Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nie mam Code Card, jak pozyskać kody.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie Nie mam Code Card, jak pozyskać kody.

    Witam. Jest ktoś na forum co odzyskuje kody. Mechanical code i Electronic code. Proszę o info.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Oba kody ozdyskasz za darmo w ASO FCA czyli Afla/Fiat/Chrysler/Dogde.
    Musisz pojawić się osobiście (jako właściciel pojazdu) z dowodem rejestracyjnym, w celu potwierdzenia tytułu własności pojazdu.
    Za dwa dni odbierasz piekną kartkę z ogromym logo MOPAR z Electric Code. Pewnie o Mechanical Code trzeba wnioskować w podobny sposób, ale ja do dziś nie wiem po co jest machanical code...
    Ważne jest, że teraz usługa jest bezpłatna, kiedyś kosztowała 150-200 zl w zależności od serwisu.
    Sprawdzałam, electronic code działa, bo progranowałam dodatkowe piloty do auta.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    168

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w swoim lokalnym ASO również w celu odzyskania kodów, facet zaśpiewał mi ponad 200 zł. Gdy powiedziałem mu, że w innych ASO kody są wydawane bezpłatnie (nie chodziło mi o plastikową kartę, tylko same kody, w sensie np. wysłanie ich na maila) to nieco się zdziwił i powiedział, żebym przyszedł w piątek, wtedy będzie jakiś kierownik i z nim mam porozmawiać.

    Jeżeli w tym ASO by sobie dalej życzyli tyle kasy za pięć głupich cyferek, to jest szansa, że gdy napiszę maila do innego ASO, to załatwią mi to bez konieczności stawiania się u nich? Jest ktoś, kto załatwił to w ten sposób? Nie chcę się tłuc do innego miasta po durne kody...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ja napisałem maila do ASO w Szczecinie z prośbą o kod i po kilku dniach go miałem oczywiście za darmo. Pan poprosił tylko o numer VIN. Spróbuj w ten sposób. Płacić za coś takiego to można hakerowi a nie w Autoryzowanej Stacji Obsługi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Byłem dziś w tym ASO, pan dalej się upierał, że to jest płatne 270 zł - poprosiłem go, żeby porozmawiał z kierownikiem, tak jak obiecywał ostatnio.
    Wrócił i powiedział "ma pan rację, kody wydajemy teraz bezpłatnie, kiedyś to było płatne".

    Także jeżeli ktoś w przyszłości będzie potrzebował kodów i będzie czytał ten wątek - jeżeli w ASO będą się domagać pieniędzy za wydanie kodów, powiedzcie, że ta usługa powinna być bezpłatna (i tak jest w innych ASO). Pozdrowionka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V z 2006 :)
    Postów
    17

    Domyślnie

    A w jakim to mieście byłeś? No i czy dostałeś na płytce CD czy na Twój pendrive? Czy to po prostu wydruk z kodem?

    Czy ja dobrze rozumiem, że jest to kod, który jest potrzebny przy dorabianiu kluczyka? Mam niestety jeden i boję się, że go kiedyś przypadkowo zatrzasnę lub uszkodzę... swoją drogą jak macie jakiś godny polecenia i najtańszy sposób na dorobienie kluczyka to proszę o sugestię.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Pewne, nieduże miasteczko na północnym Mazowszu Tak jak to opisała Karolina, dostałem kartkę A4 z logo MOPAR na prawie pół strony i electronic code, znajdujący się pod wspomnianym logo.

    Kod ten jest potrzebny m.in. do zaprogramowania pilota do centralnego zamka, a ściślej mówiąc do sparowania pilota z samochodem.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    MiTo 1.4 2009 95 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    A we Wrocławiu i Długołęce jest płatne od 250 do 270 brutto. Dziwne praktyki

Podobne wątki

  1. Błędny Card Code?
    Utworzone przez maras14 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:33
  2. [Sprzedam] Cyfrowa Zmieniarka USB-CARD SD Wszystkie fabryczne radia prócz ICS Alfa 166
    Utworzone przez Pawlus873 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 18:50
  3. Brak electronic code i mechanical code...
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory