Strona 130 z 144 PierwszyPierwszy ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,291 do 1,300 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1291
    Użytkownik Świeżak Avatar E-mil85
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159 Ti 1.9 JTDm 16V ,Alfa 147 1.9 JTD. Była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportpack
    Postów
    53

    Domyślnie

    Natomiast u mnie znowu problem. Przez miesiąc ,a może i więcej błąd 0235 nie wracał, auto pracowało bardzo dobrze, aż do wczoraj rano. Odpalam aut, na dworze -7, silnik pracuje, ja skrobie szybki, wsiadam,a na desce świeci check, po minucie jazdy znikł, parkuje już w pracy, znowu się zapala. Podpinam kompa wieczorem ,skasowałem ,zobaczymy co dalej. Znam listę rzeczy do sprawdzenia,ale dlaczego przez tak długi czas wszystko potrafi działać, a nagle zawodzi? co może być najbardziej prawdopodobne, który element
    Ostatnio edytowane przez E-mil85 ; 01-01-2016 o 18:27

  2. #1292
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd 2001'
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scantraxx Zobacz post
    Cześć, podpinam się pod temat, lecz u mnie sprawa wygląda troszkę inaczej.
    Wszystko zaczęło się w momencie sprawdzania świec grzewczych (pojawiała się kontrolka świec przy odpalaniu). Wszystko okazało się ok, lecz po skończonej pracy w aucie pojawił się MCSF, następnego dnia auto chyba weszło w tryb awaryjny (2750obr. max), wyłączyło turbinę. Po podłączeniu do kompa pojawiły się takie oto błędy:
    P1612 - sterowanie podgrzewacza filtra paliwa
    P0404 - EGR
    P0236 - overboost
    P0638 - przepustnica modyfikacji przepływu
    P0101 - przepływomierz
    P0380 - przekaźnik płytki grzejnej, termorozrusznika lub ECU podgrzewania świec.
    Byłem przekonany, że typowa przypadłość jak u wszystkich, jednak okazało się, że na kostce EGR, overboost, przypływce nie ma napięcia (reszty kostek nie sprawdzałem). Bezpieczniki wszystkie ok, aku też, więc szukam dalej. Odpiąłem większą kostkę od sterownika silnika a tam.... PEŁNO OLEJU, kostka zalana. Drugiej mniejszej nie mam jak sprawdzić, gdyż nie mam tej "szufladki" przy kostce, którą trzeba wysunąć żeby otworzyć kostkę.
    Moje pytanie : na czym się skupić? Czy możliwe że jakimś sposobem pociągnęło olej do kostki i czy mógł "utopić" się sterownik silnika? Jak go sprawdzić?
    Problem ewidentnie elektryczny, nie mam w okolicy żadnego dobrego elektryka samochodowego. Proszę Was o rady

    PROBLEM ROZWIĄZANY - w moim przypadku wszystkie błędy wywalało z powodu uszkodzonej skrzynki od bezpieczników obok akumulatora. Naprawa jej pozwoliła usunąć wszystkie błędy i Bella znowu ma moc

  3. #1293
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Szymon1506
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTDM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Witam. Warto też przy takim komunikacie sprawdzić sondy. Często ten błąd wyskakuje ponieważ sonda wysyła zły komunikat o spalaniu do komputera. Pozdrawiam

  4. #1294
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scantraxx Zobacz post
    PROBLEM ROZWIĄZANY - w moim przypadku wszystkie błędy wywalało z powodu uszkodzonej skrzynki od bezpieczników obok akumulatora. Naprawa jej pozwoliła usunąć wszystkie błędy i Bella znowu ma moc
    No właśnie taki pęczek błędów zaraz daje do myślenia, że to elektryka.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #1295
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Witam, właśnie dołączyłem do forum. Od kilku dni mam A156 z silnikiem 2.0 JTS.
    Dzisiaj w drodze do pracy dostałem komunikat MCSF, przy czym auto zachowuje się bez zmian. Nie ma utraty mocy ani żadnych niepokojących innych efektów. Po restarcie (wyłączeniu i włączeniu) silnika komunikat nie znika. Od znajomego dowiedziałem się, że mógł wystąpić jakiś chwilowy problem a błąd trzeba "skasować" w serwisie.
    Czyli może być wszystko OK - a błąd się będzie wyświetlał aż go nie skasuję.

    Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

  6. #1296
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DawidSu
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    156 2.0 JTS 2004
    Postów
    31

    Domyślnie

    U mnie komputer pokazał błąd sondy lambda, jeden z pomocnych forumowiczów podpiął moją 2.0 JTS pod laptopa i skasował błąd. Flaszki za cholerę nie chciał przyjąć, błąd od tamtego czasu nie pojawił się ponownie. Również nie odczułem żadnych zmian, zarówno po pojawieniu się błędu jak i jego skasowaniu. Narazie spokoj

    Wysłane z Rzeszowa

  7. #1297
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał DawidSu Zobacz post
    U mnie komputer pokazał błąd sondy lambda, jeden z pomocnych forumowiczów podpiął moją 2.0 JTS pod laptopa i skasował błąd. Flaszki za cholerę nie chciał przyjąć, błąd od tamtego czasu nie pojawił się ponownie. Również nie odczułem żadnych zmian, zarówno po pojawieniu się błędu jak i jego skasowaniu. Narazie spokoj
    Dzięki za słowa pokrzepienia. Dzisiaj znowu dowiedziałem się, że 2.0 JTS to najgorszy silnik na świecie, ale u mnie chodzi jak złoto i oby tak dalej - tylko ten MCSF W poniedziałek jadę go zdiagnozować

  8. #1298
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości forumowiczów z Wrocławia udało się ustalić komunikaty o błędach:
    P0430 - Katalizator 2
    P0420 - Katalizator 1

    Czy ktoś z Was spotkał się z tym/ wie o co dokładnie może chodzić?
    Mam silnik 2.0 JTS 16V

    Po skasowaniu na razie błędy się nie pojawiły.

  9. #1299
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Hej
    Wszystkim dziekuje za podpowiedzi...

    W końcu po wielu próbach udało się znaleźć winowajcę

    Na szybko opis w celu podsumowania i rozwiązanie:
    -Na wybojach wywalało marchewe auto jechało w trybie (brak mocy)
    -Czasem przy duzym przycisniecieu gazu tez wywalało marchewe bez straty mocy po odpuszczeniu gazu znikała
    -Po wyłaczeniu auta raz było ok raz nie
    -Na kompie błąd czujnika doładowania, błąd egr (nie pamietam jaki dokładnie) i bład swiec

    Przeczycisiłem czujnik i kolektor preparatem liqiud molly (https://www.youtube.com/watch?v=rSSXpIaqkVE) wymontowałem EGR przeczysciłem pomimo że działał bez zarzutów (ten starszy podcisnieniowy bo mam alfe 2.4 1999) zaślepiłem egr wymieniłem wężyki biegnące od overboosta do niego i sprawdziłem zaworek overboost... był drożny. Sprawdziłem gruche turbiny też było ok. Auto ciągle traciło moc już nawet po lzejszym wcisniecu gazu marchewa wciąż mnie wkurwiała swiecąc mi po oczach.. Na kompie znikną błąd egr ale czasem powracał błąd cisnienia doładowania... W koncu wypiąłem czujnik doładowania i było tak samo wiec obstawiałem to... Pozyczyłem od kumpla sprawny chwile było ok i znów to samo... Wkurzony kupiłem nowy czujnik (zamiennik za jakies 90zł) skasowałem błąd w kompie . Przejechałem 100m i znowu to samo. Po odpaleniu kompa wyskoczył błąd potencjometru gazu KTÓREGO NIGDY WCZESNIEJ NIE BYŁO.... ale nie było już błędu doładowania wpiąłem więc stary czujnik i błąd potencometru zniknął SICK!!!... Zwariowałem ... więc jeszcze przeczysciłem potencjometr i też nic.. W koncu podjechałem do alfy zapytac ile kosztuje potencjimetr bo nigdzie tego nie mogłem znaleźć i uprzejmy pan mechanik mi powiedział że na bank mam rozwaloną wtyczke od potencjometru tą za schowkiem pasażera... Wybebeszyłem wiązke zlutowałem na stałe i....DZIAŁA

    Kosztowało mnie to w sumiej wiecej nerwów niż kasy ale już działa... Jednak okazuje sie że jesli wadliwych jest kilka podzespołów (w moim przypadku czujnik cisnienia doładowania i ta złączka) to czasem nawet to co wywala komp nie jest super miarodajne

  10. #1300
    Użytkownik Świeżak Avatar E-mil85
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159 Ti 1.9 JTDm 16V ,Alfa 147 1.9 JTD. Była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportpack
    Postów
    53

    Domyślnie

    U mnie dziś znowu powtórka. Wsiadam do auta po pracy i juz po zapaleniu silnika na jałowym wywala check, tryb awaryjny, brak mocy. Po minucie jazdy, podjeżdzam do świateł, odpuściłem i nacisnąłem gaz, kontrolka gaśnie a samochód dalej jedzie jak nigdy nic. Wiecznie błąd 0235 Co jest nie tak? Podpowiedzcie, może elektryka? Przez wiele dni potrafi śmigać bezproblemowo, a czasem zapala się i gaśnie, dziwne że nawet na luzie zanim ruszę już się zapala

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory