Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Project Fred

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Lipno
    Auto
    147 1.6 Twin Spark 88KV
    Postów
    1

    Domyślnie Project Fred

    Witam wszystkich miłośników Alfy

    Od kilku dni jestem posiadaczem już zmęczonego modelu 147 1.6 TS 88 KV
    Nazwałem go "Fred" Jestem 4 właścicielem tego auta w tym roku....
    Auto ma wiele wada i prawdopodobnie gdyby nie moja wizja zbudowania auta do ścigania się już były jednym kołem w autokasacji.
    Dam mu drugie życie a w zamian spełni jedno z moich marzeń.
    I tak oto w moje ręce trafił Fred z 2002. Kosztował mnie 1700 złotych plus 150 na benzynę z Olsztyna do Lipno.
    Miałem obawy czy dojedzie do celu bo z korka od miski którego ktoś próbował uszczelnić konopia. Leje się olej jak z kranu.
    Nie przekraczając 80km/h irytując wszystkich piratów drogowych dotarłem do celu.
    Fred ma do wymiany jedno przednie łożysko i coś strasznie tłucze w prawym tylnym kole przy niskiej prędkości na polnej drodze.
    Biegi wchodzą jak w ciapku. Linka do ręcznego z jednej strony jest odcięta i sprytnie schowane pod nadkole.
    Jakim cudem ten handlarz zrobił przegląd na rok w dniu kiedy go zakupił to już każdy się domyśla.
    " masz ziutek flache daj papiery"
    Wrażenie przy pierwszym spotkania miałem raczej ....bleee
    Lecz wzięłem go bo ma zdrowe serce do walki. Silnik pracuje równo i nie było żadnego problemu ze startem na zimno.
    W aucie zamontowane są białe skóry z podgrzewaniem i airbag. Wszystkie elementy wnętrza z głośnikami Bose chętnie sprzedam. Jeśli by ktoś czegoś szukał w okolicy Lipno/Włocławek to zapraszam.
    Czekam na kuriera z olejem dlatego teraz ja i Fred przechodzimy kuracje odchudzające.

    Jeśli dotarłaś/dotarłeś tak daleko to znaczy że jesteś fanem Alfy i może uda Ci się odpowiedzieć na moje pytanie.
    Fred ma zamontowana klimatyzacje której nie potrzebuję. I nie wiem jaki długi pasek klinowy dobrać do silnika bez klimatyzacji.
    W sklepie powiedzieli mi że są dwie długości.
    Pytanie które jest dobra ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6 120KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Sporo masz odwagi , żeby kupić auto w takim stanie , co prawda moja żona ma też ten model i mam juz dosyć ciągłych choć dobrych napraw
    jesli chodzi o pasek to skorzystaj w katalogu części zamiennych http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE
    znajdziesz tam numer części w tym przypadku paska a potem wystarczy ten numer wygoglować lub sprawdzić np. w katalogu sklepu np intercars https://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog , znajdziesz w opisie długość paska oraz liczbę rowków

    Gdybyś miał poważniejsze problemy ze swoją alfą zapraszam do mojego warsztatu we Włocławku , specjalizuje się co prawda w elektronice samochodowej ale znam problemy tej marki bo wczesniej wiele lat przepracowałem w ASO Fiata

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-02-2021, 18:18
  2. 75 project.
    Utworzone przez oMULEc w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory