Strona 40 z 144 PierwszyPierwszy ... 30313233343536373839404142434445464748495090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #391
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał zales00 Zobacz post
    czyli te naprawy opisane na pierwszej stronie raczej odpadają? jeśli auto jeździ chyba normalnie to może wskazywać poważną usterkę?
    Niekoniecznie, jak jeździ to na pewno nie będzie nic poważnego. Możesz zastosować się do rad z pierwszej strony ale musisz szukać od początku i wszystko sprawdzać.
    Jak odczytasz błąd na kompie to będziesz miał podpowiedź, który to element szwankuje. Ale np takie wyczyszczenie zaworu EGR i czujnika ciśnienia doładowania w niczym nie zaszkodzi a może pomóc.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #392
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Teoria mowi tak.
    Czujnik cisnienia doladowania, polaczony pneumatycznie z kolektorem dolotowym, ocenia cisnienie bezwzgledne w kolektorze dolotowym wynoszace 50...300 kPa.
    Obwod obliczeniowy wzmacnia napiecie mostka pomiarowego kompensujac wplyw temperatury oraz linearyzuje charakterystyke cisnienia. Sygnal wyjsciowy obwodu obliczeniowego jest doprowadzany do sterownika silnika. Na podstawie sygnalu napiecia za pomoca zaprogramowanej charakterystyki sterownik oblicza cisnienie doladowania.[/QUOTE]

    Dzięki za odpowiedz, ale dalej nie rozumiem co oblicza dyndając na kablach obok silnika. Wyjmując go ze swojego miejsca myślałem, że upewnię się w jego awarii, ponieważ walcząc z MCSF zrobiłem już dużo, ale sytuacja wygląda coraz gorzej. Może masz kol. kobe83 jakieś pomysły, byłbym bardzo wdzięczny.

    Trochę mi nie wyszło z wycięciem Twojego cytatu ale chyba wiesz o co mi chodzi.

  3. #393
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    dzięki Kobe83 za rzeczowe odpowiedzi. Auto świeżo zakupione...oczko w głowie więc stąd niepotrzebne "zawracanie gitary". Jak coś wykombinuję i się coś uda zrobić napisze dla potomnych. Pozdr

  4. #394
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Cytat Napisał www156 Zobacz post
    Teoria mowi tak.
    Czujnik cisnienia doladowania, polaczony pneumatycznie z kolektorem dolotowym, ocenia cisnienie bezwzgledne w kolektorze dolotowym wynoszace 50...300 kPa.
    Obwod obliczeniowy wzmacnia napiecie mostka pomiarowego kompensujac wplyw temperatury oraz linearyzuje charakterystyke cisnienia. Sygnal wyjsciowy obwodu obliczeniowego jest doprowadzany do sterownika silnika. Na podstawie sygnalu napiecia za pomoca zaprogramowanej charakterystyki sterownik oblicza cisnienie doladowania.

    Dzięki za odpowiedz, ale dalej nie rozumiem co oblicza dyndając na kablach obok silnika. Wyjmując go ze swojego miejsca myślałem, że upewnię się w jego awarii, ponieważ walcząc z MCSF zrobiłem już dużo, ale sytuacja wygląda coraz gorzej. Może masz kol. kobe83 jakieś pomysły, byłbym bardzo wdzięczny.

    Trochę mi nie wyszło z wycięciem Twojego cytatu ale chyba wiesz o co mi chodzi.
    powinien obliczyć ciśnienie atmosferyczne moim zdaniem
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  5. #395
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    Cytat Napisał zales00 Zobacz post
    Witam
    Czytając pierwszą stronę tematu i parę postów niżej rozumiem że porady z pierwszej strony skutkują wówczas gdy check gaśnie. A co jeśli zapalił się i jest cały czas obecny nawet po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika? MCSF pojawił się podczas gdy jechałem ok 140 km/h obwodnicą. Przy niższych prędkościach i nagłym przyciśnięciu gazu nic się nie działo wcześniej. Czy jeśli check pali się cały czas jest sens stosowania się do rad w pierwszym poście(pierwsza strona)? wiem że nikt duchem świętym nie jest, ale kabel diagnostyczny mam dopiero zamówiony a ten check spać mi nie daje.
    Aktualizacja:
    Sprawa nie dawała mi spokoju więc skierowałem się znowu na obwodnicę... ledwo wyjechałem na prostą dałem pełny ogień na czwartym biegu chyba...check zgasł :| zadowolony już trochę wpinam piątke i znowu ogień... check się zapalił wraz z MSCF i turbo zniknęło :| przystanąłem chwilę na poboczu...gaszę ...odpalam...check jest. Ruszam trochę dynamiczniej-check gaśnie i wracam do domu bez kontrolki. Wygląda to na to co opisane było w pierwszym poście czyli EGR prawdopodobnie ale... czy Check w takim wypadku idzie w parze z MSCF? pojawiają się i znikają razem. Dzięki wszystkim za pomoc nowemu nabywcy alfy...

  6. #396
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendriu Zobacz post
    powinien obliczyć ciśnienie atmosferyczne moim zdaniem
    No ale wczoraj była ładna pogoda to dlaczego wywalił MCSF ;-) , a tak poważnie dlaczego czujnik głupieje?
    Ostatnio edytowane przez www156 ; 03-05-2011 o 17:45

  7. #397
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał zales00 Zobacz post
    Aktualizacja:
    Sprawa nie dawała mi spokoju więc skierowałem się znowu na obwodnicę... ledwo wyjechałem na prostą dałem pełny ogień na czwartym biegu chyba...check zgasł :| zadowolony już trochę wpinam piątke i znowu ogień... check się zapalił wraz z MSCF i turbo zniknęło :| przystanąłem chwilę na poboczu...gaszę ...odpalam...check jest. Ruszam trochę dynamiczniej-check gaśnie i wracam do domu bez kontrolki. Wygląda to na to co opisane było w pierwszym poście czyli EGR prawdopodobnie ale... czy Check w takim wypadku idzie w parze z MSCF? pojawiają się i znikają razem. Dzięki wszystkim za pomoc nowemu nabywcy alfy...
    Tak idzie w parze. Na zestawie wskaznikow zapala sie zolta kontrolka silnika oraz wlasnie ma wyswietlaczu kompa pojawia sie ten komunikat w formie tekstowej.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #398
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Cytat Napisał www156 Zobacz post
    No ale wczoraj była ładna pogoda to dlaczego wywalił MCSF ;-) , a tak poważnie dlaczego czujnik głupieje?
    może musi mieć masę, ciężko powiedzieć, nie zagłębiałem się w to.. jak chcesz podaj mi numer czujnika, mogę taki mieć, prowadzę budowę przy wylocie z Wieliczki na krk, przy lotosie, można pod maskę zaglądnąć i coś by się zaradziło
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  9. #399
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    No jendriu podmianka w celu sprawdzenia byłaby dla mnie złotym środkiem. Czujnik wg BOSCHA ma nr 0 281 002 437, nie jest to jakiś cudak bo jak się doczytałem jest montowany w wielu markach. Ostatnio jak bywałem na spotach to albo starsze diesle, a one maję inny, albo TS. Jakbyś miał takowy na chwilową podmiankę to byłoby super.

  10. #400
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Sprawdzę dzisiaj, gdybym zapomniał ponaglij na PW.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory