Strona 181 z 183 PierwszyPierwszy ... 81131171172173174175176177178179180181182183 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,801 do 1,810 z 1826

Temat: Zaślepienie EGR

  1. #1801
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was kojarzy gdzie w okolicach Jeleniej Góry (dolnośląskie) jest ktoś godny polecenia w temacie zaślepienia EGR oraz wywalenia go z kompa tak żeby wszystko było zrobione jak należy? - to jedno o co chciałem zapytać, zaś drugie to jaki jest koszt takiej usługi orientacyjnie? ... Mój mechanik upiera się przy teorii pozostawienia EGR, czyli wymiany na nowy najlepiej markowy - Pierburg, a to kosztuje 370zł + robota... Zastanawiam się co bardziej się opłaca

  2. #1802
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Z fizycznym zaślepieniem, w twoim silniku powinno sie to zamknąć w 250 zł.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #1803
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    3

    Domyślnie

    U mnie zamknęło się w 300zł =)

  4. #1804
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kluczbork
    Auto
    Alfa Romeo Brera
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    pół roku temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Brery 2.4 ti 210hp. Nie mam problemów ze spadkiem mocy, ale zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie zaślepić zaworu EGR. Chciałbym się dowiedzieć czy podczas takiego zabiegu potrzebna jest ingerencja w oprogramowanie sterownika ECU, czy trzeba też przy tym usunąć DPF czy można go zostawić oraz jaki jest orientacyjny czas zaślepiania.
    Czy polecacie takie zabiegi? Może ktoś z Was zna warsztat w Opolu albo okolicy Kluczborka kto wykonał by mi taką usługę profesjonalnie (dzwoniłem do 44tuning opole ale powiedzieli mi że zaślepienie EGR jest niezgodne z prawem i że przy takim przebiegu (185tys) to silnik na pewno nadaje się do generalnego remontu)

  5. #1805
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan24 Zobacz post
    Cześć wszystkim,
    pół roku temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Brery 2.4 ti 210hp. Nie mam problemów ze spadkiem mocy, ale zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie zaślepić zaworu EGR. Chciałbym się dowiedzieć czy podczas takiego zabiegu potrzebna jest ingerencja w oprogramowanie sterownika ECU, czy trzeba też przy tym usunąć DPF czy można go zostawić oraz jaki jest orientacyjny czas zaślepiania.
    Czy polecacie takie zabiegi? Może ktoś z Was zna warsztat w Opolu albo okolicy Kluczborka kto wykonał by mi taką usługę profesjonalnie (dzwoniłem do 44tuning opole ale powiedzieli mi że zaślepienie EGR jest niezgodne z prawem i że przy takim przebiegu (185tys) to silnik na pewno nadaje się do generalnego remontu)
    Dobre. Ja zaslepilem teraz i wywaliłem z programu. Przebieg 256 tys. Tak jest ingerencja. Trzeba wyjąć sterownik. Nie musisz usuwać DPFa. Koło Gliwic masz Cinsoft

  6. #1806
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Nie trzeba wyciągać sterownika, po linii k-line się to ogarnie,

    Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

  7. #1807
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    alfa romeo mito
    Postów
    4

    Domyślnie

    [lang=es]en serio?[/lang]

  8. #1808
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    159, 1.9 jtdm qtronic
    Postów
    5

    Domyślnie

    Mam problem z EGR, zaślepiłem fizycznie zaślepką i niestety pojawił się błąd slnika na desce, teraz chciałbym go usunać programowo, dzwoniłem do kilku miejsc w okolicy i każdy warsztat mówi żeby nie usuwać samego zaworu egr ponieważ będzie problem z procedurą dopalania dpf-czyli albo założenie nowego egr(jedynie markowego najtanszy ok 300zł) lub usunięcie egr i dpf.

    Czy jeździ ktoś z was z egr off i dpf on?, czy są jakieś problemu, czy jest to bezpieczne dla silnika?

    pacjent to alfa 159 1.9 jtdm 150km 2008 rok

  9. #1809
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazdabokiem Zobacz post
    Mam problem z EGR, zaślepiłem fizycznie zaślepką i niestety pojawił się błąd slnika na desce, teraz chciałbym go usunać programowo, dzwoniłem do kilku miejsc w okolicy i każdy warsztat mówi żeby nie usuwać samego zaworu egr ponieważ będzie problem z procedurą dopalania dpf-czyli albo założenie nowego egr(jedynie markowego najtanszy ok 300zł) lub usunięcie egr i dpf.

    Czy jeździ ktoś z was z egr off i dpf on?, czy są jakieś problemu, czy jest to bezpieczne dla silnika?

    pacjent to alfa 159 1.9 jtdm 150km 2008 rok
    Nie ma najmniejszego problemu z wyłączeniem EGR i pozostawieniem DPF w tym silniku. Nic złego się nie będzie działo. Zakładając, że zrobi się to właściwe.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1810
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM 2004
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ktoś mi doradzi jak zaślepić EGR w silniku 1.9 JTD 115KM . Widziałem na allegro zaślepki w kształcie owalnym pełne i z 3 otworami oraz zaślepki kwadratowe. Jakich zaślepek należy użyć ?

Podobne wątki

  1. [159] zaślepienie nowego egr
    Utworzone przez mamel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:53
  2. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37
  3. Zaślepienie egr!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:59
  4. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez grafex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 06:20
  5. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory