Strona 3 z 144 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #21
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    Mi wystarczyl zwykly metrowy waz (jest to chyba paliwowy) ktorego i tak jeszcze kawalek zostalo, o srednicy 3mm zakupiony w zwyklym sklepie motoryzacyjnym za cale 4 zl. Montaz jest dosyc prosty ale trzeba troche pokombinować zeby to powciskac dobrze, ja jeszcze dla pewnosci pozaciskalem koncowki weza opaskami dla lepszej szczelnosci.

  2. #22
    tomeks
    Gość

    Domyślnie

    Moje auto: 147 z 2006r JTD 120KM, przebieg: 52tys

    U mnie problem wygląda podobnie ale jednak trochę inaczej:
    Ostatnimi czasy kilka razy podczas jazdy na 4 biegu samochód dostawał muła jak w opisie na pierwszej stronie. Problem jednak był chwilowy i po krótkim czasie samochód znów ciągnął normalnie (poprawa była podczas jazdy, bez restartu silnika)
    dziś w czasie normalnej jazdy (zdaje się, że na 3 biegu z prędkością ok 50-60km/h) pojawił się mi komunikat "Motor Control System Failure"

    Komunikat ten pokzuję się cały czas niezależnie od obrotów silnika (zostaje również po restarcie silnika)
    Wydaje mi się, że moje turbo dość głośno syczy ale nie mam porównania z innym jtd.

    Czy sądzicie, że problem ten sam jak w pierwszym poście?
    Czy mogę jeździć normalnie czy lepiej czymprędzej naprawić usterkę?
    Znacie dobrego (i w miarę taniego;/) fachowca z Poznania?
    Proszę o podpowiedź jakie kroki podjąć.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Zacznij od podpięcia komputera - ciagła jazda z komunikatem (może sygnalizować też lejący wtryskiwacz) może doprowadzić do trwałego uszkodzenia silnika
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #24
    tomeks
    Gość

    Domyślnie

    o kurcze to mnie trochę przestraszyłeś;/

    jadę w takim razie do aso w poniedziałek (chyba ze mi ktos poleci fachowca z poznania)

    dodam, że od kiedy kontrolka pali się ciągle silniki nie zaczął gorzej pracować. Będę wdzięczny za inne propozycje co może być nie tak.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Przecież nikt nie jest wróżką - mozesz co najwyżej poprzeczyszczać EGR, czujnik cisnienia doładowania,ewentualnie regulator cisnienia paliwa i kolektor ssący - jak nie pomoże to tylko wizyta na kompie odpowie ci na to pytanie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #26
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    U mnie też od jakiegoś czasu pojawia się ten komunikat. Objawy też takie same tylko dziwny odgłos jeszcze jest do tego. Po przegazowaniu gdy silnik schodzi z obrotów słychać takie bulgotanie. Czy ktoś ma coś podobnego w serwisie powiedzieli mi, że to normalne.

  7. #27
    katarzyna
    Gość

    Domyślnie Alfa romeo 147

    Witam

    Mój problem jest taki sam + niedziała mi ogrzewanie i klima . Wszystko zaczeło sie od tego że tydzień temu odpiełam akumulator żeby go naładować . Wcześniej było wszystko wporządku .

    Czy znacie jakiegoś dobrego mechanika w Krakowie i okolicach , jakie mogą byc koszta orientacyjne usunięcia tej usterki

    Dziękuje

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Gereme
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 Ti 1,9 JTD 16V SportWagon, obecnie jest Alfa Romeo BRERA 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzyna Zobacz post
    Witam

    Mój problem jest taki sam + niedziała mi ogrzewanie i klima . Wszystko zaczeło sie od tego że tydzień temu odpiełam akumulator żeby go naładować . Wcześniej było wszystko wporządku .

    Czy znacie jakiegoś dobrego mechanika w Krakowie i okolicach , jakie mogą byc koszta orientacyjne usunięcia tej usterki

    Dziękuje
    Witam
    Koło Krakowa w Wieliczce jest ASO Nodzyński, chyba jeden z lepszych w okolicy (jeśli się mylę to niech szanowne grono mnie "sprostuje"). Specjalizuje się z mechanice i elektronice AR, natomiast nie zajmuje się naprawami blacharskimi. Od jakiegoś czasu serwisuję swoją Bellę tylko tam i jestem zadowolony. Ceny na usługi ma konkurencyjne z częściami bywa różnie. Zawsze robią wstępną kalkulację i kontaktują się z klientem.
    Tu link do stronki http://www.fiat.wieliczka.pl/

    Pozdrawiam

  9. #29
    tomeks
    Gość

    Domyślnie

    U mnie okazało się, że miałem dziurkę w przewodzie między intercoolerem i turbiną. koszt naprawy 580zl u Kotowicza w Poznaniu (320 nowy przewód, reszta robocizna i podlaczenie do kompa). wydaje mi się że troche dużo mi skasowali, co sądzicie?

    silnik przestał "syczeć" przy załączaniu turbiny. a bardzo lubiłem ten dźwięk

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie Mała różnica.

    Zajefajny opis, u mnie też się to czasami dzieje i muszę sie tym zająć. Ale motor w moim AR to 2,4 JTD i nie wiem czy jest to podobny jak w Twoim opisie.

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory