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Katowice, Imielin
    Auto
    AR 147 '03 Distinctive, 1.6 TS 105 KM
    Postów
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał simon81 Zobacz post
    kolego ja sie załamalem ten samochod mnie wykonczy nerwowo, zona mowi ze wkoncu schudne. Sam sie zdziwilem jak dzis po południu sprawdzilem czy mam dokrecone koła. Wzialem klucz i zabralem sie do sprawdzenia srob. ku mojemu zdziwieniu wszystkie mialem luzne tzn na tym kole co z niego dochodzily trzaski, wczesniej mechanik wykryl na nim lekki luz i powiedzial ze to koncowka drazka.
    Standard u mnie często się to pojawia pierwszy raz tez spanikowałem szarpaki przeglądy a tu się okazało, że miałem dosłownie 1 śrubę lekko niedokręconą i był taki odgłos. Nie dziwię się, że były artykuły, że się w policyjnych Alfach koła odkręcały ja po każdej wymianie kół sprawdzam po paru przejazdach czy śruby nie popuściły.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Looney Zobacz post
    . Nie dziwię się, że były artykuły, że się w policyjnych Alfach koła odkręcały .
    Widać nie doczytałeś artykułu
    " Diler chciał obniżyć ceny, przez co zastosował bardzo nietypowe rozwiązania techniczne. Zgodnie z prośbą Komendy Głównej założono do samochodów felgi innej firmy, to wymusiło zastosowanie pierścieni dystansujących. Takie rozwiązanie może być tragiczne w skutkach."
    Pewno jakby zamówili Ferrari, to też by chcieli założyć koła od tramwaju aby obniżyć cenę. To co przechodzi w niemieckim, to w prawdziwym samochodzie nie ma szans

    Ale wracając do tematu - dokładnie sprawdźcie sobie wahacze dolne. Tego nie widać za dobrze ale spotkałem się już z trzema przypadkami, że popuszczały się śruby mocujące silentblocki. Wystarczy mniej niż milimetr luzu aby dość głośno było to słychać przy hamowaniu i ruszaniu. Przy ok. 2 mm to już jest dźwięk jakby coś odpadało. Co ciekawe, to w żadnym wypadku nie zauważono tego na szarpakach. Może ze względu na ułożenie, złą widoczność miejsca mocowania silentblocku ?
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Stuka przy hamowaniu i ruszaniu - po wymianie wahacza
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:11
  2. [156] Pojedyncze pukniecie przy ruszaniu i hamowaniu
    Utworzone przez Krzysiek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 07:40
  3. Jednorazowy stukot przy ruszaniu i hamowaniu
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 20:06
  4. skrzypienie strzelanie plastikow przy ruszaniu
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 23:13
  5. [164] Chrubotanie przy ruszaniu/hamowaniu
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory