Strona 100 z 144 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #991
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Jeśli komunikat “Motor Control System Failure” pojawia się podczas przyspieszania ale ginie po odpuszczeniu pedału przyspieszenia (nie jest konieczne wyłączanie silnika, to prawdopodobnie mamy kłopoty z ciśnieniem paliwa na listwie wtryskowej . W takich sytuacjach pomaga czyszczenie regulatora ciśnienia paliwa (zaworu redukcyjnego) znajduje się na pompie. Dobrze jest też przeczyścić układ paliwowy – np. wlewając jakiś środek czyszczący i wiążący wodę – np. STP, no zdecydowanie zainteresować się filtrem paliwa
    Nie czytales ?...A no wlasnie...! To przeciez post z 1szej strony

  2. #992
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    czytałem i specjalnie właśnie zbadałem na trzecim wykresie ciśnienie paliwa i niby jest ok, przynajmniej ja tak ten wykres odczytuje. więc to chyba nie jest ten problem?? ale ok, zapobiegawczo zapodam sobie taki środek do czyszczenia układu paliwowego.

    jeszcze raz wykresy żeby nie zniknęły na poprzedniej stronie, coś więcej można o nich powiedzieć ?





    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 10-08-2013 o 19:20

  3. #993
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Ogromne przebicia na doładowaniu. Najpierw zacząłbym od czujnika ciśnienia a do logów dorzucił overboost. Tak jakby nie działał i nie zbijał ciśnienia. Co to za bieg - 3 ?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #994
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Ogromne przebicia na doładowaniu. Najpierw zacząłbym od czujnika ciśnienia a do logów dorzucił overboost. Tak jakby nie działał i nie zbijał ciśnienia. Co to za bieg - 3 ?
    czujnik dziś wyczyszczę benzyną ekstrakcyjną ale powiem szczerze że raz na rok to robię profilaktycznie więc nie wydaje mi się żeby to było to, wyczytałem tu że jeden kolega jak miał walnięty czujnik to w ogóle nie reagował na nic i podawał cały czas jedną wartość.
    właśnie logów overboost'a nie zrobiłem bo se myślę - po co skoro 3 dni temu wymieniłem na nowy Pierburg więc nie ma lipy ale ok, dziś pojadę na testy jeszcze raz po czyszczeniu dolotu i czujnika, dorzucę logi z overboost'a.
    pierwszy pomiar jest na 3 biegu a drugi na 4, na 2 chyba nie mam przeładowania a na 5 nie próbowałem.

  5. #995
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    pierwszy pomiar jest na 3 biegu a drugi na 4, na 2 chyba nie mam przeładowania a na 5 nie próbowałem.
    Weź zrób po ludzku logi, a nie wrzucaj screenów, bo z nich nic poza przeładowaniem nie da się wywnioskować.
    Doładowanie, overboost, rpm i pedał gazu w %. I to na wysokim biegu (4+).
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #996
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Trzciel
    Auto
    156 SW 1,9 jtd <140km 2003 Lift
    Postów
    18

    Domyślnie

    może moja wypowiedź troszkę ci pomoże też na 3,4 bieg powyżej 3 tys obr mcfs brak mocy zatrzymanie zgaszenie odpalenie moc wraca błąd zostaje nie przekraczając obrotów po kilku odpaleniach błąd znika.
    wymienione przepływka overbosst turbina przeczyszczona przewody do overbosta wymienione EGR po regeneracji dalej to samo.
    kupiony czujnik ciśnienia doładowania za 29 zł problem znika .
    Myślałem że raczej to się nie zrypie

  7. #997
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    147 1.9. JTD 2003
    Postów
    19

    Domyślnie

    to se kurna polatałem...
    dwa dni po czyszczeniu egra wyjechałem w Polskę, urlopowo.
    Pierwszy tysiąc km - bezbłędnie się jechało, pierwsza dłuższa wyprawa alfą i aż asfalt zwijało.
    Ale, ale... mcsf powrócił ze zdwojoną siłą. Na początku pomagało gaszenie silnika, ale już całą drogę powrotną kolebotałem się z objawami podobnymi do tych u kolegi powyżej - na 3. i 4. uzyskanie 2tys. było jak droga na golgotę...

    jutro odwiedzam mechanika, ale nastawienia nie mam zbyt pozytywnego.

    EDIT: zawór przy turbinie poszedł się kochać.
    Ostatnio edytowane przez kontrast ; 19-08-2013 o 09:16

  8. #998
    miirage
    Gość

    Domyślnie Blad przeladowania TURBO od uruchomienia - nie daje sie skasowac

    Hej.
    Znowu mam ten sam problem.
    Alfa 156 2,4jtd 150km
    Problem pojawił się po corocznej wymianie oleju na nowy Castrol 5w40
    Rok temu miałem dokładnie to samo, też po wymianie oleju, ale dało się wykasować.

    Błąd przeładowania turbo. Tym razem zapala się jeszcze przed uruchomieniem silnika i już od 1 biegu odcina moc powyżej 3000.
    Na warsztacie podłączyli mnie pod kompa i mówią, że nie mogą wykasować błędu bo się pojawia od nowa, i nie wiedzą co zrobić a ASO mi się nie uśmiecha.

    Rok temu było wszystko czyszczone, czujniki, dolot, EGR, gruszka była sprawdzana,
    Jedyne co nie było ruszane to turbo.

    Przez rok chodziło idealnie, czy to możliwe że wymiana oleju powoduje taki błąd?
    Raz to rozumiem ale regularnie co rok?
    Podpowiedzcie co robić, bo nie wieżę w zbieg okoliczności, że turbo siada jak się wymienia olej, zwłaszcza, że poprzednim razem udało się wykasować błędy i było ok.

  9. #999
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Podali ci chociaż jaki to błąd numerycznie ? Błąd przeładowania nie może się pokazać przed uruchomieniem silnika. Pewno to błąd czujnika, bo wymieniali olej i rozpięli jakąś wtyczkę. Teraz nie mają pojęcia co to za błąd, źle go zinterpretowali i szukają po omacku.

    Tak na marginesie, to skasowanie błędu nie jest naprawą.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 19-08-2013 o 16:35
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1000
    miirage
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Podali ci chociaż jaki to błąd numerycznie ? Błąd przeładowania nie może się pokazać przed uruchomieniem silnika. Pewno to błąd czujnika, bo wymieniali olej i rozpięli jakąś wtyczkę. Teraz nie mają pojęcia co to za błąd, źle go zinterpretowali i szukają po omacku.

    Tak na marginesie, to skasowanie błędu nie jest naprawą.
    Było dokładnie tak jak napisałeś. Gość odłączył przypadkiem kostkę od czujnika doładowania Chyba muszę poszukać innych specjalistów od elektroniki

    Dzięki i pozdrawiam

    ps.
    Jeśli gruszka chodzi dynamicznie, a po odłączeniu rury od turbo jestem w stanie palcem zakręcić wirnikiem to czy można stwierdzić że łopatki są ok?
    Da się to jakoś sprawdzić bez rozbierania turbo w domowym garażu?

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory