Strona 62 z 63 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 625

Temat: Wszytkie informacje odnośnie termostatów silników JTD , TS i V !!!

  1. #611
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał latem666 Zobacz post
    To chyba walnięty termos. Jak zamierzasz jeździć trochę tym autkiem to warto kupić sobie kabelek. Zabawa niedroga a na prawdę wiele problemów można tym rozwiązać samemu. Ja na przykład zrobiłem sobie wykres temperatury w czasie (gdzieś wisi w tym temacie).

    A tak dodatkowo jak ostatnio wymieniłem przepływkę to silnik zaczął mi się lepiej grzać. Nie wiem jakie to ma znaczenie ale zauważyłem różnicę ������
    No jeździć zamierzam i zostawić ją sobie na dłużej, dużo 156-tek w wersji Sportwagon Q4 się chyba nie widuje.

    Jakbym miał nadmiar gotówki to bym już się zaopatrzył w jakiś interfejs OBD2.
    Swoją drogą zastanawiałem się nad wersją Bluetooth i apką na telefon, jest coś godnego polecenia?

    A pytanie w temacie, to czy termostat od Gates'a będzie okej?



    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  2. #612
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartbuilder88 Zobacz post
    No jeździć zamierzam i zostawić ją sobie na dłużej, dużo 156-tek w wersji Sportwagon Q4 się chyba nie widuje.

    Jakbym miał nadmiar gotówki to bym już się zaopatrzył w jakiś interfejs OBD2.
    Swoją drogą zastanawiałem się nad wersją Bluetooth i apką na telefon, jest coś godnego polecenia?

    A pytanie w temacie, to czy termostat od Gates'a będzie okej?



    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
    Kabelek to 40zł + darmowy program i po sprawie Nie wiem czy można to nazwać koniecznością posiadania nadmiaru gotówki.
    Termostat do 1.9 jtd polecam BEHR. Z tego co wiem jest to oryginał, sprawdzony na forum. Sam miałem u siebie, działał bardzo dobrze.

  3. #613
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Kabelek to 40zł + darmowy program i po sprawie Nie wiem czy można to nazwać koniecznością posiadania nadmiaru gotówki.
    Termostat do 1.9 jtd polecam BEHR. Z tego co wiem jest to oryginał, sprawdzony na forum. Sam miałem u siebie, działał bardzo dobrze.
    No na Behr'a patrzyłem ale ponad 300zł za sztukę do mojego silnika wołają.
    Gates natomiast to koszt ok. 170zł

    A co do nadmiaru gotówki, to takie 40zl tu, tam i się zbiera. Jakbym chciał w niej wymienić wszystkie rzeczy które są gdzieś tam ułamane, nie takie jak powinny zaczepy, plastiki itp. to by się zebrało sporo, aktualnie szukam "nowych" nerek (zaczepy połamane, scudetto odświeżyć by się przydało bo złazi chrom itd.) A do tego drobna mechanika dochodzi, i grubsza np. serwis napędów , sprzęgło się zaczęło ślizgać , jednym słowem zbiera się wydatków.

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  4. #614
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Jak kupisz gates'a to i tak z pudełka wyciągniesz behr'a [emoji6]. Sprawdzone osobiście.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #615
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Jak kupisz gates'a to i tak z pudełka wyciągniesz behr'a [emoji6]. Sprawdzone osobiście.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    No to biorę , mam nadzieję że szybko przyjdzie, bo w weekend mam czas podłubać.

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  6. #616
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartbuilder88 Zobacz post
    No na Behr'a patrzyłem ale ponad 300zł za sztukę do mojego silnika wołają.
    Gates natomiast to koszt ok. 170zł

    A co do nadmiaru gotówki, to takie 40zl tu, tam i się zbiera. Jakbym chciał w niej wymienić wszystkie rzeczy które są gdzieś tam ułamane, nie takie jak powinny zaczepy, plastiki itp. to by się zebrało sporo, aktualnie szukam "nowych" nerek (zaczepy połamane, scudetto odświeżyć by się przydało bo złazi chrom itd.) A do tego drobna mechanika dochodzi, i grubsza np. serwis napędów , sprzęgło się zaczęło ślizgać , jednym słowem zbiera się wydatków.

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
    Doskonale rozumiem, że każda pierdoła kosztuje trochę i się zbiera do kupki. Natomiast ten kabel + soft pozwolą wiele rzeczy sprawdzić, zdiagnozować samemu. Jak pojedziesz do warsztatu to samo podpięcie do kompa kosztuje minimum 50 zł. I za każdym razem taka kwota. Ten jednorazowy wydatek 40 zł może pozwolić wiele zaoszczędzić.
    Jeśli rzeczywiście w pudełku Gates jest Behr to nic tylko brać

  7. #617
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    No więc dziś miałem czas podłubać na powietrzu i zabrałem się za wymianę termostatu.


    Prawie sukces, bo niestety nie wszystkie obejmy na wężach były ruszane i o ile oryginalne udało mi się rozpiąć płaskim śrubokrętem tyle zapiąć już ni hu hu.

    Węże naciągnąłem na króćce siedziało ładnie, skręcane obejmy założyłem reszta musi zaczekać na odpowiednie narzędzie.

    Ale jak już po zamontowaniu nowego wlałem spowrotem płyn( który spuściłem układu przez króciec termostatu), to zauważyłem że po chłodnicze gazów egru kapie płyn chłodniczy i niżej na skrzynię.

    Odkręciłem nowy termostat ,wylało się co się miało wylać (i faktycznie to spod niego się sączyło, węże suchutkie)
    Nie bardzo wiem co dalej, bo po zdjęciu starego oczyściłem powierzchnie (swoją drogą nie była jakaś zapaprana) przeleciałem ręcznie papierkiem 800ka i mimo to po przykręceniu przeciekało, a przecież bez ciśnienia na zgaszonym silniku.

    O uszczelce nie zapomniałem, aczkolwiek ta nowa nie rozprasowała się tak jak poprzednia. Może za słabo dokręciłem?

    Jakieś sugestie jak to złożyć żeby było szczelne?

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  8. #618
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartbuilder88 Zobacz post
    No więc dziś miałem czas podłubać na powietrzu i zabrałem się za wymianę termostatu.


    Prawie sukces, bo niestety nie wszystkie obejmy na wężach były ruszane i o ile oryginalne udało mi się rozpiąć płaskim śrubokrętem tyle zapiąć już ni hu hu.

    Węże naciągnąłem na króćce siedziało ładnie, skręcane obejmy założyłem reszta musi zaczekać na odpowiednie narzędzie.

    Ale jak już po zamontowaniu nowego wlałem spowrotem płyn( który spuściłem układu przez króciec termostatu), to zauważyłem że po chłodnicze gazów egru kapie płyn chłodniczy i niżej na skrzynię.

    Odkręciłem nowy termostat ,wylało się co się miało wylać (i faktycznie to spod niego się sączyło, węże suchutkie)
    Nie bardzo wiem co dalej, bo po zdjęciu starego oczyściłem powierzchnie (swoją drogą nie była jakaś zapaprana) przeleciałem ręcznie papierkiem 800ka i mimo to po przykręceniu przeciekało, a przecież bez ciśnienia na zgaszonym silniku.

    O uszczelce nie zapomniałem, aczkolwiek ta nowa nie rozprasowała się tak jak poprzednia. Może za słabo dokręciłem?

    Jakieś sugestie jak to złożyć żeby było szczelne?

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
    Ogarnąłem co było nie tak. Uszczelka w przekroju jest hmm... Prostokątną, wystaje znacznie poza zagłębienie montażowe.
    Na 99% Skręciła się i dlatego ciekło.

    Bo najpierw zakładałem węże a dopiero potem termostat do bloku dokręciłem

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  9. #619
    Użytkownik Rowerzysta Avatar latem666
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Były: Corsa B 1.2 16V, AR 156 1.6 TS SW R.I.P. Jest: 156 SW FL 1.9 JTD 8v
    Postów
    499

    Domyślnie

    Jaki narzędzie będziesz miał do zaciskania tych obejm? Ja zawsze kleszczami albo żabą zaciskałem

  10. #620
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał latem666 Zobacz post
    Jaki narzędzie będziesz miał do zaciskania tych obejm? Ja zawsze kleszczami albo żabą zaciskałem
    Zakupiłem takie wyprofilowane szczypce do zakładania obejm/opasek typu r-click, czekam na dostawę do paczkomatu.

    Kombinerkami mi się udało tylko największą zacisnąć bo łatwy dostęp miałem.

    Mniejsze zdecydowanie trudniej było podejść dlatego zdecydowałem się kupić.

    Ale poza zaciśnięciem opasek wyszedł jeszcze taki problem, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce , wskazówka temperatury leci w opór w prawo.

    Po odpaleniu zostaje w tej pozycji, lampka kontrolna temperatury gaśnie.

    Bez jaj żeby w nowym termostacie był walnięty czujnik....

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. alfa romeo 147 jtd 1.9 150 km ile termostatów ?
    Utworzone przez Naya w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 23:07
  2. Wszytkie Alfy... Znacie jakieś tricks & trips??
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 12:47
  3. [146]który z tych termostatów do mojej alfy??
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory