Strona 63 z 63 PierwszyPierwszy ... 135354555657585960616263
Pokaż wyniki od 621 do 625 z 625

Temat: Wszytkie informacje odnośnie termostatów silników JTD , TS i V !!!

  1. #621
    Użytkownik Rowerzysta Avatar latem666
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Były: Corsa B 1.2 16V, AR 156 1.6 TS SW R.I.P. Jest: 156 SW FL 1.9 JTD 8v
    Postów
    499

    Domyślnie

    Na szczęście można włożyć czujnik ze starego termostatu

  2. #622
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał latem666 Zobacz post
    Na szczęście można włożyć czujnik ze starego termostatu
    Dziś byłem przy samochodzie wypróbować szczypce do tych obejm, bardzo ładnie robota nimi idzie, niestety nie pomyślałem że do dwóch obejm będzie trzeba znów wyjąć akumulator... No ale zrobi sie jak trzeba.

    A czujnika nie przełożyłem dziś... nie miałem pod ręką płaskiej 19, max co mam w zestawie płaskich kluczy to 17.
    A i czujnik z Gates'a po złości przestał lecieć po przekręceniu stacyjki tak jak na filmie, tylko leży na dole tym razem.
    Zacisnę do końca opaski (może jutro) jak znajdę czas i przejadę się na rundkę testową.

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  3. #623
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 98'
    Postów
    22

    Domyślnie

    To normalka, że 2,4 JTD 20V w alfie 156 przy -18 na postoju i obrotach jałowych temperatura spada z tych standardowych około 80, czyli przy kresce środkowej, do 50-60?Leciałem ostatnio w nocy przy tych mrozach oscylujących w okół -15 i zdążyłem sie odlać i spalić szluga na MOPie przy autostradzie i jak wsiadałem to wskazówka już leżała.Termostat wymieniałem na Verneta.Może w tym tkwi problem, albo po prostu 2.4 tak ma?1.9 troche lepiej mi trzymało temperaturę, a też wpakowałem w nie verneta.
    Generalnie mam wrażenie że przy mrozach jak ten silnik nie dostanie w palnik to i przez 30 kilometrów temperatury roboczej nie załapie.Często jest też tak, że lece obwodnicą 140, dogrzewa się, zjadę do miasta i ją głaszczę do 2,5 tyś obr. to spada znów w okolice 70 stopni (czyli jak rozumiem te alfoskie wskaźniki lekko ponad 50 na zegarze)
    Troche fuszerka z tymi termostatami, bo kolega ma Volvoskie 2,4 5D w C30, czyli silnik niemalże bliźniaczy do 2,4 JTD i jakoś można to zaprojektować tak, żeby po 10KM auto było dogrzane eh

  4. #624
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Molto Bene Zobacz post
    To normalka, że 2,4 JTD 20V w alfie 156 przy -18 na postoju i obrotach jałowych temperatura spada z tych standardowych około 80, czyli przy kresce środkowej, do 50-60?Leciałem ostatnio w nocy przy tych mrozach oscylujących w okół -15 i zdążyłem sie odlać i spalić szluga na MOPie przy autostradzie i jak wsiadałem to wskazówka już leżała.Termostat wymieniałem na Verneta.Może w tym tkwi problem, albo po prostu 2.4 tak ma?1.9 troche lepiej mi trzymało temperaturę, a też wpakowałem w nie verneta.
    Generalnie mam wrażenie że przy mrozach jak ten silnik nie dostanie w palnik to i przez 30 kilometrów temperatury roboczej nie załapie.Często jest też tak, że lece obwodnicą 140, dogrzewa się, zjadę do miasta i ją głaszczę do 2,5 tyś obr. to spada znów w okolice 70 stopni (czyli jak rozumiem te alfoskie wskaźniki lekko ponad 50 na zegarze)
    Troche fuszerka z tymi termostatami, bo kolega ma Volvoskie 2,4 5D w C30, czyli silnik niemalże bliźniaczy do 2,4 JTD i jakoś można to zaprojektować tak, żeby po 10KM auto było dogrzane eh
    Kumpel posiada Mitsubishi ASX w dieslu i też ma niedogrzane auto w takie mrozy. Chwalił się tym wczoraj. Mój wczoraj w trakcie jazdy dobija do połowy skali ale po włączeniu nadmuchu wskazówka temperatury opada. Aktualnie mam dołożony patent czyli dodatkowy wkład termostatu w układzie. Mam nadzieję, że nie dostał po tyłku przez te mrozy...

  5. #625
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 98'
    Postów
    22

    Domyślnie

    Temperatury wzrosły i przy 5 stopniach gablota normalnie trzyma lekko nad środkową kreską czyli te 84 stopnie jak patrzałem z ECU-najwidoczniej ten typ tak ma, że przy mrozach się studzi.
    Może jednak trzeba, jak w jelczu, wkładać karton przez chłodnicę albo płachtę na maskę zakładać XD
    eh alfa romeo-jak z prostej rzeczy zrobić temat na 63 strony na forum. XD

Podobne wątki

  1. alfa romeo 147 jtd 1.9 150 km ile termostatów ?
    Utworzone przez Naya w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 23:07
  2. Wszytkie Alfy... Znacie jakieś tricks & trips??
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 12:47
  3. [146]który z tych termostatów do mojej alfy??
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory