Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Poduszki amortyzatorów i miseczki tył

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Exclamation Poduszki amortyzatorów i miseczki tył

    Witam wszystkich. Mam problem z mocowaniem amortyzatorów tylnych. Mianowicie amortyzator na nierównościach tłucze się przeokropnie. Wymieniłem ostatnio (około miesiąc temu) amortyzatory, a jakieś dwa miesiące wcześniej poduszki amortyzatorów. Nie wymieniłem jednak tych talerzy, które przykręcane są w kielichu do poduszki. Do czego one w ogóle służą? Nie rozumiem ich działania, bo wydaje mi się, że dolegają tylko metalową częścią do nakrętki którą łączy się tłoczysko amortyzatora z poduszką. Czy ktoś może łopatologicznie wyjaśnić mi jak one działają? ( http://sklep.euroforin.eu/miseczka-z...0-p-12641.html ) <--- do wglądu jeśli ktoś nie wie o co mi chodzi . Prosiłbym jeszcze o zdjęcia poglądowe (w miarę możliwości) jak one są u Was przykręcone i jak to wygląda. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    U mni wygladaja tak samo. Problemem moga byc nieoryginalne poduszki. Czesto potrafią stukać nawet swiezo zalozone, a jesli nie to szybko padają.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Mi stukało, więc wymieniłem poduszki, dalej pukało to wymieniłem amory, dalej puka i nie wiem co już wymieniać, zaraz jadę na stację diagnostyczną, żeby mi gość sprawdził zawias z tyłu dokładnie. A co do poduszki to założyłem monroe, kusi mnie wymiana ich na febi bilstein ale to wtedy jak się okaże, że zawias jest ok, bo gdzieś czytałem, że koleś miał podobny problem, pojechał na dwie stacje diagnostyczne, na jednej miał diagnozę, że poduszka, na drugiej, że wahacze wzdłużne/wleczone, wymienił je i miał ciszę, u mnie niby na oko są ok, glikol wygląda jakby nadal był w tulei, ale nigdy nie wiadomo

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL GQ
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mam ten sam problem (alfa 156 sportwagon). Mi się wydaje że u siebie mam miseczki pasujące do poduszek starego typu, a poduszki założyłem nowego typu. Dlatego będę musiał założyć albo poduszki starego typu, albo nowe miseczki.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    W eper nie ma innej wersji miseczek.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Czytałem wątek na forum, że miseczki i poduszki podchodzą jak ulał z polifta, więc jeśli masz nowszej generacji poduszki to ich nie wymieniaj tylko zamień talerzyki/miseczki

    - - - Updated - - -

    No właśnie wiem, ale chyba ogarnąłem co mi się tucze. To tak: kupiłem nowe poduszki firmy KYB (stare były firmy MONROE i miały za wysoki ten stożek z gumy) i skręciłem ładnie wszystko i baja, talerzyki doszły do metalowych kielichów/ budy auta i nie było ani setki luzu (oprócz tego luzu na gumie który zawsze będzie bo o to chodzi, że jest tam guma) no i przejażdżka próbna (nadmienię, że miałem cały tył wyjęty do gołej blachy więc słyszałem wszystkie dźwięki) i zdziwienie bo lewa strona cisza jak makiem zasiał, aż miło, a prawa napie***la jak wściekła, więc powrót do garażu i znowu cała strona do sprawdzenia. Fartem dostrzegłem, że sprężyna (-30mm firmy ta technix) na drugim i na trzecim od góry zwoju jest mega przetarta od uderzania o sobie, wyszła ze mnie dusza druciarza i wziąłem gumową podkładkę sprężyny ze starej poduszki i uciąłem ją tak, żeby ładnie zwój ułożył się w jej rowku i przyłapałem to wszystko na trytytki i udało się tym zabiegiem wyeliminować stukanie z lewej strony do zera (bo tam też sprężyna była lekko obita więc zrobiłem i z prawej i z lewej strony taki zabieg z tą gumą z poduszki) ale z prawej nadal coś słychać, mam jeszcze jedną starą poduszkę, wezmę z niej tą gumę i popodkładam po troszku na każdy zwój, może to coś da, zaznaczę też, że mam skrócone przez samego siebie odboje, są minimalne, z lewej strony jest nowy, bo ktoś wcześniej wymienił, a z prawej jest chyba od nowości samochodu, bo jak go wyjąłem to cały się aż kruszył, więc powtórzę patent z gumą na zwojach i kupię nowe odboje i wtedy zobaczę, jak się uda wyciszyć tego dziada to dam znać Pozdro

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL GQ
    Postów
    3

    Domyślnie

    Jest. 60663774 oraz 60671079. U siebie mam tą drugą.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDm
    Postów
    72

    Domyślnie

    To strasznie dziwne z tymi poduszkami i miseczkami. Mam polifta i miseczki maja luz. Z lewej jest wszystko oryginalne od nowosci i jest taki sam luz jak z prawej strony gdzie jest nowa oryginalna poduszka. Nic nie stuka.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Wszystko ok, są dwa numery tych miseczek ale jak zobaczysz na kolumnę zastosowania danej części to koło numeru 60671079 jest napisane, że stosuje się ją w GTA a ten pierwszy numer ma zastosowanie we wszystkich innych wersjach silnikowych

    - - - Updated - - -

    U mnie ktoś przez sprzedażą auta wymienił poduszkę lewą na monroe, później ja wymieniłem z prawej strony też na monroe i z obu stron na nowych amorach był luz między talerzem a karoserią, jakieś dwa dni temu założyłem z obu stron poduszki firmy KYB i zero luzu, talerze doszły do budy mega ciasno, podniosłem auto i ruszałem koło góra dół i luzu żadnego nie było, jedynie bardzo lekkie ugięcie na samej gumie, więc polecam te poduszki, u mnie dodatkowo jeszcze obijała się z prawej strony sprężyna sama o siebie i uderzała też w metalowy odlew poduszki, kilka kawałków gumowej podkładki sprężyny ze starych poduszek i błoga cisza w aucie

Podobne wątki

  1. Poduszki amortyzatorów
    Utworzone przez zwarte147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2020, 17:37
  2. [159] AR 159SW Poduszki amortyzatorów tylnich
    Utworzone przez FilipoInzhagi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2018, 03:10
  3. [33] Nowe poduszki amortyzatorów przód nie pasują
    Utworzone przez Alfa33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 23:33
  4. Poduszki amortyzatorów tył w 156
    Utworzone przez niggard w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 21:17
  5. Poduszki amortyzatorów tył w 156
    Utworzone przez niggard w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory