Strona 144 z 144 PierwszyPierwszy ... 4494134135136137138139140141142143144
Pokaż wyniki od 1,431 do 1,436 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1431
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 140 CF3
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1004 Zobacz post
    Dzisiaj po zakupie kabelka diagnostycznego, zainstalowaniu freeware MES i przeskanowaniu wyszło że jest problem z zaworem egr i sonda lambda ma low signal. Błędy nie chcą się skasować. Zostawiłem kabelek diagnostyczny w porcie OBD i teraz alfa odpala od strzała i nie ma większych problemów z mocą (jedynie na 5-6 biegu nie ma mocy). Jednak problem z odpaleniem się pojawia, jak zostawiłem na 3 godziny bellę to nie chciała zaskoczyć za pierwszym razem.

    Edycja: wstawione błędy z MES
    i dzisiaj przejechałem się inną bellą147 z takim samym silnikiem i muł jest totalny w mojej. A czy przepustnica musi być tak otwarta i zapaskudzona olejem?
    Co było robione z EGRem? Masz odłączoną wtyczkę? To jest błąd krytyczny, który spowoduje wejście w tryb awaryjny. Najpierw zrób z tym porządek a potem można patrzeć na problem z doładowaniem, bo tam też coś nie gra.

  2. #1432
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 2005 r. 1.6 TS
    Postów
    17

    Domyślnie

    Może Panowie pomożecie, jadę sobie dłuższy czas z obrotami delikatnie powyżej 4 tyś, a na wyświetlaczu pojawia się Motor Control System Failure, spadku mocy nie odczułem, jakiejś innej pracy silnika również. Komunikat pojawiał się i znikał co chwilę, kontrola żółtego silnika również się zapalała i gasła, aż w końcu zapaliła się na stałe. Auto odpala, ale na wolnych obrotach trzęsie silnikiem. Jakby jeden z tłoków nie pracował? Błąd skasowałem za pomocą multiecuscan wersją darmową. Do tej pory nie pojawia się kontrolka na desce, ale komunikat Motor Control System Failure jest wyświetlany. Za co tu się zabrać? Dlaczego alfa przy 4 tyś. wywaliła ten błąd? Stan oleju był do górnej kropki, dolewałm przed podróżą, po wiedziałem, że jest alfaholiczką. 1L/1000km u mnie to standard. Świece wymieniane 29.05.2020 na NGK CR7E i BKR6EK. Czy to już koniec silnika?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P0300 - ignition failures.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	283149Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P0304 - cylinder 4 ignition failures.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	100.6 KB
ID:	283150Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P0420 - catalyser 1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	99.0 KB
ID:	283151Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	U1600 - electronic key.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	99.5 KB
ID:	283152

    Podmiana cewek nic nie daje, dalej czuć na kierownicy "mrówki". Odpinając cewki na pierwszym cylindrze nic się nie dzieje, na pozostałych silnik mocniej się trzęsie. Świece zawalone nagarem, wyczyściłem. Aż strach na nie było patrzeć, żeby po 14 tyś. km tak wyglądały. Pierwsza w najgorszym stanie. Czy to może zawór wydechowy już padł?
    Ostatnio edytowane przez Szymas ; 27-03-2022 o 12:55

  3. #1433
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar scudelli
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDM 16V 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Koledzy - nie mogę zalogować wartości regulatora DRV (Cały czas jest jest tylko symbol %), oraz nie mogę przeprowadzić testu regulatora ciśnienia w MES. Przy próbie wykonani go dostaję komunikat "PRÓBA NIEUDANA". Co jaki czas wyskakuje mi MCSF i błąd P0191. Pomocy!

  4. #1434
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    147 1.9jtd 140km
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał isiek Zobacz post
    Co było robione z EGRem? Masz odłączoną wtyczkę? To jest błąd krytyczny, który spowoduje wejście w tryb awaryjny. Najpierw zrób z tym porządek a potem można patrzeć na problem z doładowaniem, bo tam też coś nie gra.
    EGR jest podłączony cały czas. Wziąłem go jedynie i wyczyściłem, ale nie był jakoś strasznie brudny(delikatna jak by sadza była w ilościach minimalnych).

  5. #1435
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTD
    Postów
    38

    Domyślnie

    Nie wiem czy jestem w stanie znaleźć w tylu postach coś o moim problemie. GT 1,9 JTD. Oprócz komunikatu, nie było żadnego błędu ponoć. Natomiast nie było mocy. Okazał się, że jest dość duża dziura w przewodzie między turbo a IC. Wymieniłem na podobny, wydaje się w miarę pasować. Cieszyłem się minutę i po rozgrzaniu moc poszła precz, obroty max 3000. I tak cały czas, po odpaleniu jest ok, potem koniec jazdy. Tak z ciekawości, czy z dziurą w tym przewodzie auto by jechało normalnie czy nie? Bo się zastanawiam czy może kupić taki jak ma być, ten jest trochę inaczej powyginany, nie wiem, może to ma jakiś wpływ? Czy może to zbieg okoliczności i z jakiegoś innego powodu auto straciło moc, a dziura to tak przy okazji...

  6. #1436
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTD
    Postów
    38

    Domyślnie

    Ponowna próba z komputerem i tym razem był kod błędu 1206 czyli dpf. Dopóki błąd się nie pojawi, auto jedzie chyba normalnie więc nie wiem czy dpf jest zatkany czy jak, po skasowaniu w czasie jazdy też jedzie. Dlatego zastanawiam się czy to na pewno to.

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory