Strona 90 z 144 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #891
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał majma28 Zobacz post
    Na postoju EGR 39-40% .
    Zacinający sie EGR ? Może go coś blokować?
    Na postoju EGR ma mieć 75%. A czy aby wtyk EGR'a jest ok ? Przewody do jego sterowania nie są gdzieś zwarte lub uszkodzone ? Może są problem z jego elektromagnesem ? EGR po regeneracji... ciekawy jestem czy grzebali cos przy elektromagnesie. Ja bym reklamował.
    On się zamyka i z mas powietrza wynika też że jest on całkowicie zamknięty.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał majma28 Zobacz post
    Zabierałem sie za turbinkę ale nie puściła mi strona gorąca i odpuściłem
    I dobrze, bo to nie ma nic wspólnego z tym EGR'em.
    Dobrze, że ci nie doradzili wymiany koła dwumasowego, bo to dość popularna porada
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #892
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Trzciel
    Auto
    156 SW 1,9 jtd <140km 2003 Lift
    Postów
    18

    Domyślnie

    hehe dobre z tą dwu masą . Sprawdzę te styki zobaczę jeszcze raz tego EGR może coś go przycina. Na postoju to overbost ma 75% a egr tak jak pisałem 39- 40% tak wynika z kolegi alfy która nie ma tego problemu

  3. #893
    Lawniol1986
    Gość

    Domyślnie Błędy P0069 oraz P0235

    Witam,

    Jestem nowym użytkownikiem AR z czego jestem dumny. Od zakupu co prawda minęły dopiero dwa tygodnie a ciągle borykam się z jakimiś błędami.
    Po częstych wizytach na forum udało mi się doprowadzić autko do stanu poprawnej pracy silnika i wyeliminowania kilku błędów. Jednak kosztowało to wymianę EGR oraz zaworu Overbost. Zadne czyszczenie niestety w powyższych częściach nie pomogło a elektromagnes EGR był tak zawieszony że nie dało się go odwiesić nawet po rozwaleniu kopułki.
    Teraz borykam się z dwoma błędami:
    P0069
    P0235
    wyczyściłem wszystko co się dało a mianowicie: map sensor, przepustnice, wszystkie kanaliki miedzy przepustnica a zaworem EGR. Autko jeździ i przyspiesza od dolnej granicy obrotów. W czasie jazdy nic sie nie dzieje. Błędy wyskakują jedynie na rozgrzanym silniku podczas postoju na biegu jałowym.
    Na postoju z podłączonym kompem
    desired intake air quantity a aktualnie mierzone różni się o 200 mgl po dodaniu gazu wszystko wraca do normy. W czasie jazdy także wszystkie dane się pokrywają oczywiście z minimalnymi odchyłami.
    Air flow signal ma tendencję do falowania pomiędzy 1.9 - 2,3v na biegu jałowym.

    Autko odkupione od gościa który sprowadził je z belgii. Przejechałem nim 800 km do domu bez błędów chodziło wzorowo w górnej granicy obrotów 2700-4000, poniżej tej granicy ledwo co się ruszało. po powrocie zauważyłem że zawór VGT jest odpięty od gruszki turbiny. po jego podpięciu zaczęło wywalać błąd za błędem. wiec zabrałem sie do czyszczenia poszczególnych części i eliminowałem błędy krok po kroku, Gdy już wszystko wporządku autko jeździ nic nie wyskakuje a ja cały uchachany ze nic nie wywala. po testach zjechałem z autostrady na stacje czytam wyniki na odpalonym silniku a tam z nie nacka na biegu jałowym wywala mi znowu błędy.

    Już mi ręce opadły i nie wiem kompletnie co zrobić. Nie mam pomysłu dodam że nie mam założonej zaślepki egr tylko wszystko chodzi na oryginalnej z przelotowym otworem w całej średnicy.

    Proszę o pomoc lub poradę

  4. #894
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    P0235:
    -sprawdź przewody dolotu po stronie wysokiego ciśnienia
    -sprawdź czujnik ciśnienia doładowania
    -Overboost wymieniałeś ale jeszcze sprawdź jego wężyki
    -zobacz jak rusza się sztanga w gruszce

    Niemniej w połączeniu z P0069 mi to wygląda, że sprawcą jest czujnik MAP. Dla tego właśnie ciśnienie nie koreluje z sygnałem oczekiwanym przez ECU. Odczytaj sobie ciśnienie atmosferyczne na wolnych obrotach i zobacz czy aby nie jest ono jakieś "dziwne". Jeśli tak, to wyczyść lub wymień ten czujnik.

    Czasami ten efekt daje też źle działająca klapa gasząca. Tyle, że ona musiała by nie otwierać się w pełnym zakresie. Gdyby w ogóle się nie otwierała, to nie odpaliłbyś silnika. Być może jest lekko przymknięta. Ale to traktuj jako drugorzędną sprawę.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #895
    bodziu
    Gość

    Domyślnie “Motor Control System Failure”

    Witam.
    Ja miałem taki problem i powodem był akumulator , po jego wymianie problem znikł.

  6. #896
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    To musiał mieć z 9V w piku
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #897
    Lawniol1986
    Gość

    Domyślnie Błędy P0069 oraz P0235

    Dzieki @sdero

    wymieniłem wężyki overbostu na nowe z oplotem zostało mi kilka metrów po poprzednim samochodzie, sztanga na teście w Fes rusza się powiedziałbym żwawo ale nie błyskawicznie. Czujnik ciśnienia doładowania także został przeczyszczony. Nie wiem jedynie jak sprawdzić szczelność przewodów dolotowych. gdzieś czytałem jak sprawdzić działanie czujnika dołądowania jednak opis był z zastosowaniem oscyloskopu którego nie posiadam. Mam jeszcze do wymiany Filtr powietrza dzisiaj został zakupiony.

    Jeszcze jedno pytanie pod EGRem znalazłem jeszcze coś w rodzaju zaworu podciśnienia idą do niego 3 wężyki jednak się gdzieś gubią i tak się zastanawiam czym jest sterowana ta przepustnica przed EGR bo wydaje się jakby nic do niej nie było podłączone.

    Autko ma jeszcze jedną przypadłość na wysokich biegach czyli 5 i 6 w granicach 3000 obr/min ja jako kierowca czuje że silnik wpada w drgania. Z odłączonym wężykiem od gruszki natomiast przy tych obrotach silnik chodzi płynnie i żwawo a ten problem nie występuje. Moje pytanie brzmi czy ktoś wcześniej mógł grzebać przy korekcie wtrysków. Autko z odłączoną gruszką rozpędza się do 220 bez żadnego drgania jednak po podłączeniu gruszki do VGT przy 160 km/g wyczuwa sie drgania silnika jakby się jechało po falowanej nawierzchni.

    Albo może ktoś polecić jakiegoś dobrego diagnostyka działającego na terenie śląska. Chorzów, Katowice, Gliwice coś w tych okolicach.
    Ostatnio edytowane przez Lawniol1986 ; 16-04-2013 o 12:31

  8. #898
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Korekt nie można rozregulować. Można wsadzić wtryski i nie zakodować ich. Ale to zauważysz zaraz po korektach w FES. No i numery w FES nie będą się zgadzały z tymi na wtryskach.
    Co do tych wężyków, to chodzi o takie większe urządzenie pod EGR-em ? To zbiornik podciśnieniowy. Jeśli coś jest z nim nie tak i źle trzyma podciśnienie to może być problem ze sterowaniem sprężarką. Ale byłby i problem ze wspomaganiem pompy hamulca.
    Najlepiej podłącz sobie FES-a i zrób logi. Zapisz je do pliku, a potem je przeanalizuj.

    - - - Updated - - -

    To z pozycji 1 ? http://tinyurl.com/bl6utnn
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #899
    Lawniol1986
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki jeszcze jedno pytanie mam nadzieję ze ostatnie
    Autko jest na pewno po swapie silnika, czy jest możliwe że ktoś przełożył sprawny silnik i nie zakodował w kompie wtryskiwaczy?
    Czyli na co zwracać uwagę przy tych korektach bo dla mnie to czarna magia latają jedynie cyferki . Gdzie szukać tych numerów w Fes a gdzie na wtryskach

  10. #900
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Wiesz, wszystko jest możliwe...
    Kody IMA masz w FES chyba w sekcji parametry (silnik). Muszą się zgadzać z kodami znajdującymi się na cewkach wtryskiwaczy.
    Kody wyglądają tak:
    --------------
    Cylinder 1 Injector Code: AHHWBCAAA
    Cylinder 2 Injector Code: BKALALAAA
    Cylinder 3 Injector Code: AY1GEYAAA
    Cylinder 4 Injector Code: AHSB87AAA
    --------------
    Jeśli to będzie się zgadzało, to:
    Podepnij się FES-em i na nagrzanym silniku, na wolnych obrotach, przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu zaloguj korekty wszystkich wtrysków.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 18-04-2013 o 09:09
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory