Strona 82 z 183 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283848586878889909192132182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 1826

Temat: Zaślepienie EGR

  1. #811
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Spaliny zanim dostają się do EGR-a najpier przelatuja przez wymiennik ciepła (spaliny->płyn chłodzący), który jest w odcinku turbina->EGR i ma za zadanie szybsze dogrzanie silnika. Jeśli zatkasz otwór wlotowy przy turbinie uniemożliwisz wymianę ciepła i szybsze podgrzewanie mniejszego obiegu.
    waćpan bzdury gadasz!
    no ile razy można powtarzać...
    1. wymiennik jest na równoległym odcinku obiegu płynu- nie w szeregu- czyli w praktyce nie ma ogrzewać chłodziwa, tylko ochłodzić trochę spaliny
    2. z zaślepionym/wywalonym całkowicie EGR temp. spalania w cylindrach jest wyższa- w praktyce silnik minimalnie szybciej się nagrzeje, nawet gdy układ jest wywalony i wymiennik "nieczynny"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Samo zatkanie EGR nie wpływa wymiernie na wolniejsze grzanie układu ale nie wiem co się stanie jak całkowicie wyłączy się ten układ. Ja bym nie zatykał w ten sposób.
    a ja tak mam

  2. #812
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post


    a ja tak mam
    ja też i święty spokój
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #813
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    waćpan bzdury gadasz! (zasada zachowania energii)
    no ile razy można powtarzać...
    1. wymiennik jest na równoległym odcinku obiegu płynu- nie w szeregu- czyli w praktyce nie ma ogrzewać chłodziwa, tylko ochłodzić trochę spaliny
    2. z zaślepionym/wywalonym całkowicie EGR temp. spalania w cylindrach jest wyższa- w praktyce silnik minimalnie szybciej się nagrzeje, nawet gdy układ jest wywalony i wymiennik "nieczynny"
    Ot, to waść gadasz bzdury.

    1. Nie wpadło ci do głowy, że to działa w dwie strony ? (zasada zachowania energii)

    2. O! To ciekawe ! Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie niż w benzyniakach i EGT w dieslach rośnie odwrotnie do zawartości tlenu. Im więcej powietrza tym EGT niższy. Ale może coś w nauce się zmieniło Czy kolega ma jakieś materiały na ten temat ? Bo martwię się trochę, że źle zestroiłem swoje mapy jeśli tak to faktycznie jest w JTD.
    Gdy jest poprawnie działający EGR jest dostarczane więcej gazów obojętnych dla spalania i w sumie EGT jest też zaniżane.
    Sumarycznie, czy ty masz zatkany EGR, czy działający, to nie ma to wpływu na wyższą czy niższą temperaturę spalania.
    Więc to szybsze nagrzewanie przez wyższą temperaturę spalania jest subiektywnym twoim odczuciem.
    Więc ja wole zostawić sobie działający wymiennik, którego jedną z ról pozostawiam dalej działającą (ogrzewanie małego obiegu). To tak jeszcze jako cd. do punktu 1.
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 30-12-2012 o 16:17
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #814
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    waść na ubitej ziemi sprawdzić się musimy- żądam satysfakcji!!

    1. pewnie że tak, ale to nie ogrzewanie płynu jest zadaniem tego wymiennika
    2. EGR działa- do cylindrów dostaje się cieplejsze powietrze- czyli rzadsze; EGR zamknięty- zimne, gęstsze powietrze- spalanie "cieplejsze"
    poznanie głównego celu stosowania EGR się kłania- zbicie temp. spalania- ograniczenie tworzenia się szkodliwych związków


    wybieraj waćpan broń!
    pistolety skałkowe czy szpady!?!?
    mój sekundant odezwie się do Twego!


    btw. zastanawiałem się nad przeniesieniem tego wymiennika gdzieś na wydech- zawsze coś tam daje, nie mówię że nie ale najpierw termostat zmienię na "cieplejszy" i wtedy się zobaczy czy to się opłaca...
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 30-12-2012 o 17:39

  5. #815
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    waść na ubitej ziemi sprawdzić się musimy- żądam satysfakcji!!

    1. pewnie że tak, ale to nie ogrzewanie płynu jest zadaniem tego wymiennika
    2. EGR działa- do cylindrów dostaje się cieplejsze powietrze- czyli rzadsze; EGR zamknięty- zimne, gęstsze powietrze- spalanie "cieplejsze"
    poznanie głównego celu stosowania EGR się kłania- zbicie temp. spalania- ograniczenie tworzenia się szkodliwych związków


    wybieraj waćpan broń!
    pistolety skałkowe czy szpady!?!?
    mój sekundant odezwie się do Twego!


    btw. zastanawiałem się nad przeniesieniem tego wymiennika gdzieś na wydech- zawsze coś tam daje, nie mówię że nie ale najpierw termostat zmienię na "cieplejszy" i wtedy się zobaczy czy to się opłaca...
    Waść, broń ? Toć siekać się będziemy ? Jam bym na trunki staropolskie Cię Waść wyzwał, a miodu w miodosytni nie żałował

    1. Widzisz, tak jak napisałem działa to w dwie strony, bo wyjścia nie ma. Gdyby miało to tylko spaliny chłodzić, to lepszym układem byłaby rura bez cieczy użebrowana. To natomiast załatwia dwie sprawy za jednym zamachem. Chociaż akurat w przypadku diesla układ schładzania spalin dla zastosowania do EGR nie jest aż tak konieczny. EGT i tak spadnie jak gazy obojętne dla spalania dostana się do komory. Popatrzmy na silniki innego typu, gdzie takich wymienników się nie stosuje i układy działają poprawnie ale silniki grzeją się zdecydowanie wolniej. Ważniejsze jest tutaj zastosowanie tego jako swego rodzaju przyspieszacz osiągania temperatury docelowej przez silnik. To jest ponoć wymierne i jak czytałem w jakimś fachowym (wybacz Waść nie pomnę teraz, a że w pdf-ie to było to i ciężko mi znaleźć) piśmie uznane jest jako zaleta, innowacja w JTD w przeciwieństwie do konkurencji. Czy faktycznie tak jest, to ja nie wiem. Nie testowałem. Ale w porównaniu do A6 TDI jaką posiadałem, to ten JTD w grzaniu to niebo a ziemia. Oczywiście na korzyść JTD. Wiem, że wyłączenie EGR i zaślepienie tuż przy EGR nie wpływają przynajmniej odczuwalnie na spowolnienie nagrzewania.

    2. Podstawowa zasada EGR jaka się kłania, to swego rodzaju sprzężenie zwrotne jakim jest dopalanie NOx, które wracają wraz ze spalinami oraz (tu masz rację) zmniejszenie temperatury spalania i w efekcie też zmniejszenie emiscji NOx. Takie kółeczko się zamyka potęgując obniżanie NOx. Ale tutaj większą zaletą jest powrót części niedopalonych NOx, bo niższą temperaturę spalania w przypadku diesla uzyskuje się prościej przez właśnie wyższą zawartość powietrza w stosunku do paliwa. A, w przypadku diesla można zaszaleć, bo nie trzeba się trzymać składu stechiometrycznego 14:1 ale ilościowego nawet 22:1 (mi przy takiej jednak dymi). Wiesz natomiast jak dużo się wraca spalin ? To można bardzo łatwo policzyć - ilość powietrza żądanego-mierzonego=ilość spalin dodanych. Pięknie to widać w masach powietrza w FES gdy ktoś ma wyłączony programowo EGR. Jest to nawet i 1/3.

    Nie wiem czy jest sens przenosić wymiennik. Jego pojemność jest znikoma jeśli chodzi o zatykanie go przed czy poza. Natomiast lepiej go mieć jako podgrzewacz.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #816
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    wiem że lepiej jest mieć "podgrzewacz" niż go nie mieć
    dlatego rozmyślałem nad wstawieniem go w wydech (za turbo) na stałe... chociaż chyba elektryczne dogrzewanie będzie znacznie bardziej skuteczniejsze

    jak to faktycznie jest w silniku to nigdy się nie dowiemy, a także jak wiele sarenek, ptaszków i chińczyków już ma przeze mnie dodatkowe kończyny... :]
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 30-12-2012 o 19:11

  7. #817
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    E, mi tam nie jest potrzebne dodatkowe grzanie. Nie narzekam. Pewno elektryczne byłoby wydajniejsze, ale czy to warto ? A tym bardziej czy trzeba aż wstawiać jakiś wymiennik w układ wydechowy ? W sumie koło podbiegunowe jest daleko od nas
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #818
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Jedyne sensowne rozwiązanie na grzanie to Webasto, dlaczego w naszym klimacie, zamiast klimy, która się przydaje powiedzmy przez miesiąc-dwa, nie montują ogrzewania postojowego, które u nas nadałoby się od listopada po marzec?

    Mam zaślepiony EGR przy okazji wizyty u Cinka, blaszka na stałe zaraz za egr, została też blaszka z 4 otworami z ASO. Nie zauważyłem, aby było zimno, auto nagrzewa się szybko - tj. ciepłe powietrze idzie od ok. 1 km od ruszenia (klimatronik zaczyna dmuchać sam), a wskazówka rusza powyżej 50oC od ok. 3-4 km, ale też przyznam, że trzymam obroty regularnie 2-2,2k RPM.

  9. #819
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Ja wolę mieć klimę niż webasto. Klima to nie tylko schładzanie. Statystycznie średnia temperatura w naszym kraju to 6, 7 na plus. Średnia zimowa, to -6, 0 a w okresie letnim 16-20. Jak widać okres letni, to znaczna zwyżka. Temperatur iście arktycznych mamy tyle co mucha... Samochód i tak się nagrzeje. Natomiast przeżyć czerwiec, lipiec w korkach z potem na plecach i gotującymi się jajami, to wielka sztuka I jak wychodzi z badań wysoka temperatura jest dość niebezpieczna dla kierowców, bo koncentracja spada i to znacznie.
    Ale, oczywiście nie ma co polemizować, bo każdy lubi swoje
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #820
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    No widzę że mamy tu kilku specjalistów, tak więc jak to jest do końca z tym wywaleniem EGRa i dogrzewaniem silnika. Czy właśnie nie dzięki temu że EGR czasami jest otwarty, przepływ przez niego jest większy, a co za tym idzie również więcej gazów przepływa przez wymiennik ciepła. Tak sobie myślę, że gdy zablokujemy EGR to i przepływ przez wymiennik będzie mniejszy. Chciałem tylko zapytać osoby bardziej zorientowane w temacie, ponieważ niedawno w ASO powiedzieli mi że wycinanie EGRa to nic dobrego. Ponadto od ok miesiąca mam wstawiony nowy EGR (drogie to cholerstwo). I teraz pytanie czy opłaca się go zaślepiać i wycinać programowo?

Podobne wątki

  1. [159] zaślepienie nowego egr
    Utworzone przez mamel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:53
  2. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37
  3. Zaślepienie egr!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:59
  4. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez grafex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 06:20
  5. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory