Dzień dobry wszystkim. Proszę o podpowiedzi/porady.
Problem zaczoł się od przepalonej żarówki pozycyjnej/postojowej w lewej przedniej lampie. Podczas wymiany tej żarówki zauważyłem, że oprawka jest lekko nadtopiona.
W miarę moich możliwości oczyściłem styki i zamontowałem nową żarówkę. Po włączeniu świateł pozycyjnych zdążyłem przejć na przód auta żeby sprawdzi czy świeci i tak przez chwilę było,
a po chwili żarówka zaczęła gasnąć jak w latarce z wyczerpanymi bateriami. Zostawiłem tę sprawę na kilka dni ale w międzyczasie siadł przełącznik od szyb w drzwiach kierowcy.
Najpierw szyby przestały się otwierać i zamykać, co jeszcze przeżyłem ale po kolejnych kilku dniach podczas jazdy usłyszałem jak zamek bagażnika się otwiera w tępie alfabetu morsa na telegrafie.
zakupiłem używany lecz sprawdzony przełącznik, szyby dalej bez reakcji na guziki, ale podczas otwierania drzwi uchylają się i domykają. Ze względu na to że w piątek jak wracałem do domu zapalił mi się check,
podpiołem laptopa z programem WOW, niestety MES mi się wysypał więc nim jeszcze nie robilem diagnostyki. Z diagnowstyki zaciekawił mnie wynik w postaci błedu
(wg WOW)
9009 Światło pozycyjne lewe Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej/nieciągły
9024 Światła tablicy rejestracyjnej Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej/nieciągły
9025 Światła stopu Sygnał powyżej maksymalnej wartości progowej/nieciągły
A jako wisienka na torcie przez przypadek, ale jednak okazało się że szyby działaja również ale..
1. Przekręcam kluczyk na zapłon, zapalają sie kontrolki - szyby nie działają
2. cofam kluczyk o jedną pozycję przez chwilę, dopuki ''systemy nie pójdą spać'', szyby sie otwierają i zamykają.
Koledzy/Kolerzanki, zwracam sie do was z prośbą o jaką kolwiek podpowiedź/pomysł gdzie zacząć szukać.
Jakieś podstawowe pojecie o elektryce samochodowej mam, ale alfa jest wyposarzona również w szynę can o której nie mam wystarczającej wiedzy.
Poniżej podaję link do filmu jak to wygląda.
Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju pomoc.
youtube@com/watch?v=TbWs3telsPA