Strona 5 z 144 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Ty diagnozę to już masz teraz czas na naprawę
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    nie do końca... to są przypuszczenia. Chodzi mi o to jak zdiagnozować że to konkretnie ta a nie inna część jest winna?

  3. #43
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    Mi jakis miesiac temu tez sie pojawil MCSF podczas wyprzedzania innego auta na wyzszym biegu 5.... masakra, pojechalem odrazu do domu kabel laptop i blad P0238 "obwod czujnika A chwilowego zwiekszenia mocy turbodoladownia, wysoki sygnal" usunąłem go, wyczyscilem odrazu overboost wg instrukcji, EGR z przepustnica (ale syf tam był 3-4 mm nagaru sadzy) zaslepilem dedykowana zaslepka i alfa odwdzieczyla sie ogolnie lepsza dynamika ale szczegolnie pomiedzy 3000-4000 tys obr bylo to najbardziej odczuwalne. Niestety ale w sobote mialem podobna sytuacje znowu wyprzedzalem i odebrano mi MOC tylko tym razem zadnego Pi Pi ze strony komputera nic zadnego bledu a auto nie jedzie, doslownie zaczelo sie toczyc maksymalna predkosc jaka udalo mi sie rozwinac to 80-90 km/h niczym maluch, pomyslelm zdmuchnelo jakas rure pomiedzy turbo a ssacym czy cos takiego, szybka diagnoza na poboczu, rury ok a tu sie okazuje ze wlasnie umarla Niemiecka elektronika - przeplywomierz kaput ... No nic kupilem nowego boscha i znowu mozna sie cieszyc jazda.

  4. #44
    walendi
    Gość

    Domyślnie

    Mam Alfe 156 2.4 JTD z 2005 roku i cały czas problem z kontrolka silnika. Pierwszy raz problem się pojawił w czasie jazdy. Auto zaczęło mulić i prawie wcale nie chciało wejść na obroty. Przy okazji kopciła na czarno. Szybki telefon do znajomych mechaników i decyzja o wypięciu przepływomierza. zostało to zrobione i auto już w miarę dobrze jeździło. Ale od tego momentu paliła się kontrolka. Następnego dnia wymieniono przepływomierz i rewelacja. Auto jeździło jak rakieta! Jeszcze nigdy nie była taka zrywna. Niestety tylko przez ok. 20 km Kontrolka znów sie zapaliła a autko lekko się zmuliło. Czuć przyspieszenie ale głownie wtedy kiedy turbina wchodzi do pracy. Znajomi próbowali z tym walczyć w następujący sposob:
    - czyszczenie EGR i przepustnicy
    - wyczyszczenie czujnika ciśnienia paliwa
    - wyczyszczenie overboosta
    - sprawdzenie zapieczenia kierownic turbiny ( OK)
    Genralnie zrobione zostało wszystko co radzicie a błąd mimo kasowania pojawia się po przejechaniu kilku kilometrów
    Po podłączeniu do kompa wyświetla się błąd przepływu powietrza.
    Nie mam już pomysłów co to może być.
    Aha i może to pomoże. W czasie testów z podpiętym kompem widać, że cisnienie doładowania powietrza jest o podan 0,5 bara większe od wymaganego.
    Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    To kierownice w turbinie jednak masz zapieczone, albo szwankuje ich sterowanie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #46
    janosikk
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Niestety mnie również dopadł błąd MCSF. Pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach (np. wyprzedzanie). Nie zawsze, ale w większości przypadków pomaga odjęcie nogi z gazu i błąd znika i auto znów odzyskuje moc, bądź też przygazowanie i błąd znika.
    Po podpięciu pod kompa jest P0235. Wszystko wyglądało na czujnik na kolektorze czyszczenie nie pomogło, więc kupiłem nowy i było ok przez 50 km, po czym błąd znów wrócił.
    EGR czyściutki, przepustnica i kolektor wyczyszczony, przewody zmienione na nowe, czujnik znajdujący się na pasie przednim wyczyszczony (tłoczek był lekko przytarty, ale po delikatnej polerce i posmarowaniu chodził bez oporów) według instrukcji.
    Wydaje mi się, że turbo jest ok, bo potrafi przez dłuższy czas chodzić idealnie na niskich i wysokich obrotach. A po wyskoczeniu błędu nie ma reguły już. Czy można coś jeszcze sprawdzić przeczyścić itp.

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    niewłaściwe ciśnienie doładowania , zacinające się kierownice spalin w turbosprężarce od nagaru (zbyt wolna się przestawiają) , uszkodzona gruszka na turbosprężarce
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #48
    janosikk
    Gość

    Domyślnie

    Co tam w gruszce może się popsuć, na co zwrócić uwagę (pracuje dość żwawo) i czy można np. wymienić samą gruszkę (czy da się zregenerować ją jakoś)?
    W sobotę zrobię gruntowne czyszczenie turbiny i zobaczymy czy się poprawi.

  9. #49
    yatsek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał janosikk Zobacz post
    Co tam w gruszce może się popsuć, na co zwrócić uwagę (pracuje dość żwawo) i czy można np. wymienić samą gruszkę (czy da się zregenerować ją jakoś)?
    W sobotę zrobię gruntowne czyszczenie turbiny i zobaczymy czy się poprawi.
    To napisz koniecznie jakie są efekty.

    U mnie nastąpiła zmiana - niestety na gorsze. Po pierwsze nigdy nie zdarzyło się, by błąd samoczynnie ustąpił (np. po odjęciu nogi z gazu). Po drugie - teraz MCSF po dłuższym, okazjonalnym występowaniu teraz załącza się już przy ok 2, może 2,2 K obrotów. Wczoraj w ogóle mi zgasł, jak ostro przygazowałem.
    Zastanawiam się, czy ma na to wpływ awaria ABS (ostatnio zmieniane były klocki, może coś jest tam z czujnikiem) i ASR - bo byłem w górach i koła buksowały pod górkę - wtedy załączył się MCSF i od tatmej pory jeżdzę z nim praktycznie cały czas.
    Ale mimo to silnik zachowuje się dość żwawo... tzn. w ograniczonym zakresie obrotów (na 5 biegu 3K obrotów, co pozwala jechać z prędkością 135-140 km/h). Oczywiście wyprzedzam jak mam przed sobą dłuuuugą pustą przestrzeń.
    Jutro jadę do mechanika - on sie nie zna na Alfach, ale wydrukowałem instrukcję czyszczenia EGR z naszego forum i dam mu, to niech przy okazji wyczyści zawór EGR.

    Mam pytanie - czy za MCSF może być odpowiedzialna listwa wtryskiwaczy, może jakiś pojedynczy wtryskiwacz? Wszak komp pokazuje problem z ciśnieniem paliwa...

  10. #50
    janosikk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał yatsek Zobacz post
    To napisz koniecznie jakie są efekty.

    U mnie nastąpiła zmiana - niestety na gorsze. Po pierwsze nigdy nie zdarzyło się, by błąd samoczynnie ustąpił (np. po odjęciu nogi z gazu). Po drugie - teraz MCSF po dłuższym, okazjonalnym występowaniu teraz załącza się już przy ok 2, może 2,2 K obrotów. Wczoraj w ogóle mi zgasł, jak ostro przygazowałem.
    Zastanawiam się, czy ma na to wpływ awaria ABS (ostatnio zmieniane były klocki, może coś jest tam z czujnikiem) i ASR - bo byłem w górach i koła buksowały pod górkę - wtedy załączył się MCSF i od tatmej pory jeżdzę z nim praktycznie cały czas.
    Ale mimo to silnik zachowuje się dość żwawo... tzn. w ograniczonym zakresie obrotów (na 5 biegu 3K obrotów, co pozwala jechać z prędkością 135-140 km/h). Oczywiście wyprzedzam jak mam przed sobą dłuuuugą pustą przestrzeń.
    Jutro jadę do mechanika - on sie nie zna na Alfach, ale wydrukowałem instrukcję czyszczenia EGR z naszego forum i dam mu, to niech przy okazji wyczyści zawór EGR.

    Mam pytanie - czy za MCSF może być odpowiedzialna listwa wtryskiwaczy, może jakiś pojedynczy wtryskiwacz? Wszak komp pokazuje problem z ciśnieniem paliwa...
    To mamy podobnie. Im niższa temp na dworze tym częściej błąd i żadnej regularności w jego występowaniu.
    Błąd P0235 traktowałem tylko, jako niewłaściwe ciśnienie doładowania, ale czy może to być błąd związany z regulatorem ciśnienia?
    Dziś niestety zaobserwowałem kolejny objaw, jakby stukanie z prawej strony silnika(od strony akumulatora) tak jakby zawór lub lejący wtryskiwacz. Im więcej gazu tym wzrasta częstotliwość stukania.
    Na komputerze nic nowego dalej P0235.

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory