Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Błąd P0191 i co dalej?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie Błąd P0191 i co dalej?

    Witam.

    Tak ,wiem,tematów z tym błędem jest od grona i tyczy się to reg.ciśnienia na pompie.

    U mnie problem jest ciut inny.
    Otóż jak po raz pierwszy wywaliło ten błąd to auto zgasło i nie odpaliło.Po wyczyszczeniu reg. oraz wymianie o'ringu auto śmigało jakiś czas ale lubiło zadymić na czarno.Po kilku tyg.znowu auto zgasło ale po chwili odpaliło i znowu błąd reg.ciśnienia. Regulator kupiłem nowy bosch za ok.420zł auto na tym regulatorze ożyło silnik się fajnie zbierał mniej palił i nie dymił.Niestety ten reg. padł pod koniec zeszłego roku i znowu kupiłem nowy z bosch.Na tym ostatnim reg. zrobiłem raptem 300 kilometrów i kaput. Oczywiście przy każdej wymianie reg. wymieniony filtr paliwa(mann) a za ostatnim razem również i pompka w baku(trochę piszczała).Wczoraj kupiłem używkę na szrocie (50zł) na razie działa.Trzy regulatory w ciągu paru mies. to trochę dziwne.


    Pompa na pełnym bucie na 2 biegu daje 1400bar . czyli ok. w czasie jazdy ciśnienie jest bardzo bliskie temu co chce ECU-są różnice rzędu 1 max.2 bary . Jak regulator padnie to reg. nie umie utrzymać ciśnienia tj.ciśnienie skacze i silnik gaśnie.
    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,ale w baku czysto żadnych opiłków metalu.Filtry paliwa też rozcinałem i brak syfu.

    Koledzy te regulatory to one są awaryjne czy "coś" je mi uszkadza?Albo to jakiś początek końca pompy WC? Wtryski raczej wątpie bo na sprawnym regulatorze silnik nie dymi-ale jak na uszkodzonym regulatorze dam gazu na postoju to za autem robi się czarna chmurka hehe.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    147 '02 85kW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam,przepraszam za post jeden pod drugim ale nikt nie odpisał a problem wrócił.
    Wcześniej alfa gasła bo miałem w baku felerne paliwo ale przez 3 lata było ok aż do teraz..
    Auto odpala normalnie silnik pracuje ładnie równo ale silnik jest jakiś słaby i gaśnie pow.2500rpm.
    błąd mam tylko p0191 za niskie ciśnienie gazolu.
    Wymieniłem filtr paliwa,wyczyściłem pompkę w baku ale problem jest nadal.
    Wymieniony został też regulator na pompie ale to nierozwiązało problemu.
    Auto było u fachowca który sprawdził wtryski oraz pompę-pompa ponoć sprawdzona bez wyjmowania i jak nazłość wszyatko jest ok.
    Autem mogę jeździć normalnie ale wystarczy za mocno dodać gazu i gaśnie.
    Ma ktoś jakieś pomysły co mogło się stać?

    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,ale próbowałem odpalić auto na jakimś preparacie do czyszenia wtrysków i silnik odpala i po chwili gaśnie,podczas gdy na filmiku na yt silnik normalnie pracuje na preparacie ...

Podobne wątki

  1. Błąd P0191/MCSF [1.9 8v 115km]
    Utworzone przez SilientShy w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-06-2020, 16:35
  2. Błąd regulatora pompy CR P0191
    Utworzone przez Fuman w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 09:58
  3. Błąd P0191 alfa jtd 115KM
    Utworzone przez zmora w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 16:58
  4. Problem z odpalaniem błąd P0191 2.4 JTD
    Utworzone przez sibo4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 21:16
  5. błąd p0191 -brak sygnału
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory