Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nie zawsze dobra temp. z nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie Nie zawsze dobra temp. z nawiewu

    Mam takie wrazenie ze czasami ustawiona temp jest inna niz nawiewana.... czasami mam ustawione na 20 stopni a daje jakby 25...oczywiscie to tylko moje osobiste odczucie ale zazwyczaj zmieniam na 18,5 i dopiero jest taki komfort jak sie siedzi bez ubrania.... i teraz czy to wina jakiegos czujnika ? Bo byc moze sie kiedys za to zabiore......

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    temperatura jaka ustawiasz nie jest temperaturą nawiewu , tylko temperaturą wnętrza pojazdu , jeśli masz klimatronica to po osiągnięciu odpowiedniej temperatury będzie ci jej pilnowało żeby taka temperatura była w środku stąd dmucha cieplejszym powietrzem jeśli jest zimno a zimną jeśli jest ciepło , tak samo ustawia się kierunek nawiewu jak i jego siła .
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał zasit Zobacz post
    Mam takie wrazenie ze czasami ustawiona temp jest inna niz nawiewana.... czasami mam ustawione na 20 stopni a daje jakby 25...oczywiscie to tylko moje osobiste odczucie ale zazwyczaj zmieniam na 18,5 i dopiero jest taki komfort jak sie siedzi bez ubrania.... i teraz czy to wina jakiegos czujnika ? Bo byc moze sie kiedys za to zabiore......
    Prawdopodobnie dawno nie robiłeś servisu klimy.
    Wymiana filtrów kabinowych , czyszczenie i odgrzybianie kanałów , kratek , chłodnic , nagrzewnic i samych czujników wraz z układem wlotowym powinno załatwić sprawę.
    Przynajmniej u mnie pomogło a objawy miałem takie jak opisujesz.
    Moja Bella

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    562

    Domyślnie

    grzac grzeje, chlodzic chlodzi ale czasami mam wrazenie ze nie jest ta temp nawiewana ale byc moze jest to kwestia samego dzialania klimy

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kasowanie błędów- Mińsk Mazowiecki
    Auto
    af147 1,9 JTD
    Postów
    25

    Domyślnie

    Trochę chaotycznie opisujesz swój problem.
    Climatronic oblicza temperaturę nawiewu na podstawie różnicy temp nastawionej i temp wew zmierzonej. W celu jak najszybszego osiągnięcia temp nastawionej.
    zatem jak nawiewa ci w zimie z kratek 25stopni gdy w środku masz +4 to nie dziw się.
    po czasie dostatecznie długim(zależy od warunków na zewnątrz np.1h powinien już dojść do temperatury zadanej) z kratek powinna lecieć temperatura taka jak zadana.
    Gdy coś jest nie tak sprawdził bym czujnik kabinowy temperatury. Jeśli robisz serwis klimy to nie powinieneś mieć problemów z nagrzewnicą, czy filtrami powietrza.

Podobne wątki

  1. [159] 159, 1.9jtdm, problem z odpalaniem-wzrost temp do max,komunikat o wys.temp.cieczy
    Utworzone przez majeczka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 21:01
  2. Temp. na wylocie nawiewu- klima
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 21:08
  3. Brak nawiewu + brak odczytu z czujnika temp. na zewnątrz
    Utworzone przez robcio646 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 15:19
  4. brak regulacji temp.nawiewu
    Utworzone przez grzelu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 20:28
  5. [156] temp cieczy chłodzącej a temp rzeczywista silnika
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory