Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: [156 TS] Instalacja programu alfadiag pod systemem Win 7 PL 64bit.

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Ja Alfadiaga zainstalowałem ale coś jest nie tak nadal, bo XP wykrywa kabelek a alfadiag tak jakby go nie widział nie wiem co jest grane

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - ktoś może testował nowe opcje w windows 7, tj. XPmode oraz Windows Wirtual PC. (WWPC)
    - w opcji WWPC bez problemu udało się zainstalowac interfejsy, FES-a w wersji 3.2 oraz uzyskać stabilną transmisję
    - nie udało się zainstalować programu alfadiag 3.3.1.0.
    - w drugiej opcji XPmode są wieksze opóznienia ale nie było czasu aby to sprawdzić na samochodzie.
    --

    --

    --

    --
    p.s.
    - prawie wszystko działa, nie ma opóznień, ponieważ procesor wspomaga wirtualizacje, chyli jest typu VT-x, VT-d nic tu nie pomoże.
    - walcze jeszcze z alfadiagiem, łobuz wykrywa maszynę wirtualną i się buntuje.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 16-10-2011 o 10:49
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - otrzymałem nowy program XPemu, instalowany na USB i z niego bootowany.
    - można taki usb zabutować z dowolnego notebooka, jest tylko warunek aby ten notebook miał procesor intela (pytalem o obsługę procesora AMD, na razie nie mam odpowiedzi) z obsługą wirtualizacji, czyli VT-x dla Intela, RAM-u około 2 GB.
    - na razie testuję opcje tego USB 32 i 64 bitowe aby zobaczyć która jest szybsza.
    - po zabutowaniu mamy system XP z sp2.
    - w XPemu działa pod tym systemem program alfadiag 3.3.1.0, 3.4.0.1 program FES 2.6, FES 3.2, alfaOBD.
    - testowałem interfejsy VAG KKL oraz ELM 3.27 ver 1.4
    - jak do tej pory wszystko działa na wersjach demo oprogramowania.
    - po otrzymaniu licencjonowanych wersji zrobię dopiero testy diagnostyczne.
    - programu nie ma na sieci, to jest program autorski.
    - jeśli wszytko pójdzie dobrze to jak dla mnie to jest właśnie to czego mi brak.
    - czyli programy diagnostyczne uruchamiane z USB, nie zależnie od zainstalowanego systemu windows 7, vista, 2008.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #24
    9none
    Gość

    Domyślnie

    średnia prędkośc odczytu z dysku twardego HDD jest na poziomie 50/20 MB/sek. prędkość odczytu pendriwów jedno kanałowych jest na poziomie 25/15 MB/sek. program alfadiag jest napisany w trybie odczytu synchronicznego, ponieważ korzysta z interfejsu KKL. programy obsługujace interfejs ansynchroniczny CAN będa pracowały z takich warunkach. jeśli zastosujesz USB z tymi parametrami to wynik tego będzie negatywny, tak obsadzony hardware nie będzie działał z programem alfadiag. ja stosuję pendrive z USB 3, gdzie średnia predkość odczytu jest na poziomie 50 /25 MB/sek i cena jest znośna. można także zastosować pendrive 4, 8 kanałowe USB 2 ale cena jest powalająca. emulację procesora dobrze jest zrobić na poziomie CPU Core Duo lub Core 2 Duo. ilośc procesorów i wątków nie wpływa już na predkość działania emulatora.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    "- otrzymałem nowy program XPemu, instalowany na USB i z niego bootowany."... na usb wersja 2.0 cięzko jest pracowac z xp ponieważ transfer dla małych plików jest dość niski... dopiero usb w wersji 3.0 podnosi transfer dla małych plików. mam już gotowy image z programami dla diagnostyki pod usb, niestety USB 3.0... jeszcze walczę czy można to przenieść na usb 2.0, wtedy większa liczba uzytkowników by z tego skorzystała... ... ...

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - trochę porobiłem testów z USB 3.0, działać, działa ale cena USB to prawie 130 zł za 16 GB USB 3.0 + notebook z usb 3.0 oraz procesor z wirtualizacją.
    - jest jeszcze inna metoda , z pomoca dysku wirtualnego typu VHD oraz oprogramowania Vboot wersja 1.1.
    --
    http://www.vmlite.com/
    --
    - pod systemem np. vin 7 tworzy się dysk wirtualny np. 4. GB.
    - potem instaluje sie jako osobne menu w boot loaderze program Vboot.
    - za pomocą tego oprogramowania instaluje się na tym dysku wirtualnym cały system XP.
    - jak jest mam potrzebna diagnostyka to po zabootowaniu wybieramy xp i mamy diagnostykę.
    - co to mam daje (na razie analiza teoretyczna) pełną szybkość , taką jak notebook.
    - oddzielenie od macierzystego systemu.
    - czy to działa , pewnie tak, próby będe robił w tym tygodniu.
    - martwi mnie tylko cena tego oprogramowania, całe 80 USD.
    - ważne aby na tej wirtualnej pamięci działały nasze programy FES 2.8 oraz AD 3.3.0.10.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #27
    wazi
    Gość

    Smile w czym tkwi problem?

    witam wszystkich serdecznie,

    na początku pragnę się przywitać, jako że jest to mój 1wszy post na alfaholicy.org.
    od niewiele ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 156 jtdm 16V , która to jest moim drugim i jak narazie najlepszym autem (obecnie jezdze tez MB A class A170CDI).
    Od około miesiąca zacząłem mieć dosyć uciążliwy problem z przechodzeniem turbiny w stan awaryjny z regóły przy predkościach powyżej 130km/h na wyższych biegach.
    Ponieważ używałem już wcześniej z powodzeniem kabla VAG KKL OBD2 (ten niebibieski) oraz FES-a do odczytu parametrów mojej Alfy to i tym razem chciałem na własną rękę szczytać błędy,aby wiedzieć co dalej. niestety tutaj pojawił się problem - próbowałem już wszystkiego postępując wg. wskazówek na tym forum, użyłem również dwóch innym stacji roboczych (jeden na AMD,drugi Intel) ale bez powodzenia.
    Problem polega na tym, że występuje brak połączenia z ECU auta,pomimo że zaistalowane są wszyskie sterowniki kabla,ustawiony jest właściwy port oraz virtual box - niestety na wszystkich 3 programach (FES,AlfaDiag oraz AlfaOBD) nie występuje połączenie.Zacząłem się juz zastanawiać czy to nie jest przypadkiem wina kabla,ale przecież do tej pory działał dobrze.
    Stąd moje pytanie - czy jest ktoś z Wrocławia,kto ma może wolną godzinkę w weekend i mógłby mi pomóc lub chociaż wskazać na ewentualne przyczyny takiej sytuacji?

    Pozdrawiam i dziękuję wszystkim z góry za pomoc.
    paweł

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - mogę spróbować podpiąć mój notebook, w sobotę tak po 10:00.
    - to by dało obraz tego w czym jest problem z połączeniem.
    - jak do tej pory mój interfejs był obrażony na silniki JTD ale może minął mu ten wisielczy humor.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #29
    wazi
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za zainteresowanie w mojej sprawie. zostawiłem Ci wiadomość na priv. pozdrawiam

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - właśnie jestem po diagnostyce alfy 147 z pomocą notebooka z systemem vin 7 pl , programem alfadiag oraz pendriwem USB ADATA N005 16 GB, chyba najszybszy z USB 3.0 w tej klasie cenowej (130 zł).
    - na pendriwie został zainstalowany system XP SP2 na partycji 4 GB FAT 32 oraz nasze programy alfadiag 3.1, 3.3.1.0, FES 2.8, testowo FES 3.3 oraz AlfaOBD.
    - po kompresji partycja zajmuje około 707 MB, bez kompresji 2 GB.
    - nie udało się tylko znależć sterownika do USB 3.0 pod system XP, z tego względu został tylko doinstalowany USB 2.0 i z nim były przeprowadzone próby.
    - instalowanie systemu xp sp2 było zrobione wg tych linków
    --
    http://www.911cd.net/forums//index.p...ode=linearplus
    --
    http://www.911cd.net/forums//index.p...81&mode=linear
    --
    - po kilku restartach można było instalować sterowniki do interfejsów FTDI (VAG KKL , ELM 327 1.4 v.)
    - diagnostyka trwała około 60 minut, program alfadiag nie stracił połaczenia.
    - jest to jakaś alternatywa dla uruchomienia programu FEs oraz alfadiaga pod notebookiem z system Vin 7.
    - BIOS w notebooku musiałem przełączyć z trybu HDD AHCI na tryb ATA.
    - inaczej pendriw nie chciał się bootować.
    - po instalacji system XP jest w trybie generoc (native) tak że może pracować na dowolnym notebooku, sprawdzałem to na dwóch nobookach z platformy Intel.
    - na innym notebooku należy tylko zainstalowac urządzenia USB tyle ile ich ma notebook, nie instalowac kart sieciowych, modemów.
    - podczas bootowania wybrać tryb karty graficznej: VGa 1024 lub tryb VESA/VBE.
    - dla platformy AMD należy zmienić plik IntelPPM.sys na IINTELPPM.sys tak jak opisano w tych linkach.
    - jeden notebook to procesor P5500 1.8 GHz, drugi i5 2410 2.4 GHz.
    - transfery dla dysku usb ADATA N005 sprawdzane z poziomu xp sp2 poniżej.
    - będę jeszcze sprawdzał czy można ten system zainstalować na USB 2.0 model XT Rage Patriot, najszybszy z USB 2.0 ( 50 zł.).
    --

    --

    --
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 07-11-2011 o 09:13
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. oryginalne radio z systemem bose
    Utworzone przez cezar744 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:55
  2. GT 3,2 z systemem Q2
    Utworzone przez 2_D w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 18:47
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory