Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Strzelajacy ogranicznik w 147 5D

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arecky
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Germany
    Auto
    LANCIA Phedra 2,0 MultiJET
    Postów
    64

    Domyślnie Strzelajacy ogranicznik w 147 5D

    Macie jakis sposob na naprawe ogranicznika w drzwiach kierowcy w 147 5 drzwiowej bo wali jak w starym TIPO

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Wymiana na nowy

  3. #3
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Domowym sposobem: wyjąć ogranicznik, rozwiercić go do jednej średnicy, wbić w otwory odpowiedniej średnicy śrubę, zaklepać, nasmarować i założyć. Jeżdżę tak już od dłuższego czasu i mam spokój do dzisiaj. Pozdro

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...t_3d_5d-3.html

    Kolega z forum sprzedaje nowe oryginalne, do różnych wersji, twojej również. Kosztuje o połowę mniej niż w ASO, i nie wiele więcej niż niektórzy chcą za używkę.
    POlecam, ponieważ naprawianie starego ogranicznika to strata czasu, a i tak jest to krótkotrwałe

  5. #5
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    POlecam, ponieważ naprawianie starego ogranicznika to strata czasu, a i tak jest to krótkotrwałe
    Owszem za tą cenę warto, ale naprawić samemu jednak bardziej warto gdyż śruba kosztuje 2-3 złote, trochę roboty i będzie ok. Jak dobrze będzie to zrobione to ogranicznik długo wytrzyma, tylko trzeba trochę chęci i czasu. I nie jest to krótkotrwałe, jak pisałem jeżdżę tak już długi czas i nie ma oznak zużycia, zresztą w kilku alfach robiłem z ogranicznikami i nikt nie zgłaszał reklamacji więc niekoniecznie jest jak piszesz kolego.
    Ale wybór należy do każdego z was, można kupić i można samemu naprawić.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sskamilss
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS/ Volvo xc 60 D5 AWD
    Postów
    110

    Domyślnie

    a można prosić o dokładny opis, ewentualnie fotkę, jak to zrobić, jak to ma wyglądać, bo chętnie bym się za to zabrał, ale nie chce popsuć jeszcze bardziej
    Czasami to aż mi głupio, że inni mają takie brzydkie samochody

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    Tak, ale nie wiesz czy osoba która pytała o ogranicznik będzie w stanie to zrobić, jest wiele osób które sobie poradzą, ale są też tacy którzy nie wiedzą nawet jak otworzyć maske albo wymienić koło, więc nie można być pewnym że to trafi do danej osoby, ja osobiście wolałem zakupić nowy, i mam nadzieje mieć spokój kolejne 9 lat

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sskamilss Zobacz post
    a można prosić o dokładny opis, ewentualnie fotkę, jak to zrobić, jak to ma wyglądać, bo chętnie bym się za to zabrał, ale nie chce popsuć jeszcze bardziej
    Mogę zrobić zdjęcia jak to wygląda u mnie tylko obecnie jestem w pracy. Wykonanie jest proste, wyciągasz ogranicznik (czyli rozbiórka drzwi, wyjęcie głośnika i odkręcenie śrub trzymających ogranicznik), zeszlifowujesz stary bolec tak aby wyszedł bez problemów. Nawiercasz wiertłem mniejszą część ogranicznika na wylot tak, aby średnica góry i dołu była taka sama (po rozbiórce w dolnej części jest mniejsza średnica otworu niż w górnej), kupujesz śrubę którą zeszlifowujesz od spodu aby lepiej było ją wbić, wbijasz, zaklepujesz i wkładasz do auta. Z początku ogranicznik troszkę ciężej chodzi, ale jak już jest przykręcony to nie odczujesz żadnej różnicy w jego pracy, jedynie będzie błoga cisza przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. U mnie pracują tak ograniczniki we wszystkich drzwiach (5D) i od roku nic nie trzasnęło więc myślę że wytrzyma jeszcze długo.

    Druga sprawa jest taka że ja wcale nie chcę nikogo namawiać do takiej wymiany i wcale nie twierdzę że jest to lepsze rozwiązanie, sam miałem do tego zastrzeżenia, jednak wszystkie strzelały więc coś wymyśliłem i co lepsze sprawdziło się więc tutaj opisuję. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście kupno nowej części i wymiana bez kombinacji, wszystko zależy od właściciela samochodu i funduszy jakie może przeznaczyć na autko.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 03-03-2013 o 12:31

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Są dostęne zmodyfikowane przez prodcenta ograniczniki, które nie strzelają.

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar iwan_87
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    alfa 147 1,6 16V 2004r
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    http://www.forum.alfaholicy.org/sprz...t_3d_5d-3.html

    Kolega z forum sprzedaje nowe oryginalne, do różnych wersji, twojej również. Kosztuje o połowę mniej niż w ASO, i nie wiele więcej niż niektórzy chcą za używkę.
    POlecam, ponieważ naprawianie starego ogranicznika to strata czasu, a i tak jest to krótkotrwałe
    A jaka cena ??

Podobne wątki

  1. Ogranicznik prędkości w GT
    Utworzone przez weynrob w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 11:04
  2. Strzelajacy pedal sprzegla
    Utworzone przez MarianoItaliano w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 15:00
  3. Strzelający ogranicznik
    Utworzone przez grubys w dziale 147
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory