Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 159

Temat: [147] MRUGA LICZNIK WSKAZUJACY ILOS PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    http://www.forum147.com/viewtopic.php?t=694&start=30
    GENEZA PROBLEMU
    Jak wszystkim wiadomo przyczyną migania licznika km jest błąd wykryty przez bodycomputer samochodu. Ten błąd to podłączenie nieznanego urządzenia teleinformatycznego, który potem paradoksalnie bodycomputer bardzo dobrze obsługuje. Wszystkie błędy sieci CAN wykrywane są niezwłocznie po załączeniu zapłonu - przekręceniu kluczyka. Wtedy do connectu dochodzi napięcie "z kluczyka". Pytanie brzmi, jak obejść kontrolę wstępną sieci CAN?

    ROZWIĄZANIE
    Na kabelek zakłada się przekaźnik z opóźnionym zapłonem (4-6 sekund). Powoduje to, że w chwili kontroli sieci CAN samochód nie wykrywa żadnego nieznanego urządzenia bo przekaźnik nie przepuszcza napięcia. Connect włącza się po kilku sekundach (automatyka przekaźnika) kiedy cała procedura kontroli jest zakończona i jest po sprawie! Sprytne i proste. Jedynym efektem ubocznym będzie włączanie radia 5 sekund później ale myślę że to mniejszy problem niż migający licznik
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #12
    zibi.j
    Gość

    Domyślnie

    u mnie w miejscu przejechanych kilometrów pojawiły się kreski. Mechanik po sprawdzeniu na kompie naprawi za 200 zl. Czy nie przesadził z ceną za robotę. Co jest przyczyną braku wyświetlonych kilometrów?

  3. #13
    bierny
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszmagiera Zobacz post
    WITAM. OD NIEDAWNA JESTEM POSIADACZEM BELLI 147 I CAŁY CZAS MRUGA MI LICZNIK PRZEBIEGU.CO TO OZNACZA I JAK TO WYŁACZYC? DZIEKI POZDRAWIAM
    Miałem podobny problem z migającym licznikiem i wystarczyło poprawić przekaźnik w drzwiach od strony kierowcy (ta kontrolka otwierająca szyby i sterująca lusterkami). Kabelki przez drgania samochodu się poluzowały więc mechanik to polutował. Po jakimś czasie problem wrócił i doszło jeszcze do tego że nie otwierały się również szyby, bagażnik i na zegarach nie pokazywało temperatury. Zamontowaliśmy nowy przekaźnik i wszystko wróciło do normy.

    Cytat Napisał zibi.j Zobacz post
    u mnie w miejscu przejechanych kilometrów pojawiły się kreski. Mechanik po sprawdzeniu na kompie naprawi za 200 zl. Czy nie przesadził z ceną za robotę. Co jest przyczyną braku wyświetlonych kilometrów?
    Jeśli faktycznie padł przekaźnik to będzie wydatek:/ ja za "regeneracje" tego przekaźnika zapłaciłem ok 70 zł, ale później jak już całkiem to padło to koszt nowego przekaźnika to ok 650 zł.
    Najlepiej wziąć auto na komputer i tam powinna wyjść przyczyna migającego licznika lub kresek w tym miejscu

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bierny ; 07-05-2010 o 22:59

  4. #14
    superalfa.pl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszmagiera Zobacz post
    WITAM. OD NIEDAWNA JESTEM POSIADACZEM BELLI 147 I CAŁY CZAS MRUGA MI LICZNIK PRZEBIEGU.CO TO OZNACZA I JAK TO WYŁACZYC? DZIEKI POZDRAWIAM
    Częstą przyczyną mrugania przebiegu jest nie skasowana inspekcja olejowa, lub coś w tym aucie nie jest oryginalne i bodykomputer nie widzi obcego urządzenia

  5. #15
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś też miałem taki problem i wyczytałem że jest to wina nasza czyli kierowcy po przekręceniu kluczyka należy odczekać aż wszystkie kontrolki pogasną i wtedy dopiero mozna odpalać bynajmniej ja tak mam w swojej 1.9 JTD

  6. #16
    milkyyyy
    Gość

    Domyślnie

    ja zawsze czekam az wsyzstko zgasnie bo to chyba normalne ze na kontrolkach nie wolno zapalac zadnego auta..

    generalnie mam swoja belle juz kawalek czasu.. i licznik mruga non stop.. myslalem ze to jest tak oryginalnie :|

  7. #17
    bierny
    Gość

    Domyślnie

    weź auto na komputer bo może jak coś wymieniałeś z elektryki to trzeba to skalibrować... chyba, że już jesteś przyzwyczajony do tego migania ;-)

  8. #18
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    przyczyna pulsowania licznika km jest pojawienie sie kodu usterki wykrytego przez body komputer,celem naprawy nalezy podłaczyc urzadzenie diagnostyczne, odczytac kod błedu, usunąć przyczyne i wylasowac błąd.

    ja dosc długo jeżdziłem z magajacym licznikiem ,w autoryzowanym serwisie nie potrafili sie z tym uporac, a wystarczyło połaczyc sie z bodykompem i skasowac nie aktywne kody.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 10-05-2010 o 21:36

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Talking

    Cytat Napisał milkyyyy Zobacz post
    ja zawsze czekam az wsyzstko zgasnie bo to chyba normalne ze na kontrolkach nie wolno zapalac zadnego auta..
    Jak dawno temu miałem diesla, to czekałem, aż świece żarowe zgasną... od czasu jak jeżdżę benzyną, nigdy nie czekam - odpalam od razu. Jeżdżę tak alfą już 2 lata (nie licząc poprzenich samochodów) i nic niepokojącego nie zauważyłem?
    Może ja czegoś nie wiem...

    pozdrawiam,
    ~tomaz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    to jest inspekcja, migajacy licznik informuje cie o tym ze do serwisu musisz jechać na coroczny przegląd,

Podobne wątki

  1. Mrugający licznik kilometrów
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 16:24
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 21:36
  3. [164] licznik kilometrów ;]
    Utworzone przez solda w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 20:50
  4. Licznik kilometrów
    Utworzone przez cin_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 10:22
  5. [145] Licznik przejechanych kilometrów
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 17:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory