Strona 42 z 144 PierwszyPierwszy ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #411
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jose156
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    była AR 156 1.9 16v JTD M-jet 2003, obecnie 307SW 2008
    Postów
    68

    Domyślnie

    Zapomniałem napisać, że miałem problem z kopceniem powyżej 3tyś obrotów, przy mocnym pałowaniu czarny dym. Jak się przejechałem po tym wyczyszczeniu to niby dużo mniej ale coś tak jeszcze przykopci. Po paru dniach pewno będzie wiadomo, jak trochę pojeżdzę. Dziś już nie miałem siły, po tej robocie to sie czuje jak koń po westernie.

  2. #412
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał jose156 Zobacz post
    sie czuje jak koń po westernie.
    Ja po czyszczeniu turbiny jeździłem jeden dzień, auto przyśpieszało jak szalone, a jak koń przed westernem poczułem się gdy na drugi dzień przy mocniejszym przytrzymaniu nogi na gazie zobaczyłem MSCF.

  3. #413
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    ja wymienialem zaczynajac od overboostu + wezyki ,po przez przeplywke konczac na EGR-rze nowym...i nie mam problemu z MCSF...ale dopiero po wymianie EGR-u ustąpiło...czyszczenie wielokrotne nic nie dawalo, oczywiscie kolektor i przepustnice tez czyscilem zaraz po pierwszym MCSF...

  4. #414
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zales00
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Siedlce/Parczew
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 2003r.
    Postów
    374

    Domyślnie

    znajomy co miał Alfę GT i podobny problem mówił podobnie..nie czyszczenie a dopiero wymiana EGR pomogła.

  5. #415
    ledeburyt
    Gość

    Domyślnie

    Witam, Moja historia wygląda trochę inaczej ale też związana jest z komunikatem MCSF.

    Kilka razy w ciągu kilku ostatnich miesięcy przy ostrym przyspieszaniu na biegu 3 lub 4 zaraz po zmianie biegu na wyższy pojawił się komunikat MCSF ale po odpuszczeniu gazu znikał i moc wracała do normy. Nie przejmowałem się tym bo zdarzyło się to tylko kilka razy.

    Ostatnio chciałem zrobić dobrze alfie i wziąłem się za pastowanie siedzeń i odkurzanie wnętrza odkurzaczem zasilanym z zapalniczki. Jako, że u mnie zapalniczki działają tylko na zapłonie to zapłon był włączony jakieś 30-40 minut. Potem spakowałem wszystko i poszedłem do domu już nie odpalając auta. Następnego dnia rano zdziwienie bo alfa kręci ale nie pali. Po wielu próbach, wyczyszczeniu czujnika ciśnienia (tego na środku kolektora ssącego) dalej nic - kręci i nie pali. Auto na hol i do znajomego mechanika do ASO Fiata na komputer. Komputer wywalił wiele różnych błędów ale mój mechanik wytypował tylko jeden jego zdaniem najważniejszy, który powtarzał się po kasowaniu: błąd komunikacji immobilizera z centralką silnika. Komputer został wyjęty i pojechał do Tychów do specjalistów od elektroniki fiatowskiej. Nie wiem dokładnie co u nich się działo (ponoć restartowali centralkę bo egzaminer w ASO tego nie potrafi). Komputer do auta - dalej kręci i nie pali wywalając na kompie różne dziwne błędy: błąd ABSu, ciśnienia paliwa, przepływomierza (a według wskazań komputera i ciśnienie było ok - chyba 270bar, i przepływomierz ok). Centralka pojechała więc jeszcze raz do Tychów. Tym razem fachowcy ponoć wyczyścili całą pamięć i wgrali jeszcze raz ten program, który był. Po włożeniu centralki auto zaczęło palić. Diagnoza: spadek napięcia podczas odkurzania spowodował, że centralka zgłupiała.

    Ale następnego ranka znów coś nie tak. Alfa zapaliła ale po długim około 5 sekundowym kręceniu. Resztę dnia paliło od dotyku tak jak zawsze. Kolejny dzień rano i auto znów kręci ale nie pali. Znów do ASO na holu - dobrze, że mam blisko. Rano w ASO mój mechanik wsiada - auto pali - brak błędów na kompie. Resztę dnia pali jak należy. Następnego dnia rano pali ale po długim kręceniu. Potem reszta dnia OK. Mechanik poczyścił wszystkie wtyczki mogące mieć związek. Kolejny dzień i odpalanie z podłączonym kompem - auto pali od dotyku i brak błędów.

    Auto wziąłem dziś do domu. Pali jak należy. Pojechałem na jazdę testową. Wyprzedzam jakieś avensis i po wyprzedzeniu zmieniam z trójki z obrotów trochę ponad 4tyś na czwórkę i w tym momencie brak mocy i komunikat MCSF. Dałem na luz - obroty spadły i silnik zgasł. Rozpędem wjechałem w boczną uliczkę, odczekałem chwilę i odpaliłem bez problemów. Potem już nie testowałem bo nie było czasu - jutro zobaczę czy to się powtórzy.

    Co o tym myślicie? Może po moich opisach komuś coś się nasunęło? Czy komunikat MCSF ma związek z tym, że auto czasem nie pali czy to dwie różne sprawy?
    Robert

  6. #416
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Masz kłopoty z ciśnieniem paliwa na listwie wtryskowej - regulator albo pompa działa nieprawidłowo, albo... czujnik położenia kątowego wału korbowego do wymiany
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #417
    Dumel
    Gość

    Domyślnie

    Niestety i mnie dopadł ten problem. MCSF pojawił się przy ostrym przyspieszaniu i został. Dodam że auto jeździ zupełnie normalnie. Po prostu po 5 sec od odpalenia pojawia się błąd i jest...

    Jakieś pomysły? Chwilowo wolałbym zrobić jak najwięcej sam bo zostanę zamordowany przez małżonkę. Auto jeden dzień i już do mechanika...

  8. #418
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    popros kogos z forum z twojej okolicy z kablem i kompem jesli nie chcesz jechac warsztatu gdzie maja taki sprzet i zczytaj bledy bo na pewno zapisal sie blad w ECU jesli zapalil sie MCSF,to musisz zrobic zeby wiedziec za co sie zabrac (pisalem to juz w innym poscie) inaczej tgego nie zdiagnozujesz...

  9. #419
    Użytkownik Ogier Avatar Semprefedele
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    169

    Domyślnie

    Co może być przyczyną pojawiania się tego komunikatu w 1.6 TS? Pojawiania się - bo komunikat pojawia się i np. następnego dnia znika. Dodam, że alfa potrafi protestować przy odpalaniu. Pięknie kręci rozrusznik (żeby było ciekawiej zupełnie nowiutki) i nic poza tym. Jak ją popchnę to zaskoczy ale wyskakuje MCSF. Po dłuższym postoju (kilka godzin, zimny silnik) odpala bez problemu.

  10. #420
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Nie popychaj bo zamiast zaskoczyć może przeskoczyć.

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory