Strona 9 z 49 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 487

Temat: [156] Unidiag alez to bardzo proste

  1. #81
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa resetowania ECU, adaptacji ustawień przepustnicy, przepływomierza i takie tam? Identycznie będzie się to robiło jak w 1.5.5?

  2. #82
    magnat21
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, pozwolicie że podłączę się do tematu i zapytam, mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo 147 1.6TS 2001r. wg AlfadiagDEMO moje ECU to ME2.1.
    Chciałbym zrobić diagnostykę i sprawdzić parametry sondy oraz przepływomierza bo alfa czasem dymi mi delikatnie na biało(cieczy chłodzącej nie ubywa, olej też OK) i spalanie trochę się podniosło lecz nie wiem jaki plik definicji mam użyć... Podczas prób łączenia się przy użyciu innych definicji pomiary były błędne bo np. temperaturę wykazywało ujemną, napięcie aku ponad 21V czy przebieg w granicy 33000 gdzie przejechane mam ok 145k.
    Mam jeszcze pytanie czy po ew. wymianie kompletu sond oraz przepływki przy moim ECU mogę wykonać reset parametrów adaptacyjnych wg opisanej w tym wątku procedury ?? Z góry dziękuję za pomoc

  3. #83
    ori
    Gość

    Domyślnie

    Witam po małej przerwie.

    Po wymianie sondy ( orginał bosch z hologramem na pudełku itp kupiony w intercarsie) i zrobieniu restetu parametrów adaptacyjnych jest o niebo lepiej ale nie do końca niestety.
    - ogolnie samochód dostał wigoru i jest jakby "lżejszy" lepiej reaguje na gaz, czuć że wkońcu samochód ma kopa.
    - wczoraj kupiłem dopiero sonde i zrobiłem reset nie przjechałem jeszcze 200 km
    - podczas resetu samochód chodził spokojnie na biegu jałowym FRA = 1 , TRA = 0 czyli reset prawidłowo przeprowadzony.
    - przy odpalenniu obróty idą lekko w góre i za chwile opadają czyli jest dobrze.
    - przy ruszaniu jest teraz innaczej w momencie wciskania pedału gazu samochód znowu myśli chwileczke i wystrzela tylko że teraz to jest Wystrzał poprzednio przed wyminą sondy to było "pstrykniecie". Podczas kolejnego odpalenia i ruszania jest wszystko okej i tak wkółko raz jest okej raz jest "wystrzał"
    - może to jest winna katalizatora ?? może jest zapchany ???? ( miałem wczoraj okazję to wjechałem na kanał i stukałem w katalizator i nic nie słychać jakby coś się rozsypywało, spaliny nie mają żadnego dziwnego zapachu )
    - poniżej dwa wykresy sondy po zrobieniu resetu parametów ( nic nie robiłem samochód stał i grzał się spokojnie na jałowym). W dwóch miejscach widać ze coś sonda zgupiała. i nie trzymała do końca odpowiednich parametrów była poniżej 0, 97 (może dlatego że jest nowa i jeszcze odpowiednio się nie przepaliła??)
    http://img91.imageshack.us/i/sondachl.jpg/
    http://img200.imageshack.us/i/sonda2.jpg/
    Ostatnio edytowane przez ori ; 23-06-2009 o 17:30

  4. #84
    czapka
    Gość

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam i nie mogę się naczytać.
    Co się tak uczepiliście tego resetowania. Babram się już w autach kupę lat i wymieniłem już tysiące różnych czujników, sond, itd. itp. Rozbierałem na śrubki najnowsze, dość zaawansowane silniki, mieszałem w sygnałach poprzez różnego rodzaju symulatory, komputery gazowa itp. Raz, powtarzam raz zdarzyło mi się, że po wymianie elektronicznej przepustnicy w Volvo nie zapalił dopóki go nie wyczyścili.
    Nie jestem elektronikiem ani programistą ale z tego co się orientuję to komputer czyta sygnał z czujnikow i po zmianie ich na nowe nie ma żadnej potrzeby ingerowania w oprogramowanie. Po za tym komputer na bieżąco koryguje czasy wtrysku i kąt wyprzedzenia zapłonu (bo na tym polega jego praca) w zależności od napływających do niego danych. Oczywiście w komputerach typu "self learning" występują różne "anomalie" ale bez jaj, nie po zmianie sondy czy wyczyszczeniu przepustnicy.
    Doceniam umiejętności kilku forumowiczów i ich wiedzę na temat elektroniki i programowania ale, bez urazy, według mnie w tym wypadku to trochę przerost formy nad treścią.

    ---------- Post dodany o godzinie 23:40 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:23 ----------

    Cytat Napisał minciu Zobacz post
    Również chciałem prosić o pomoc w ocenie kondycji auta.
    Zacznę od tego, że posiadam AR 156 2.0TS ( model upgradowany do Euro 3 niestety )

    Wszelkie pomiary przeprowadzałem za pomocą programu Unidiag KPW2000 v.0.4.0.3 używając pliku definicji: AlfaLancia_ME731.def Może mi ktoś podpowiedzieć czy dobry plik wybrałem? ME731 jako jedyne wskazywały poprawnie obroty silnika, inne zawyżały je o jakieś 2500rpm.

    Przy okazji to są dane mojego auta znalezione po nr VIN w Eperze:


    Wszelkie pomiary robione były na biegu jałowym (ok. 850rpm) Poniżej podaję link do prawie wszystkich pomiarów ( pomijając przepływkę na razie)

    Chociaż na biegu jałowym Air flow rate wynosiło u mnie około 14kg/h - chyba za dużo? :/

    GALERIA
    http://img504.imageshack.us/gal.php?g=nowyobrazmapabitowa5.gif


    Jeśli te wszystkie pomiary są bez sensu i muszę np połączyć jakieś dwa na jednym wykresie to proszę o podpowiedzenie, które z którymi połączyć. Oraz podpowiedzcie mi które parametry sprawdzić podczas gazowania auta?


    ps. unidiag zaniża mi wskazania napięcia akumulatora o ok. 1V - sprawdziłem miernikiem bo wystraszyłem się, że nie mam ładowania dobrego

    pss. jak dokonać adaptację parametrów w moim kompie? tak samo jak w M1.5.5?
    Cytat Napisał minciu Zobacz post
    A jeśli pobiorę parametr TRA z innych definicji? Czy nie ma to sensu i powychodzą głupoty?



    Błędów ECU nie mam. A w sprawdzić kondycję silnika mam ochotę, ponieważ auto w ogóle mi nie ciągnie i szarpie poniżej 2000rpm.

    Nie widzę tam nic złego w tych parametrach, jak chcesz to sprawdzę u siebie przepływ powietrza bo mam ten sam silnik i komputer. Nawiasem mówiąc to wszystko można sprawdzić zwykłym skanerem OBD.
    A to, ża poniżej 2000 obr nie ciągnie to normalne. Te wysokoobrotowe silniki tak mają i już.

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    @ori
    - bardziej wiarygodne dla oceny tej nowej sondy oraz kondycji silnika byłoby podanie parametru TRA po okresie adaptacji.
    - lambda regulation to raczej mierzymy jak jest prawie wszytko dobrze, to taki subtelny parametr mówiący o prawidłowej współpracy trójcy czujników:
    sondy lambda- przepływomierza-ECU
    - przydatne byłyby także wykresy napięciowe sondy lambda.
    - zakresy tych wykresów pokażą, czy sonda jest odpowiednio nagrzewana , studzona.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 24-06-2009 o 10:24
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #86
    ori
    Gość

    Domyślnie

    okej pomierzę to wszystko ale dopiero w poniedziałek bo będę miał kompa i zrobi się adaptacja.

    - przy odpaleniu obroty idą w górę i nie chcą opaść przejadę z 200 m i stoją trochę poniżej 1000 obr/min, przejadę 300 m i wszystko jest okej stoją 850 obr/ min i ani drgną .
    - dojeżdzając do świateł podczas wysprzeglania obroty idą w góre do 1200 obr.min i wracają do 850 obr/min i stoją. ( nie są to uciążliwe problemy, naprawdę jest znacząca różnica)
    - dzisiaj rano przy ruszaniu wszystko okej

    Podsumowując jestem bardzo zadowolony różnica wielka po wymianie sondy i twoich uwagach Bubu. Wielkie dzięki masz u mnie dużeeee piwo. Pozdro


    PS. Oczywiście jak jedno się naprawiło to odzywa się drugi problem coś zaczeło mi lekko chrobotać po rozgrzaniu w okolicy silnika :/... czeka mnie "ukochane" ASO dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez ori ; 24-06-2009 o 09:25

  7. #87
    Pepesz
    Gość

    Domyślnie

    post DO Kasacji
    Ostatnio edytowane przez Pepesz ; 24-06-2009 o 21:48 Powód: błąd

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Panowie, potrafi ktoś rozszyfrować poniższy kod błędu ABS:
    Bytes Received: 05 00 03 BD 01
    DTC: 0x05 = 5
    state: 0
    type: 0x00 unknown
    condition1: 0x03
    condition2: 0xBD
    counter: 0x01

    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  9. #89
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    Może ktoś mi podesłać wyzej wymieniony program wraz z definicjami do AR 156 2,4JTD 1999r 136KM ?

  10. #90
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Zaczynają mi coś szaleć poduszki znowu. Pojawił się bład z niczego, jednak mimo, że to dziwne zniknął sam. Ale wydaje mi się, że powróci.
    Mam KWP71, jednak nie chce mostkowac złacza OBD2, oraz zniszczyć samego kabla.
    Moje pytanie jak wygląda taki przełacznik do połaczenia się do AIR BAG i gdzie można go kupić.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. Licznik bardzo bardzo bardzo dziwny temat
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 14:02
  2. Unidiag Szczecin
    Utworzone przez kripp w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 09:21
  3. unidiag
    Utworzone przez ursusc360 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 21:10
  4. UNIDIAG do 2.5 V6
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 17:12
  5. Unidiag
    Utworzone przez marcin_512 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory