Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 1.9 JTD odpala i gaśnie.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie 1.9 JTD odpala i gaśnie.

    Witam.

    Pierwszy post i obciach na całego,trudno... .

    Sprawa ma się tak-
    Pacjent to 147 1.9 JTD 85kW 02rok.

    Z autem mam taki problem,że jak odpalę i jest na obr.jałowych to silnik pracuje poprawnie nie gaśnie.
    Autem wystarczy ruszyć np.próba wjazdu do garażu i silnik gaśnie.

    Auto było podłączone pod diagnostykę był błąd p0191ciśnienia listwy paliwowej.
    Na początku myślałem że chodzi o zawór w pompie to go wyjąłem,umyłem i dałem nowy o'ring.
    Coś pomogło bo silnik nie gaśnie w momencie ruszenia a np.po ujechaniu np.200m .
    Myślałem też że problemem może być pompka w baku gdyż trochę brzęczała.
    Pompkę kupiłem nową i oczywiście założony nowy filtr paliwa.
    Po tej wymianie ujechałem autem ok.1.5km i auto zgasło na środku ronda...brawo!

    Teraz wieczorem byłem przestawić auto do drugiego,ogrzewanego garażu to silnik zgasł 2 razy.
    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,ale silnik po zgaśnięciu nie pali od razu a po ok.30 sek.

    Auto chciałem oddać to mechanika/elektromechanika ale każdy mówi że nie robi (już) z dieslami... .

    Błąd tak wyżej,czyli p0191
    Gdzie szukać usterki?

    Miałem jeszcze podejrzenia co do EGR że może się zacina w pozycji otwartej i silnik gaśnie,ale wtedy wyrzuciło by p0400...?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jakie masz ciśnienie na szynie po odpaleniu i jakie w momencie gdy auto gaśnie?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie mam kabla do diagnostyki tylko apkę która wg.mnie nie jest najlepsza...
    Jeśli dobrze odczytałem,to ciśnienie przy bucie ok.1800bar a jak gaśnie to spada chyba 3.5bar.
    Co dziwne wczoraj zrobiliśmy z bratem na dwa auta ok.50km i alfa nie zgasła tylko było parę momentów jak by silnik się przydławił i miał gasnąć.A dziś autem zajechałem do pracy było ok. odpalam po pracy ujechałem może 100m i silnik zgasł,odpalił po ok.30sek.Potem było już prawie normalnie-prawie bo jak naciskałem na sprzęgło to silnik prawie gasł ale nie gasł.
    Filt paliwa wymieniony założyłem bosch ale to nic nie dało kasa w błoto... .
    Lejące wtryski raczej wykluczam bo jak by lały to silnik by dymił i gasnął by ciągle-a wczoraj zrobione 50km więc raczej nie to.
    Egr czyszczony ale on pracował płynnie i nie był za specjalnie brudny-co najwyżej trochę tłusty.

    Mam podejrzenia co do zaworka w pompie czy to on się jakoś zacina czy coś się z nim dzieje?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    1800bar? w silniku 115ps, chyba niemożliwe. jak dobrze pamiętam to jest tam czujnik 1500bar na szynie i limit ciśnienia na 1350bar - przynajmniej u mnie byl limit 1350bar, skalowania czyjnika nie pamietam.
    Jesli auto Ci gaśnie gwałtownie, bardzo prawdopodobne jest to, ze uderzasz w limit ciśnienia na szynie. Najprawdopodobniej przez zablokowany zawór sterujący na pompie CR.
    Najłatwiej bedzie Ci zaopatrzyc się w kabelek za kilkadziesiac złotych i MES'a, inaczej będzie to szukanie mocno "po omacku".

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Artur9067
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 jtdm 1.9 150km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Podkreślmy, że warto kupić elm327 typowo zrobionego pod fiata, jest szybszy i więcej funkcji mes'a można wykorzystać.Na allegro jest gość, który tym handluje.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Sprawa chyba wyjaśniona -w aucie nie ma żadnej usterki a powodem problemu było o dziwno kiepskiej jakości paliwo.
    Wyszło to przypadkiem bo pojechałem ciągnikiem na CPN i po zatankowaniu traktor nie miał siły wyjechać samemu pod górkę.
    Szybka wymiana paliwa w ciągniku oraz samochodzie załatwiła sprawę.
    A ten ON co spuściłem jest tak kiepskiej jakości że nie dało się nim rozpalić ognia w kozie-pierwszy raz widzę aby ON miał trudności się zapalić.

    Chciał bym jeszcze dodać,że filtr paliwa w alfie (filtron)miał ok.2tyg. jak dziś wymieniałem paliwo to założyłem filtr bosch a tego filtrona rozciąłem.No niestety ale cały wkład był oblepiony jakąś żółtą mazią jak by żelatyną.Filtry wymieniam raz w roku a tu proszę zapchany po 2tyg. .Teraz mi aż wstyd bo chciałem oddać sprawne auto do mechanika a ten znając życie skasował za rzekomą naprawę...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Artur9067
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 jtdm 1.9 150km
    Postów
    49

    Domyślnie

    To fajniutko, że auto już sprawne.
    Napisz jeszcze co to za stacja !

Podobne wątki

  1. Alfa traci moc gaśnie i z trudem odpala, teraz nie odpala
    Utworzone przez marcia431 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 07:48
  2. Odpala i gaśnie
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 17:20
  3. Odpala i Gaśnie
    Utworzone przez nietyx w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 09:23
  4. 1.9 jtd odpala i gaśnie
    Utworzone przez szczepan3569 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 09:53
  5. [145] Gaśnie,a po godzinie odpala i znowu gaśnie.
    Utworzone przez jarek0301 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory