Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Podłącznie wzmacniacza Bose do zwykłych fabrycznych głośników w AR147 03r. przedlift

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa romeo 147 1.9jtd
    Postów
    3

    Exclamation Podłącznie wzmacniacza Bose do zwykłych fabrycznych głośników w AR147 03r. przedlift

    Witam serdecznie ,

    Miałem okazje niedawno zakupić wzmacniacz z bose który również jest z ar 147 ,
    chciałem zamontować ten wzmacniacz u siebie lecz posiadam standardowe nagłośnienie ( nie z bose)
    szukałem wtyczek które by pasowały w bagażniku z lewej strony gdzie powinno to być zamontowane
    lecz ani śladu po żadnych kablach .

    kochani pytanie brzmi czy dam rade to w jakikolwiek sposób podłączyć ?, oraz czy jest możliwość w razie czego dokupienia jakiegoś okablowania do tego .

    Z góry dziękuję za rady <3

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Z seryjnymi głosnikami wzmacniacz BOSE bedzie wspólpracowal (są one 4ohm zamiast 2ohm) - polecam skompletowanie głosników BOSE - możesz je kupić za grosze z innych alf, np z 156 czy 159. Uprzedzam pytanie - TAK pasują.
    Wiązkę będziesz musiał zrobić sam, jeśli masz wtyczkę to wzmacniacza to juz połowa sukcesu (były dwa rodzaje wzmiacniacza przed i polift - niczym poza wtyczka się nie różnią)
    Kolejnym magic point jest zdobycie dwoch wtyczek siedzących za schowkiem pasażera do podłączenia głośników - wyprujesz je z dowolnej alfy 147 ze szrotu za grosze.
    Zrobienie porządnej wiązki jest proste ale nie najtańsze - jakies 120zl będą kosztowały same kable (to i tak znacznie taniej niż cena u Januszy OLX'a za pełną wiązkę)
    Jak chcesz schematy połączeń wrzuć mi PM i podeślę Ci schematy. Generalnie zrobienie wiązki i przeciągniecie jej przez auto to 1 dzień roboty.
    Czy warto... chyba tak, Bose gra lepiej niż seria (przynajmniej na 1dinowym radiu), a znacznie gorzej niż Bang&Olufsen w nowym Audi.
    Ostatnio edytowane przez Karolina147 ; 02-12-2020 o 08:07

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    Zrobienie porządnej wiązki jest proste ale nie najtańsze - jakies 120zl będą kosztowały same kable (to i tak znacznie taniej niż cena u Januszy OLX'a za pełną wiązkę)
    W tym roku kupowałem komplętną wiązkę za 80zł więc nie wiem czy jest sens robić to samemu - na FB jest pełno 147 na części.

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    Czy warto... chyba tak, Bose gra lepiej niż seria (przynajmniej na 1dinowym radiu), a znacznie gorzej niż Bang&Olufsen w najtańszym nowym Audi.
    Bose gra naprawde fajnie ale 147 jest słabo wyciszona, jakby nad tym popracować to myślę że byłoby super.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    W tym roku kupowałem komplętną wiązkę za 80zł więc nie wiem czy jest sens robić to samemu - na FB jest pełno 147 na części.
    Jeśli są w takich cenach to jasne, że brać org. BTW kupowałeś z wtyczka do przedliftowego czy poliftowego wzmacniacza? Ja nie mogłam znaleźc, w sumie wiązka jest mega prosta.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    Jeśli są w takich cenach to jasne, że brać org. BTW kupowałeś z wtyczka do przedliftowego czy poliftowego wzmacniacza? Ja nie mogłam znaleźc, w sumie wiązka jest mega prosta.
    Jak ma sie wtyczki i schemat to w sumie każda wiązka jest prosta Ja kupiłem suba z wzmakiem z przedlifta więc wiązke tez szukałem z przedlifta - róznice między przed i polifcie są dwie - inna wtyczka wzmacniacza i minimalnie inna wtyczka ta za schowkiem od wszystkich głosników (wystarczy nożykiem wyciąć prowadzenia i jest ok). Jakiś miesiąc temu dokładałem DSP w 166 i też wiązkę udało mi się kupić za 80zł ale roboty dużo więcej niż w 147.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa romeo 147 1.9jtd
    Postów
    3

    Domyślnie

    Kochani a posiada ktoś schemacik podłączenia oryginalnej wiązki i mógłby podesłać
    byłbym bardzo wdzięczny

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jaka jest impedancja fabrycznych głośników wysokotonowych?
    Utworzone przez spoker w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 17:17
  2. co znajduje sie pod kierunkowskazem w ar147 przedlift
    Utworzone przez kacper112 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2019, 15:10
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 20:59
  4. rodzaje/typy wtyczek do oryginalnych głośników AR147
    Utworzone przez jan dukat w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 17:13
  5. [156] 6 głośników bez wzmacniacza
    Utworzone przez Amadi90 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory