Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 232

Temat: Chcę kupić ale się boję

  1. #11
    Now
    Gość

    Domyślnie

    No tak. Ford mnie też zaskoczył. Bardzo.
    Samochód będzie używany w 80% w mieście przez kobietę. No i w weekend na trasie przeze mnie ( chyba?). Wiem. Disel zimą to jest problem ale do przeżycia. Przed jazdą rozgrzewam parę minut na postoju zanim ruszę ale i tak zimny długo. To samochody na trasę wiem.
    Myślę , że warto pomarznąć zima za to co daje w trasie ( chyba ).
    Chodzi mi o normalną jazde , praca , sklep , dom w weekend jakaś wycieczka za miasto. Czy ten samochód sie sprawdzi czy tylko będzie kłopot z nim.

    Audi też mi odradzano z uwagi na aluminiowe zawieszenie z przodu. Nie miałem z nim problemu. Więc może i tu to by się udało?

    Jestem bardzo Wam wdzięczny za każde słowo w tej sprawie.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    jeśli pominąć non stop walące zawieszenie.
    jeżdżę 2 lata, zrobiłem 40tkm, wymieniałem w tym czasie 2 łączniki z tyłu, tyle jeśli chodzi o awaryjność zawieszenia
    ostatni raz byłem na stacji kontroli miesiąc temu - efekt zero luzów
    była: 147 1.6 TS Eco Blu Inca
    jest: 147FL 1.6 TS 120PS Blu Montecarlo

  3. #13
    Now
    Gość

    Domyślnie

    Więc może nie 150 KM lecz zejść na poziom 115 KM?

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Afla Romeo 147 1.6TS 105 Progression '2007
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć. Jeżdżę 147 1.6. Przeczytaj mój post w dziale "tu się witamy". Napisałem tam przy okazji kilka własnych obserwacji na temat 147. Jeżdżę już 8 miesięcy i złego słowa nie mogę powiedzieć o tym samochodzie. Przede wszystkim kup egzemplarz zadbany. Moja Alfa była od nowości regularnym bywalcem ASO, olej był wymieniany regularnie, wszystkie przeglądy itd. były robione sumiennie przez poprzedniego właściciela. Nie mam pojęcia jakie mam elementy zawieszenia (jeszcze nie wymieniałem), ale zakładam, że TRW skoro wszystko było robione w ASO. Nic nie stuka, nie ma luzów, a parę razy udało mi się wjechać w jakąś mniejszą czy większą dziurę także z tą awaryjnością zawieszenia bym nie przesadzał. Ważne żebyś je naprawiał na możliwie najlepszych podzespołach. Poszukaj w innych wątkach tego forum o zawieszeniu. Najlepsze (ale i najdroższe) są elementy firmy TRW.
    Gdy kupowałem Alfę, liczyłem się z tym, że to może być samochód dość drogi w utrzymaniu i to powinno przyświecać wszystkim przyszłym posiadaczom samochodów tej marki. To nie Golf, w którym mój znajomy z pracy nie wymieniał oleju przez 2 lata Choć, tak jak gdzie indziej pisałem, od momentu jak kupiłem swoją Alfę nie ruszyłem nawet jeszcze jednej żarówki. Jedyne koszty przez 8 miesięcy użytkowania to przegląd i wymiana oleju i oczywiście benzyna. Niemniej jednak, mam z tyłu głowy, że coś może się nagle stać i wtedy trzeba mieć te parę zeta na naprawę i na możliwie najlepsze części. Jeśli kupisz tanie podzespoły, bo będziesz chciał zaoszczędzić, to Alfa się zemści To tak jakbyś kupił swojej kobiecie plastikowe diamenty i oczekiwał, że nie będzie dymu Jeśli kupisz JTD, to z silnikiem nie powinieneś mieć większych problemów. Ponoć to jedne z najlepszych diesli na świecie. Ja mam benzynę i naczytałem się o zatarciach silników TwinSpark, obróconych panewkach, awaryjnych rozrządach itp itd. Jednak jeżdżę i o tym nie myślę. Pilnuję tylko żeby serwisować na czas i porządnie. Poza tym "słucham" samochodu i staram się reagować na jakieś potencjalne odchyły od normy.
    Nie dziwne, że się zakochałeś skoro obecnie jeździsz Focusem Alfa to zupełnie inna bajka. jarek1986 napisał coś o brakach wykończenia - ja nie zauważam dużych braków. Wiadomo, że to nie Ferrari. Moja Alfa jest z 2007 i jakość wykończenia jest wysoka. Mam porównanie z moim poprzednim samochodem MAZDA 6 z 2003, która uważana jest za bardzo dobrze wykończoną. Alfa według mnie ma wyższy poziom wykończenia i lepsze materiały. Nic nie trzeszczy na nierównościach, wszystkie elementy ładnie pracują, a dodam, że przebieg to 230000 km. Jedynie mogę przyczepić się do foteli, bo te chyba nie wyglądają na zbyt trwałe.
    Najlepiej jakbyś kupił 147 po FL. Te egzemplarze oferują dobrą jakość wykonania. Ale z JTD może być trudno zmieścić się w 13000...
    Najważniejsze jest to, żeby egzemplarz był pewny i zadbany. Pojedź przed zakupem do ASO i zrób przegląd. To kosztuje niewiele, a od razu dowiesz się wszystkiego o samochodzie. Zaraz po zakupie wymień rozrząd (chyba że poprzedni właściciel właśnie to zrobił. Jednak w ASO upewnij się, że rzeczywiście rozrząd został wymieniony, bo różne rzeczy ludzie twierdzą, a potem nie ma winnego). Zalej dobry olej i dbaj o auto - wymieniaj olej regularnie, sprawdzaj poziom jak najczęściej. 147 nie jest ani bardziej ani mniej awaryjna od innych kompaktów, a sprawia o wiele więcej radości z użytkowania niż np. Golf czy Corolla. Nie ma o czym mówić... Tak jak ktoś kiedyś pisał na tym forum - "mam auto za kilkanaście tysięcy złotych, a gdy nim jadę, czuję się jakbym miał milion dolarów" I coś w tym jest.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    na trasę o dziwo to auto nadaję się całkiem dobrze ,więc pewnie będziesz zadowolony. Ma wygodne ,choć trochę za wąskie fotele,przyjemnie się prowadzi ,silnik 1.9 140 jest idealny żeby jeździć sprawnie i dynamicznie, w przedziale 100-160 we wnętrzu jest zaskakująco cicho(silnik,szumy powietrza),no i zwyczajnie dobrze wygląda. 115 na mieście nie będzie znacznie odstawała ,natomiast na trasie będzie brakowało nieco 6 biegu . W 16v na 6 biegu przy 2000 obr. jest 110km/h,w 8 v na 5 przy 2000 obr. około 90 km/h . Więc 16v będzie i nieco cichsza i nieco mniej spali w trasie . Siewen mówisz że focus jest gorszym autem od 147,a powiedz ile km przejechałeś fordem dla porównania żeby takie tezy przedstawiać? Twierdzisz że 147 po lifcie jest być może lepiej wykonana ,ja śmiem wątpić po doświadczeniach ze 166 po lifice która to nie umywa się do starszych wersji 166.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 02-05-2013 o 15:34

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    Ewentualnie poszukaj od jakiegoś alfisty, który nagle nie zniknie ani z forum... więc wiadomo, że kitu nie wciśnie.

    Gorąco polecam ten sposób na zakup wymarzonej AR. Jeśli trafisz na uczciwego forumowicza, tak jak ja, to nie kupisz kota w worku.
    Pamiętaj jednak, że nie każdy niestety jest szczery i uczciwy, opisałam taki przypadek w innym temacie.

    A co do awaryjności AR- zasada jak dbasz tak masz sprawdza się w 100%. Byłam posiadaczką mondeo i jeśli chodzi o zawieszenie to faktycznie można było nie zawracać sobie głowy uważaniem na dziury itd, za to komfort jazdy tym samochodem, pozostawiał wiele do zyczenia jeśli chodzi np o trzymanie się drogi. Wróciłam do AR i nie żałuję

  7. #17
    Now
    Gość

    Domyślnie

    Jestem bardzo mile zaskoczony Waszymi reakcjami. Ja dbam o samochody więc z tym nie ma problemu. Wiem , że nikt nie sprzedaje dobrych samochodów. Właśnie żona mnie spytała - dlaczego tych ALF na rynku jest tak mało skoro takie złe a tych Fordów tak dużo skoro takie dobre?
    Odpowiedziałem, że Alfa to specyficzny samochód i nie tak popularny w handlu przez handlarzy jak ford

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A jeśli mieszkasz we wrocku to naprawdę nie kupuj 147
    Proszę Cię, mieszkam we Wrocku i mam 147 i jakoś związku nie widzę. Lepiej napisz: jak nie masz pod domem autostrady to nie kupuj .

    Moim zdaniem 13 tysi na zadbaną mocna 16v + pakiet startowy to za mało, lepiej dozbierać trochę kasy albo kupić 147 ze słabszym silnikiem.

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    -------
    Auto
    ------------
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Witam.

    Nigdy nie miałem Alfy i tylko dwa razy w niej siedziałem. Wystarczyło aby się zakochać. Przyglądam się 147 1.9 jtd 16 v 150 KM. Musi starczyć 13 tyś. zł.
    Wszystko by było ok gdyby nie te opinie o awaryjności.

    Pomyślałem, że mogą poradzić mi ludzie, którzy tymi cackami jeżdżą.

    Jeśli możecie mi coś opowiedzieć o życiu z włoszką i o cenie jaka trzeba płaci za ten związek to byłbym bardzo wdzięczny.

    Jeżdżę Fordem Fokusem I 16 16V rocznik 2001. Mój jest super. Bardzo mile mnie zaskoczył bezawaryjnością.

    Ale ta włoszka.

    Pytanie czy warto zamienić?

    Bardzo dziękuję za Wasze ewentualne sugestie w tej sprawie.

    Zostań przy Focusie i dalej żyj stereotypami.
    Każdy będzie tutaj zachwalać Alfę.
    Jak nie kupisz to nie będziesz wiedzieć czy są awaryjne.
    Jak dla mnie Alfa spełnia swoją rolę ,ale nie jestem obsesyjnie zakochany w niej jak większość małolatów na tym forum.
    Do Alfy trzeba dorosnąć ...

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebawroc Zobacz post
    Proszę Cię, mieszkam we Wrocku i mam 147 i jakoś związku nie widzę. Lepiej napisz: jak nie masz pod domem autostrady to nie kupuj .

    Moim zdaniem 13 tysi na zadbaną mocna 16v + pakiet startowy to za mało, lepiej dozbierać trochę kasy albo kupić 147 ze słabszym silnikiem.
    dokładnie tak uważam ,tylko i wyłącznie drogi takie jak autostrada są odpowiednie na ten samochodzik

Podobne wątki

  1. [Brera] Chcę kupić Brera 3,2
    Utworzone przez DareKról w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 21:00
  2. [GTV Spider] chcę kupić spider
    Utworzone przez kodex222 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 09:37
  3. Chcę kupić 147
    Utworzone przez Dejf w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 18:28
  4. [Brera] chcę kupić!!!
    Utworzone przez delejal'holik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 09:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory