Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Woda pod nogami kierowcy po wjechaniu w duża kałuże alfa 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 2007
    Postów
    3

    Domyślnie Woda pod nogami kierowcy po wjechaniu w duża kałuże alfa 147

    Witam. Mam problem ze swoją Alfa Romeo 147 z 2007 r. Mianowicie pojawia mi się duza, mokra plama pod nogami kierowcy za każdym razem gdy wjadę w jakąś duża kałuże lub jest dużo wody na drodze. Gdy pada to nic się nie dzieje, dopiero jak wjadę w jakąś wodę to cały dywanik jest mokry. Ktoś z was miał podobny problem? Nie mam pojęcia skąd woda może dostawać sie w ten sposób do środka...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Może podłoga dziurawa? Sprawdzałeś od spodu? Możesz też zdjąć wykładzinę pod fotelem kierowcy i patrzeć co tam jest pod spodem.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 2007
    Postów
    3

    Domyślnie

    Podniosłem wykładzinę ( całą nasiąknięta jak gąbka po ostatniej jeździe w deszczu) . Dodatkowo wykładzina pod nogami pasażera z tyłu również jest mokra o czym nie wiedziałem bo z zewnątrz była sucha. Po podniesienu wykładziny i wysuszeniu gołej blachy zacząłem pryskac auto od spodu i po progach karcherem żeby sprawdzić skąd może lecieć woda- nic sucho.. Z żadnego miejsca nic nie cieknie... Z jakich miejsc jeszcze woda może lecieć pod nogi kierowcy i pasażera za nim? Przymierzam się do demontażu całej wykładziny i obejrzenia gołej podłogi w całym aucie choć bardzo mi to nie leży, ale to chyba jedyna droga?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Komuś ostatnio podciekało z przodu, od strony grodzi/błotnika lewego, gdzieś tam brakowało uszczelnienia/mastyki i woda się dostawała do środka. Kojarzę taki temat na forum. Może zdejmij koło, nadkole i sprawdź co się pod nim kryje? Co do tyłu to nie mam pojęcia.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 Q2 2007
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ok dzięki, dzisiaj rozbiorę nadkole i sprawdzę polewając woda

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek, z tą jednak różnica, że od strony pasażera. Problem tkwił w zapchanym "farfoclami i wszelakiego rodzaju brudem" kanaliku, który ma za zadanie odprowadzić wodę z podszybia na glebę, w zasadzie są tam 2 kanaliki, jeden mniej więcej na środku, a drugi
    mocno z prawej strony. Jeśli są niedrożne, to woda będzie wlatywać przez kratki filtra kabinowego do środka, a wtedy dywaniki itd. będą mokre.
    Rozwiązaniem będzie ściągnięcie kratek podszybia i dostanie się do grodzi, następnie wymacanie tych kanalików/odpływów i ich udrożnienie (patykiem, drutem, nieważne czym byle udrożnić, szajs zleci na glebę i po problemie) Powodzenia

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147
    Postów
    2

    Domyślnie

    Może innym się to przyda, u mnie z prawej strony ( od pasażera) ciekło przez brak zaślepki, od kierowcy natomiast zaslepka była, ale dalej ciekło, okazało sie, ze woda spływajaca z podszybia ciekła po ścianie grodziowej na zaślepkę ( która przeciekała) i dodatkowo na łączenie w miejscu progu, fabryczna pianka wypełniająca spękała, guma również i po złuszczeniu przepuszczała ogromne ilosci wody z nadkola.
    NIestety nie mogę wrzucić zdjęć, ale wkleiłem zaślepki za pomoca masy oraz uszczelniłem połączenie między progiem a ściana grodziową po wydziubaniu spękanej pianki uszczelniającej
    Ostatnio edytowane przez Plaucik ; 31-05-2021 o 20:52

Podobne wątki

  1. [MiTo] Woda pod nogami pasażera z tyłu
    Utworzone przez paweltbu w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-11-2018, 10:30
  2. woda sie zbiera pod nogami kierowcy
    Utworzone przez pepp w dziale 147
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-07-2018, 19:09
  3. Woda w kabinie / pod nogami kierowcy
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 12:04
  4. [145] Woda pod nogami pasazera
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 15:11
  5. woda pod nogami kierowcy
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory