Witam. Mam problem z napędem w swoim crosswagonie. Polega on na tym że w czasie odpuszczenia gazu lub gwałtownym dodaniu występuje ogromny stuk z tyłu auta, dodatkowo słychać od czasu do czasu nie zależnie od prędkości, ułożenia kół, nierownosci na drodze chrobot jak by z lewej strony. Objaw zaczął występować po wymianie przednich sprezyn ( auto poszło 2,5cm w górę) lub pompki sprzęgła ( robione w jednym czasie) . Poduszki silnika nowe, podpora reduktora cała , podpory wału wymienione , luzów na wieloklinach nie wystepuja, most z tyłu i jego wieszak cały. Zawieszenie z przodu było już rozbierane po wymianie z 3 razy w celu weryfikacji i nic nie stwierdzono ,dodatkowo wymienione zostały poduszka amora i amortyzator (cała lewa strona zawieszenia nowa). Przeguby z tyłu jak i z przodu wydają się ok ( lewy zewnętrzny podmieniony), sprzęgło i koło dwumasowe ma 2 tysiące km. Nie wiem gdzie jeszcze szukać. Nadmienie że auto nie ma zbieżności po rozbieraniu przodu i tyłu i jej nie robię bo dalej nie wiem gdzie tkwi problem. Czy w czasie dokręcania wieloklinu przegubu zewnętrznego mógł uszkodzić się mechanizm różnicowy?