Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zapach palonego plastiku, palonych kabli AR 156 2,4 jtd

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    14

    Domyślnie Zapach palonego plastiku, palonych kabli AR 156 2,4 jtd

    Witam od niedzieli mam dosyć dziwny problem podczas jazdy w pewnym momencie podjeżdża palonym plastikiem przegranymi kablami, w niedzielę po jeździe dłuższej a dzisiaj już z rana na prawie zimnym silniku znowu to samo, wczoraj w ciągu dnia przejachalam jakieś 50km na klimie nagle klima sama zgasla i nie chciała się włączyć krótka wizyta u mechanika padło na kończąca się sprężarke klimy. Mechanikowi udało się ją ruszyć przegazowal trochę auto i znowu ten smród. Moje pytanie czy miał ktoś tak u siebie? Jeśli to nie sprężarka od klimy to co to może być? W sobotę wybieram się nad morze i powiem że starych tak jechać trochę. Chodzi o AR 156 2,4 jtd. Zapach pojawia się i po chwili przestaje być wyczowalny.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    14

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nic w tym temacie???

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    14

    Domyślnie

    Kompresor od klimy wymieniony na nowy firmy Nisess, a problem się poglebil... Dzisiaj rano niespodzianka w postaci rozladowanego aku opalanie na popych, auto stało znowu parę godzin za pierwszym razem odpalilo normalnie a kilka minut później już aku rozladowany. Za każdym razem po opalaniu na popych pojawiał się nbload ABS po ok 5 min z ABS było już ok ale ASR zostal wyłączony i nie dało się włączyć. Ładowanie na poziomie 13,55 po wyłączeniu klimy ok 13,90... Do tego wszystkiego dziwne cykanie w okolicy szyby przedniej. Już nie wiem gdzie szukać problemu...
    I jeszcze pytanie czy to normalne żeby wentylator od chłodnicy klimy chodził cały czas?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Albo masz problem z elektryczna nagrzewnicą albo z rezystorem nawiewu. Albo z czym innym, trzeba określić czy zapach jest ze środka czy zewnątrz auta.

    Może zacieral sie kompresor i stalo koło i palilo pasek.

    Niestety ale albo diagnoza albo mechanik.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 11-09-2020 o 22:52
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    14

    Domyślnie

    Zapach wyczowalny początkowo wewnątrz dosłownie chwilę teraz mam wrażenie że już się nie pojawia. Auto jest u elektromechanika pierwsze co zauważył to wrzacy kabel plusowy od aku dosłownie aż się popatrzył jest cały twardy, do tego zdziwiło go to że wentylator od kilmy który cały czas chodzi nawet na zimnym silniku. Czekam na diagnozę jeśli nie uda się ustalić to pewnie nie obędzie się bez wymiany instalacji

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    U mnie tak śmierdziało plastikiem z nawiewów i po miesiącu stanął nawiew. Sam znalazłem stopiony bezpiecznik 30A na poidszybiu ale jego wymiana nie uzdrowiła nawiewu. Na razie jeszcze sie tym nie zajałem. Proponuje sprawdzić podszybie: bezpieczniki, przekażniki, złącza

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd
    Postów
    14

    Domyślnie

    Na wtorek umówiony elektromechanik z nowości jakie się pojawiły to bez kilmy klima potrafi się sama włączyć jadą bez kilmy nawiewy same się zmieniają z szyby na nogi i odwrotnie, sam wyłącza się tryb auto, słychać jakiś przekaźnik z tyłu auta i ogólnie jest na tyle ciekawie że zaczynam bać się jeździć.

Podobne wątki

  1. Ubytki w plastiku
    Utworzone przez konrad53 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 08:48
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. Rdza na plastiku?!
    Utworzone przez Texas w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 14:13
  4. Chromowanie plastiku
    Utworzone przez Bajon w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:58
  5. [147] dym ze sprezarki klimatyzacji, zapach spalonego plastiku
    Utworzone przez konradurbanski w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 09:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory