Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Alfa 156 1.8 nie odpala po wymianie pompy, pomocy :(

  1. #1
    igorek
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 1.8 nie odpala po wymianie pompy, pomocy :(

    Witam, jestem tu nowy więc się na początek przywitak Igor, Kraków Moja Alicja to 156 1.8 TS.
    Pora przejść do mojego problemu i prośby o pomoc kolegów Alfistów
    Otóż ostatnio stanąłem na przechyleniu z rezerwąpaliwa i zabiłem pompkę paliwa ( to jest pewne, bo się stopiła), więc kupiłem nową założyłęm i nic. Nie działa! Po wyciągnięciu i podłączeniu "na krótko" działa. Sprawdzone miernikiem napięcie na kostce od pomy i o dziwo jest 12 v!!! Więc zgłupiałem...Założełem pompę spowrotem, podłączyłem + z innego źródła i działa ! Gdzie może być problem?
    Druga sprawa to, jak już podepnę tą pompkęna krótko w alfie to auto i tak nie chodzi, odpali na 3 sek, podławi się ale nawet na 1 tys obr. nie wskoczy i zgaśnie Code i wtrysk gasną... Pomocy

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Zapowietrzył się układ paliwowy. Znajdź wężyk przy listwie wtryskowej, zdejmij i pozwól, żeby "siknęło". Sprawdź tez bezpiecznik i przekaźnik pompy. Jak się spaliła to jest spora szansa, że wywołała spięcie i spaliła bezpiecznik.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  3. #3
    igorek
    Gość

    Domyślnie

    Bezpieczniki sprawdzone - cale. Przekaznik zamienialem na ten od klimy i. Bez efektu. Ale dlaczego pompa nie pracuje skoro jest napiecie na kostce? ( po przekreceniu na zaplon jest 12v na 5 sek.)

  4. #4
    igorek
    Gość

    Domyślnie

    Problem po części pokonany... Zapowietrzona listwa wtryskowa + jakieś cyrki z zasilaniem pompy przez alarm (wywalone, podłączone). No i pompa zaczęła pracować ale to nei koniec problemów... Naładowałem rozładowany wcześniej akumulator, poskładałem wszystko i ? Auto za trzecim razem odpala ALE: po dodaniu gazu od razu gaśnie, na początku falowały obroty po chwili się uspokoiły na poziomie 800-900 obr. i tak się trzymają ale towarzyszą temu strzały w kolektor i tak jakby dławienie się... Co to może być? Przypominam, że po dosłownie dotknięciu gazu auto gaśnie...

    P.S Na gazie auto pracuje normalnie...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    ALE: po dodaniu gazu od razu gaśnie, na początku falowały obroty po chwili się uspokoiły na poziomie 800-900 obr. i tak się trzymają ale towarzyszą temu strzały w kolektor i tak jakby dławienie się... Co to może być? Przypominam, że po dosłownie dotknięciu gazu auto gaśnie...

    P.S Na gazie auto pracuje normalnie...[/QUOTE]

    przepływka, sonda lambda, poszukaj na forum jest całe mnóstwo podobnych tematów.

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/18143-falujace_obroty_twin_spark.html?highlight=faluj%B1 ce+obroty




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  6. #6
    igorek
    Gość

    Domyślnie

    ale ja mam zupełnie inny problem, obroty jak pisałem juz się uspokoiły i są w porządku, tylko auto nie reaguje na pedał gazu a wręcz przeciwnie od razu gaśnie lub spadają obroty prawie na 0 jak się doda gazu...

    P.S Do tego auto przestało już całkiem palić na benzynie, niby łapie ale tylko tyle...
    jakieś pomysły?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Gaśnie, bo jak naciskasz na gaz powietrza przybywa a paliwa brak. Jeśli instalację masz sekwencyjną to nie szukałbym przyczyny w elektronice, gdzyż wtedy sytuacja byłaby ta sama. Tobie zwyczajnie za mało benzyny dociera do wtryskiwaczy. Coś jest niedrożne, przytkane, może pompa słaba jak cholera, może smok na pompie (chyba takie sitko) zatkany.
    Chyba, że masz mieszalnik, wtedy auto będzie normalnie pracować na gazie, bo ten jest "wysysany" przez silnik.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  8. #8
    igorek
    Gość

    Domyślnie

    Po wymianie i naprawieniu pompy nie paliła wcale - problem tkwił w zapowietrzonej listwie wtryskowej... Ale po odpowietrzeniu na zaworze odpowietrzającym paliwo leci jak z kaczej d**y (za przeproszeniem) więc paliwo dociera do wtrysków... gdzie szukać problemu? Aha nie wiem czy wspominałem, ale jak już chodzi na wolnych obrotach na benzynie to strzela w kolektor od czasu do czasu...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Ale dalej nie wiem jaki masz gaz. To, że leci mocno nie znaczy, że to wystarcza. W sumie to w TSie chyba nie ma w ogóle filtra paliwa. Może do wtrysków dostał się jakiś syf, albo - jak pisałem - zatkany jest smok. To, że podaje paliwo wcale nie znaczy, że jest go wystarczająco.
    Będę się upierał póki co przy tym, że jeśli LPG jest wtryskiem to problem leży w fizycznym doprowadzeniu paliwa do wtryskiwaczy. Inaczej miałbyś te same objawy na gazie co i na benzynie.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  10. #10
    igorek
    Gość

    Domyślnie

    Gaz to sekwencja w wtryskiem gazu. Producent AG Centrum, sterownik Zenith.

    Pytanie, czy specywik (dodatek do paliwa) do czyszczenia wtryskiwaczy pomoże?

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 - nie odpala po wymianie głównego komputera/sterownika.
    Utworzone przez prz-24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-11-2022, 09:17
  2. Nie odpala po wymianie rozrządu i pompy 156 1.9 8v JTD
    Utworzone przez sznikers138 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 20:10
  3. pomocy alfa po wymianie przewodu paliwa nie odpala:(
    Utworzone przez rudolph w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2013, 21:19
  4. Alfa 156 2,4 JTD nie odpala:/ Pomocy
    Utworzone przez tomloz2811 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 10:17
  5. 1.9 jtd po wymianie pompy paliwa auto gasnie !! pomocy
    Utworzone przez maly91xx w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory