Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa 147, komunikat BRAKE LIGHT FAILURE

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 147, komunikat BRAKE LIGHT FAILURE

    Witam, mam problem z komunikatem BRAKE LIGHT FAILURE, problem polega na ciągłym wyskakiwaniu tego komunikatu, dodatkowo przy włączeniu lewego kierunkowskazu przyspieszał po chwili się normował. Pojechałam do mechanika, który wymienił mi tylne i przednie żarówki migaczy, ale błąd nie zniknął. Co radzicie? Czy oddawać samochód do mechanika na cały przegląd pod tym kątem, co wiąże się z kosztami, czy może to być po prostu przerywacz do wymiany? Mechanik średnio miał ochotę pomóc? Bardziej był za tym żeby samochód zostawić na kilka dni u niego. Ma ktoś jakiś pomysł ?? Z góry dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Kot Filemon
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków / Dębica
    Auto
    166 3.2 V6, Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    24

    Domyślnie

    Brzmi jak awaria światła stopu, więc nie wiem, jaki to ma związek z kierunkowskazami. Sprawdzić czy żarówki świecą i jak nie to trzeba diagnozować, pewnie żarówka/wiązka/przekaźnik/bezpiecznik. Trzeba mieć też na uwadze specyfikę Alfy. U mnie po wymianie przeciwmgłowych dalej kontrolka świateł się pali dłużej niż standardowy check po uruchomieniu auta, bo jedna żarówka jest inna niż druga, mimo że działa jak należy. Dalej nie wiem, z czego to wynika

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Masz problem z masą. Sprawdź wtyczki bo często są przypalone. I nie jedź do tego "mechanika" więcej.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jakbyś Gośka napisała skąd jesteś, to może ktoś z kolegów na forum podpowiedziałby Ci sprawdzony serwis. Każdy z nas gdzieś te auta "robi" i zapewniam Cię, nigdy u przypadkowego "mechaniora".

    v.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Też miałem ten błąd ale wyskakiwał kiedy wszystkie żarówki były sprawne... Kiedyś się wkurzyłem i wymieniłem żarówki ze świecących na nowe i o dziwo podziałało. Od tego czasu spokój.
    Można jeszcze odłączyć akumulator na parę minut, niby głupie ale czasem można się zaskoczyć, że pomoże

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    U mnie ze trzy razy pojawił się błąd tylnego światła przeciwmgielnego, w jakichś zupełnie losowych momentach. W Twoim, jak i moim przypadku przewody do lamp idą przez taką karbowaną rurkę do klapy bagażnika (w Twoim przypadku chodzi mi o trzecie światło stopu, na tylnej szybie). Otwieranie/zamykanie klapy bagażnika mogło spowodować powyginanie się przewodów, lub jak wcześniej wspominali moi przedmówcy rozłączenie wtyczek lub słabą masę. Nie bardzo wiem, jaki to by mogło mieć związek z kierunkowskazami, "mechanik" nie miał zielonego pojęcia co robi. Na pierwszy ogień posprawdzałbym przewody i wtyczki, ale najpierw sprawdziłbym, czy któreś światło przypadkiem nie świeci. Poproś kogoś, żeby wciskał hamulec a Ty z tyłu obserwuj zapalanie się światła stopu we wszystkich lampach. Można też pokombinować z włączaniem tego nieszczęsnego kierunkowskazu
    Ostatnio edytowane przez Damiano94 ; 28-09-2020 o 20:09

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    aleksandrów kujawski
    Auto
    alfa romeo 147 1,6 ts 105 km
    Postów
    9

    Domyślnie

    witam właśnie szukałem tematu o przepalonych żarówkach stopu , a tu dokładnie takie same objawy mam dzieje się tak od trzech dni , żarówki sprawne co chwila komunikat BRAKE LIGHT FAILURE i tak samo zachowuje się kierunkowskaz dziwne to ale są już dwie takie alfy.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Miałem takie komunikaty w AR147 1.9 JTD Distinctive 2003, gdy żarówki były do wymiany (stopu -> P21/5W) i styki, których dotykały były nadpalone, mniemam ze starości. Komunikat jest raczej na podstawie rezystancji, które generuje żarówa w obwodzie. Sprawdź bezpieczniki, kable, styki/gniazda/żarówy i musi być OK.

    Powodzenia,
    L.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    aleksandrów kujawski
    Auto
    alfa romeo 147 1,6 ts 105 km
    Postów
    9

    Domyślnie

    rozebrałem jedną lampe tylną i okazuje się że kierunkowskazy mają wspólny przewód masowy ze światłami stopu ,po wyczyszczeniu ta lampa świeci dużo jaśniej niż ta nieczyszczona tak że jutro wyczyszczę styki w drugiej i będzie po problemie.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive 88kW
    Postów
    1

    Domyślnie

    Miałem to samo,

    najpierw sprawdź żarówki (musisz mieć drobne dłonie żeby to zrobić ale się da mi to zajmuje ok 30min)
    potem kostki - najpewniej są przyjarane i trzeba je wymienić

Podobne wątki

  1. [159] Brake light failure rear left
    Utworzone przez Dawsik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2017, 20:45
  2. Brake light failure
    Utworzone przez acrow w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-11-2017, 16:50
  3. Pytanie dot. Brake Light Failure
    Utworzone przez catarts w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 12:06
  4. brake light failure - krótki kabel do kostki
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 10:52
  5. Brake light failure i szybko migający lewy kierunkowskaz
    Utworzone przez Zerahat w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 00:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory