Strona 7 z 144 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #61
    Użytkownik Ogier Avatar sagat
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Piaseczno/Warszawa
    Auto
    AR Brera 3.2 v6 Q4 skyview
    Postów
    174

    Domyślnie

    Widzę że tutaj piszecie o samym Dieslach, a ja mam 2.0 JTS i od momentu kupna (03.2009) mam ten komunikat, tylko że u mnie kontrolka pali się cały czas, ale nie powoduje żadnych skutków ubocznych, moc ok, dźwięk ok, pali na dotyk.

    Mówiono mi że to walnięta sonda lambda. Kasowałem błędy w ASO ale komunikat pojawiał się po jakichś 40km.

    Wczoraj oddałem moją belle do warszawskiego ASO na 1 Sierpnia, no i powiedzieli mi że to nie lambda tylko coś ze świecami które i tak należy już wymienić bo chyba nie były zmieniane od nowości. Dzisiaj dostałem info że po 10km błąd się nie pojawił i że będą sprawdzać na dłuższej trasie, tylko ciekawi mnie czy idą w dobrym kierunku bo jakoś mi się nie wydaję żeby świece miały na to wpływ.

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    W JTSach zapiekają się końcówki wtryskiwaczy i może to jest twój problem, a swoją droga jak świece zapłonowe nie zmieniane od nowości to może wszystko się dziac
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #63
    Użytkownik Ogier Avatar sagat
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Piaseczno/Warszawa
    Auto
    AR Brera 3.2 v6 Q4 skyview
    Postów
    174

    Domyślnie

    Odebrałem dzisiaj moja Belle no i po zrobieniu ok 100km nic na razie się nie pojawiło mam nadzieje że to były te świece :]

  4. #64
    yatsek
    Gość

    Smile Niewiarygodne

    Od sierpnia walczę z MSCF - moje posty w tym wątku. Jakiś miesiąc temu błąd załączał się już przy ok. 2 K rpm. Do tego doszły kłopoty z odpalaniem - był mróz, objaw był podobny jak przy zwalonych świecach żarowych, które okazały się dobre. Dałem mechanikowi instrukcję czyszczenia EGR z naszego forum, rozebrał zawór i stwierdził, że był czysty...
    I tak przez tydzień jeździłem.. Któregoś dnia wkurzyłem się i dałem mojej Alfie popracować ok 2 min przy 5 K obrotów na luzie(nie podczas jazdy), poszedł siwy dym, małżonka się zaniepokoiła o mój stan umysłu i ducha.
    Następnego dnia wsiadłem do Alfy, odpaliłem normalnie za pierwszym razem, od tamtego czasu MSCF nie włączył się ani razu, silnik pracuje super. Tak jakby się coś przepchało we wtryskiwaczach, nie mam pojęcia. Dość powiedzieć, że jeździ super...

    Może czas sprzedać, póki jest w idealnym stanie ;-)

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał yatsek Zobacz post
    Od sierpnia walczę z MSCF - moje posty w tym wątku. Jakiś miesiąc temu błąd załączał się już przy ok. 2 K rpm. Do tego doszły kłopoty z odpalaniem - był mróz, objaw był podobny jak przy zwalonych świecach żarowych, które okazały się dobre. Dałem mechanikowi instrukcję czyszczenia EGR z naszego forum, rozebrał zawór i stwierdził, że był czysty...
    I tak przez tydzień jeździłem.. Któregoś dnia wkurzyłem się i dałem mojej Alfie popracować ok 2 min przy 5 K obrotów na luzie(nie podczas jazdy), poszedł siwy dym, małżonka się zaniepokoiła o mój stan umysłu i ducha.
    Następnego dnia wsiadłem do Alfy, odpaliłem normalnie za pierwszym razem, od tamtego czasu MSCF nie włączył się ani razu, silnik pracuje super. Tak jakby się coś przepchało we wtryskiwaczach, nie mam pojęcia. Dość powiedzieć, że jeździ super...

    Może czas sprzedać, póki jest w idealnym stanie ;-)
    Bardziej jak wtryski to moim zdaniem była zasyfiona trubina nagarem.
    Dlatego nie warto jeździć zawsze jak emeryt. Oczywiście do nikogo konkretnego tego nie odnoszę.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Dlatego ja co tydzień robię test czerwonego pola na 2 lub 3 biegu - na luzie takie operacje są ryzykowne
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Mi się zdarzyło że mi auto zgasło w okolicach 1000rpm (jechałem wolno bo droga nie była za specjalna) miałem paliwa w okolicach rezerwy. Dzisiaj zauważyłem że słychać jakieś bulgotanie w okolicach zbiornika paliwa (jak zgasiłem auto to usłyszałem, a potem jak włączałem zapłon to też) może to mieć jakiś związek? Powinno to bulgotać? Coś jest z pompką czy po prostu wraca nadmiar paliwa do baku?

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Wkleję coś dla tych którzy wierza że można zregenerowac prawidłowo turbospręzarkę VNT:
    "Turbosprężarki „ze zmienną geometrią”
    Popularnie nazywane „turbosprężarki ze zmienną geometrią” – kierownicą spalin, stały się odpowiedzią na potrzeby konstruktorów silników Diesla związane z szybką reakcją turbosprężarki, a co za tym idzie wzrostem ciśnienia w układzie dolotowym. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko wyeliminowano efekt „turbo-dziury” występujący w starszych konstrukcjach silników, ale znacznie poprawiono osiągi jednostek napędowych przy zachowaniu coraz ostrzejszych norm toksyczności spalin.
    Przez ostatnich 15 lat na świecie zamontowano ponad 20 milionów turbosprężarek w samochodach osobowych, z tego większą część w Europie, gdzie silniki Diesla stanowią obecnie blisko 50% produkcji.
    Obecnie Honeywell dostarcza już trzecią generację turbosprężarek VNT (variable Nozzle Turbine) do producentów silników. Coraz częściej turbosprężarki te znajdują zastosowanie także w silnikach z zapłonem iskrowym (benzynowych).

    Awaria turbosprężarki Garrett VNT – czy da się ją naprawić?
    Turbosprężarki Garrett VNT są urządzeniami o bardzo skomplikowanej i precyzyjnej budowie, zaprojektowane i skonstruowane tak, aby zapewnić dokładnie takie osiągi, jakie wymagane są przez producentów silników. Wyglądem pozornie przypominają tradycyjną turbosprężarkę, jednak materiały, z których są wykonane poszczególne podzespoły i zastosowane w nich rozwiązania technologiczne (chronione patentem) znacznie odbiegają od tych stosowanych w starszych konstrukcjach.
    Zaawansowana konstrukcja to jednak nie wszystko. Żadna jednostka nie będzie prawidłowo funkcjonowała bez odpowiedniego ustawienia i regulacji, co wbrew pozorom nie jest łatwe do zrobienia bez specjalistycznej wiedzy i odpowiednich maszyn. Chodzi tu głównie o ustawienie minimalnych i maksymalnych wartości przepływu spalin, które kierowane są na wirnik. Na dzień dzisiejszy tylko producenci turbosprężarek za pomocą precyzyjnego urządzenia do pomiaru przepływu gazów są w stanie odpowiednio wyregulować daną jednostkę, aby ta mogła osiągać odpowiednie dla niej wartości ciśnienia doładowania i wydajności. Parametry te są różne dla każdego numeru referencyjnego turbosprężarki, co wiąże się z zastosowaniem w różnych typach silników.
    Każdy z powyższych kroków jest niezbędny do zapewnienia optymalnych osiągów turbosprężarek Garrett VNT i w najmniejszym nawet stopniu nie może być zlekceważony.

    W związku z powyższym turbosprężarki Garrett VNT nie mogą być naprawiane. Jest to oficjalna informacja podana przez koncern Honeywell, kierowana do wszystkich serwisów i dystrybutorów tych produktów, poparta przez wstrzymanie dystrybucji zestawów naprawczych, części zamiennych i danych technicznych do tego typu turbosprężarek.
    Turbosprężarki Garrett VNT można rozpoznać po literze „V” w oznaczeniu na tabliczce znamionowej np. GT1544V.

    Dlaczego nie można regenerować VNT?
    Każda próba regeneracji może potencjalnie spowodować poważne problemy po zamontowaniu w pojazdach takie jak:
    - Konflikt z elektronicznym układem zarządzającym pracą silnika,
    - Zbyt niskie ciśnienie doładowania przy małych prędkościach obrotowych silnika, powodujące znaczne pogorszenie jego osiągów oraz wzrost emisji spalin,
    - Powstanie zbyt bogatej mieszanki, co spowoduje znaczny wzrost temperatury spalania, która może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki i silnika,
    - Zbyt wysokie ciśnienie doładowania, spowodowane przekroczeniem dopuszczalnych obrotów turbiny, co może spowodować pęknięcie koła kompresji i uszkodzenie silnika,
    - Gwałtowny wzrost ciśnienia doładowania, powodujący uszkodzenie silnika,
    - Głośna praca turbosprężarki,
    - Znacznie zwiększona toksyczność spalin w kontekście wymogów środowiskowych wyeliminuje pojazd z eksploatacji.

    Z danych statystycznych zebranych z wielu zakładów naprawiających w/w turbosprężarki wynika że ilość niedomagań silników związanych z turbosprężarkami VNT wzrosła znacznie w stosunku do turbosprężarek o tradycyjnej konstrukcji. Wynika to ze zmiany parametrów regulacyjnych zmienionych w trakcie naprawy i braku możliwości ponownej prawidłowej regulacji i synchronizacji z silnikiem.
    Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, dbając o interesy właścicieli pojazdów, w których zamontowano tego typu turbosprężarki oraz w celu ochrony przed ingerencją w opatentowaną technologię firmy Honeywell, będą dostarczane tylko nowe turbosprężarki Garrett VNT. Producent zapewnia dostępność popularnych referencji u wszystkich autoryzowanych dystrybutorów na świecie."
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #69
    aredzb
    Gość

    Domyślnie

    mam teraz pytanie odnośnie tego błędu. Pojawił mi się dopiero po wyczyszczeniu i założeniu zaślepki. Wykasowałem go ale po dosłownie 5 km zapalił się znowu. Autko jeździ normalnie. Więc co teraz??

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jaką zaslepkę założyłes i gdzie oraz co czysciłes - wróc na pierwsza stronę wątku i przeczytaj pierwszy wpis
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory