Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: ALFA 147 JTD 16v - problem z tempreatura silnika skaczacy wskaznik

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rattamahata
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    AR 147 1.9 16V JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie ALFA 147 JTD 16v - problem z tempreatura silnika skaczacy wskaznik

    Witam.
    Mam problem ze skaczaca gwaltownie tempratura silnika. Od miesiaca wskaznik narywa do gory informujac na wyswietlaczu ze silnik sie przegrzewa i na sekunde odcina moc. Usterka wystepuje na tyle gwaltownie ze niekidy nie zdazy sie nawet pojawic komunikat. Czasem raz dziennie a niekiedy narywa raz za zarem( zazwyczaj po dobrym rozgrzaniu). Kontrolka silnika nie swieci. Wymienilem czujnik temp. znajdujacy sie na termostacie na orginal (okazalo sie ze w srodku opakowania siedzialo Valeo) ale nic nie pomoglo. Na podgladzie czujnika widac jak wskazanie na ulamek sekundy podbija do maksymalnego zakresu. Dodam ze mechanicznie auto jest sprawne. Weze miekkie, plyn chlodniczy czysty i go nie ubywa, sprawna pompa wody i sprawny termostat. Pisze do was fachowcow bowiem w Kraku jakos ciezko o checi do pracy u elektrykow. Moze ktos z was mial taki przypadek i mnie naprowadzi gdzie szukac przyczyny.
    Ostatnio edytowane przez Rattamahata ; 27-01-2023 o 17:06

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rattamahata
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    AR 147 1.9 16V JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Temat najprawdopodobniej udalo mi sie rozwiazac gdyz auto jezdzi juz kilka dni i usterka przestala wystepowac. Winowajca okazal sie zbiorniczek wyrownawczy i jego czesciowo zaslepiona wewnetrzna przepona od krocca powrotnego (odpowietrzajacego). Tego cienkiego ktory idzie od termostatu wzdluz silnika i wchodzi do zbiorniczka od gory. Pomimo iz zbiorniczek czysty i plyn rowniez na przestrzeni lat musial sie nazbierac tam szlam z chlodziwa zawezajac przelew pomiedzy komorami w zbiorniczku. W konsekwencji ruch cieczy w obiegu byl utrudniony. Z racji ze w ukladzie nie bylo podwyzszonego cisnienia skutkowalo to do wytracenia sie pecherzykow gazu nawet przy niskiej tempraturze chlodziwa co obserwowalem przez narywanie wskaznika w gore. Zjawisko startowalo od ok 50 stopni. Rozwiazaniem problemu okazalo sie przedmuchanie sprezonym powietrzem zbiorniczka przykladajac pistolet do tego malego krocca.
    Ostatnio edytowane przez Rattamahata ; 03-02-2023 o 12:46

Podobne wątki

  1. Problem z chłodzeniem silnika Alfa 156 JTD
    Utworzone przez kamil156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 19:32
  2. wskaznik temperatury silnika
    Utworzone przez tkmax w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 11:47
  3. Problem z rozruchem ciepłego silnika Alfa 156 1.6 TS
    Utworzone przez maxior26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 16:56
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 10:31
  5. Skaczacy obrotomierz - proszę o pomoc!!!
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory