Strona 142 z 144 PierwszyPierwszy ... 4292132133134135136137138139140141142143144 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,411 do 1,420 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1411
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Ja tam wole kobiete niz rękę.
    @sdero pewnie wiesz, że w tym sterowniku Mes pokazuje dziwne wartości z przepływki - ponoc to norma w tym silniku i tym sterowniku.
    P.s. vmax osiaga, po wymianie overbostu błędów brak.
    Co bym musiał dokładnie w tym sterowniku zlogowac?

  2. #1412
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Wiem, bo nawet pisałem program przeliczający te jednostki. Gdzieś tu na forum umieszczałem.
    Zaloguj najpierw doładowanie mierzone i zadane.

    - - - Updated - - -

    Jak będziesz miał kiepskie wyniki ale jeszcze w granicach widełek, to błędu nie będzie a samochód będzie jeździł do D
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #1413
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    A.R. GT 1.9 JTD
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lordsylian Zobacz post
    Panowie poddaje się
    Wymieniono wciągu miesiaca:



    Map sensor
    EGR
    Turgoboostera
    Wężyki podciśnienia
    Przepływomierz
    Wyczyszczony kolektor ( brak klap)
    Sprawdzone węże od turbo po przepustnice
    A ciaglecheck
    Błędy to wkoło to samo wyskakują zaraz po przekręceniu kluczyka
    P0101
    P0638
    P0047
    P0489
    Dodatkowo wywala monit o uszkodzonych świecach żarowych po zdjęciu kapturków ze świec problem świec znika
    Temat rozwiązałem sam mowy egr robił zwarcie i paliło bezpiecznik w skrzynce przy Aku. 15 A po wymianie bezpiecznika i odpięciu egr i skasowaniu był tylko błąd EGR, po wyczyszczeniu starego EGR i zamontowaniu i kasacji wszystko jest ok nawet problem z świecami znikł , to info dla potomnych .bo chyba taki przypadek nie był tu opisany

  4. #1414
    Użytkownik Świeżak Avatar Jaareeek
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaareeek Zobacz post
    Ja odebrałem nie dawno zakupioną Alfę z serwisu, wymieniono masę rzeczy. Po przejechani 100 KM zaświecił się Check. Kupiłem sobie interfejs diagnostyczny za 30 zeta, podłączyłem do smartfona i wywala błąd P0420 Katalizator. Czytałem masę wątków na ten temat, to może być sonda Lambda, może Katalizator, albo to i to. Błąd skasowałem, narazie git. Mam tylko pytanie, czy przez ten błąd może być zawyżone spalanie? pali mi 13,5L benzyny, warto w to inwestować czy olać sprawę? Czytałem, że mimo wymiany sond i katalizatora ten błąd potrafi się pojawić na nowo.
    Trochę pojeździłem na tym checku, sprawdziłem spalanie tankując do pełna i z tych 13.5 które pokazywał komputer, w rzeczywistości pali mi ok 11 litrów w mieście, spalanie na komputerze wraz z dłuższą jazdą zaczęło spadać i wskazuje wartość zbliżoną do rzeczywistości (wydaję mi się , że poprzedni właściciel mocno ją piłował , miał zniszczony kolektor wydechowy i komputer zapisał poprzednie spalanie, które po moich naprawach spadło). 11l to też według mnie za dużo, oddałem Alfę wczoraj do serwisu, sprawdzą mi tego checka i zobaczymy, oby tylko sonda.
    Ostatnio edytowane przez Jaareeek ; 11-09-2019 o 08:46

  5. #1415
    Użytkownik Świeżak Avatar Jaareeek
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Po wymianie sondy i przejechaniu 103 km zatankowałem do pełna i spalanie w miescie wyszło 8.29 <3

  6. #1416
    Użytkownik Świeżak Avatar KubaLa_KARP
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156 1,9 JTDm
    Postów
    124

    Domyślnie

    Skończyły nam się pomysły.
    Pacjent 156SW 2006 1,9 150 kunia. EGR i klapy wirowe wywalone.
    Wężyki trzymają ciśnienie, wszystkie czujniki/zawory podmienione na nowe oryginały, w końcu wyciągnięta turbina i oddana do regeneracji. Dalej dupa. Wywala się na 4,5 i 6 biegu przy ~3,5k RPM. Wywala z powodu niedoładowania - brakuje ok 500 mBar. Jakiś pomysł co zrobić? Miałby ktoś w okolicy Łodzi pożyczyć turbinę na jeden dzień na podmiankę?

  7. #1417
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaLa_KARP Zobacz post
    Skończyły nam się pomysły.
    Pacjent 156SW 2006 1,9 150 kunia. EGR i klapy wirowe wywalone.
    Wężyki trzymają ciśnienie, wszystkie czujniki/zawory podmienione na nowe oryginały, w końcu wyciągnięta turbina i oddana do regeneracji. Dalej dupa. Wywala się na 4,5 i 6 biegu przy ~3,5k RPM. Wywala z powodu niedoładowania - brakuje ok 500 mBar. Jakiś pomysł co zrobić? Miałby ktoś w okolicy Łodzi pożyczyć turbinę na jeden dzień na podmiankę?
    Zrób logi doładowania na tej turbinie. Czasami te po regeneracji są gorsze od tych, które zostały tam oddane.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #1418
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaareeek Zobacz post
    Po wymianie sondy i przejechaniu 103 km zatankowałem do pełna i spalanie w miescie wyszło 8.29 <3
    A to nie dało się od razu stwierdzić że sonda jest padnięta? Przyczyny P0420 mogą być różne ; nieszczelność układu dolotowego, wydechowego (raczej mniej prawdopodobne,, bo łatwo wykryć) , katalizator i oczywiście sonda diagnostyczna, jednak najczęściej jest to katalizator. Sygnały o niewłaściwym składzie spalin po przejściu przez katalizator zbierane są przez komputer, po pewnej ilości następuje aktywowanie kontrolki błędu silnika. U mnie, przy uszkodzonym katalizatorze, kontrolka potrafiła się zaświecić nawet 1000 km po skasowaniu błędów.

  9. #1419
    Użytkownik Świeżak Avatar KubaLa_KARP
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156 1,9 JTDm
    Postów
    124

    Domyślnie

    Plik z MESa: https://megawrzuta.pl/download/bc7f2...bb32f8203.html
    Błąd wywaliło w 146 sekundzie, w 214 zgasiłem i uruchomiłem silnik w celu zresetowania błędu.

  10. #1420
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 3d 1.9JTD 115km
    Postów
    8

    Domyślnie

    Alfa 147 1.9 8v 115km - Mianowicie przy prędkościach większych od 100-110 km/h, na 4 i 5 biegu wskazówka zarówno obrotomierza, jak i prędkościomierza zamiast płynnie iść w górę wraz z dodawaniem gazu przechodzi stopniowo tzn. trochę się poruszą - stop - i znów trochę. Dodanie gazu nic nie zmienia a nawet "mocniejsze depnięcie" powoduje wyświetlenie się komunikatu MCSF i przejście w tryb awaryjny (po ponownym odpaleniu już się nie świeci, ale dalej "przycina"). Zawór EGR był czyszczony, regulator ciśnienia i map sensor również.

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory