Strona 1 z 63 123456789101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 625

Temat: Wszytkie informacje odnośnie termostatów silników JTD , TS i V !!!

  1. #1
    Superjahu007
    Gość

    Exclamation Wszytkie informacje odnośnie termostatów silników JTD , TS i V !!!

    Uprzejmie proszę o niezakładanie kolejnych tematów dotyczących termostatów w silnikach JTD , TS i V . Zbliża się jesień i zaczną się one mnożyć jak grzyby po deszczu .

    W tym temacie są wyniki wyszukiwania najbardziej obszernych postów zawierających te informacje .

    Wyszukiwarka na hasło "jaka temperatura" i "termostat" pokazuje dzięki Wam swoje możliwości i naprawdę działa .

    http://www.forum.alfaholicy.org/sear...earchid=114473

    Proszę Was drodzy forumowicze abyście kontynuowali dyskusję w tych tematach a w ten sposób unikniemy bałaganu i tworzenia często kilku identycznych zapytań w ciągu jednego dnia. Zaoszczędzicie sobie drapania klawiatury a nam pracy .
    Mam nadzieję że nie będzie to dla Was uciążliwym problemem .


    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...termostat.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...termostat.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...mostat_ts.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...at_wybrac.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...wy_1_8_ts.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...termostat.html


    Oczywiście to tylko przykładowe wątki .Jeżeli znajdziecie jeszcze coś ciekawego na Naszym forum dajcie znać na PW to wkleję w tym temacie .

    Z góry dziękuje i życzę miłej lektury.

    Marcin
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 08-09-2009 o 21:02

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Brawo. Ciekaw tylko jestem ile osób to znajdzie, a ile założy nowy temat...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FacesOfDeath
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    podlaskie
    Auto
    AR 156 1.6 T.SPARK 1998 r
    Postów
    411

    Domyślnie

    Panie Adminie mógłby Pan zrobic cos podobnego odnośnie "falujących obrotów"

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    To ja zaczne temat. Na początek mam pytanie, skąd komputer (np. Alfadiag) bierze odczyt temperatury. Czy z ECU czy z czujnika przy termostacie. Chyba, że najpierw ECU zczytuje przez ten czujnik. Czy same czujniki też padają, a okazuje się że termostat działa dobrze.

    Jeszcze jedno pytanie. Czy w JTD 8v i JTDM 16V, jest termostat z tą samą temperaturą otwarcia?
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 13-10-2009 o 08:48
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Komputer bierze odczyt z ECU, a ECU z czujnika temperatury w termostacie. Ten czujnik ma dwa obwody jeden do wskaźnika drugi do ECU - stąd różnice wskazań.
    Zdarza się że padnie sam czujnik, czujniki zazwyczaj na skutek korozji traca kontakt elektryczny z masą. Ważne jest jaką temperaturę "widzi" ECU, a nie jaka masz na wskaźniku, dlatego tylko podpięcie komputera zdiagnozuje uszkodzony termostat
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    osa
    Gość

    Domyślnie

    ja mam pytanko:swoją Alfe kupiłem jakoś w wakacje i od tamtej pory wskaźnik pokazuję caly czas 50 stopni ;/ raz tylko gdy jechałem do Zielonej Góry na mecz i stałem w korku to temp podniosła się na ok 70 stopni.Co może byc spowodowane tak niska temperatura???

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał osa Zobacz post
    ja mam pytanko:swoją Alfe kupiłem jakoś w wakacje i od tamtej pory wskaźnik pokazuję caly czas 50 stopni ;/ raz tylko gdy jechałem do Zielonej Góry na mecz i stałem w korku to temp podniosła się na ok 70 stopni.Co może byc spowodowane tak niska temperatura???
    Jak dla mnie termostat jest cały czas otwarty, a więc do wymiany. W lecie tym bardziej powinno się podnieść. Wskażnik w kabinie przekłamuje i traktuj go orientacyjne. Najlepsza metoda pomiaru to przez komputer. U mnie w lecie dochodzi w korkach do umownej temp. 90 stopni i właczą się wentylator.
    Sprawdź rurę od chłodnicy czy nie robi się od razu ciepła.
    Jeśli nie działa ci też ogrzwanie teraz w zimie to kolejny objaw niesprawnego termostatu.
    Poszukaj tematów o termostatach i temperaturze, pełno tego.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 27-01-2010 o 10:23
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #8
    Tobias
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Nie mam problemu z termostatem, gdyz otwiera sie i weze grzeja sie po odpowiednim czasie pracy silnika, ale mam problem z czujnikiem temp. silnika który pokazuje wskazanie na dece rozdzielczej, oraz z wentylatorem. I to jest najwiekszy kłopot na powoli zaczynajace sie cieple dni.. Czujnik pokazuje cały czas 50 stopni nawet po jezdzie 200 km , a wentylator nie załącza sie.Stad moje pytanie jaki czujnik jest odpowiedzialny za włącznie wentylatora, oraz jaki czujnik pokazuje temperature silnika na desce. Auto Alfa romeo 156 1,9 JTD 105 km 1998 rok.Dziekuje z gory za podpowiedzi i pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    To ten sam czujnik wkręcany w termostat - na podstawie jego wskazań ECU załącza wentylatory
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  10. #10
    Tobias
    Gość

    Domyślnie

    Z tym że w termostacie są 2 czujniki. Na jeden styk, no i na dwa styki, i który do czego służy? Który jest odpowiedzialny za informacje do ECU o temperaturze silnika.I przy jakiej temperaturze powinien załączać się wiatrak, czy powyżej 90 stopni dopiero powinien załączyć się pierwszy bieg wiatraka? Po wymianie czujnika temperatura jest nadal taka sama około 50 stopni jak jade, jezeli stoje i grzeje auto tak z 15 - 20 min temperatura wzrasta do umownych 90 stopni ale wiatrak nadal stoji.Podejerzewam że termostat jest ciągle otwarty, na lato to i może dobrze ale ten wiatrak ;/ Macie moze jakies pomocne sugestie z waszej strony.Z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 12:08 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:43 ----------

    Mam jeszcze jedno pytanie.Czy uszkodzony termostat wykaze diagnostyka komputerowa silnika. U mnie na diagnostyce pokazało uszkodzony czujnik temp silnika, wiec wymienilem ten czujnik na jeden styk wkrecony w termostat, i uszkodzenie obiegu wentylatora. Nie wiem czy jedno mozna polaczyc z drogim i przez uszkodzony czujnik ECU nie zalacza wentylatora, czujnik wymieniony temperatura podczas jazdy nadal 50 stopni.

Podobne wątki

  1. alfa romeo 147 jtd 1.9 150 km ile termostatów ?
    Utworzone przez Naya w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 23:07
  2. Wszytkie Alfy... Znacie jakieś tricks & trips??
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 12:47
  3. [146]który z tych termostatów do mojej alfy??
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory