Strona 5 z 207 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2065

Temat: Fiatdiag, TS Diag, Alfadiag

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Tomkap kupiłem ten niebieski kabelek za ok. 80zł! Właśnie dotarł do mnie przed chwilą! Jutro zrobię testy to mogę napisać czy też się nadaje czy w ogóle

  2. #42
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Ja także jutro powinienem stać się jego szczęśliwym posiadaczem Narazie zaopatrzyłem sie w program Unidag kwp2000 ale nic z niego nie rozumiem.
    Mam także program Euroscan. Ten przynajmniej jest w języku polskim i na liscie jest AR.
    Rozumiem ze do alfy są dedykowane programy i np. VAG tylko do niemieckich będzie pasował.

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    euroscan działa tylko na dwóch portach com i trzeba miec do tego inny kabelek

  4. #44
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem po ponad dwu godz. testowaniu kabla. Rozczarowałem się jednak bo nic mi nie wyszło. Z kablem dostałem nagraną niemal całą płytę dvd z softem ale nic z niej nie działało.
    Program UniDiag KW2000 by SanderQV też szwankuje.
    Wybierem oczywiście właściwy port jaki zainstalowałem.Klikam na Start i czasami coś załapie jak nie wywali jakiegoś błędu, bo w rubryce Identyfication są jakieś dane. Poza tym żadnych wykresów graficznych jak np. wybrałem sondę, czy innych parametrów w programie nie widać.

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Ha u mnie to samo! Żaróweczka się świeci to połączenie jest ale kwp2000 nie działa w ogóle bo pojawia się komunikat że nie może wstawić loga, natomiast kwp71 łączy się ale do czasu gdy pojawia się komunikat że brak KyBates i init is not ok! Wyprowadziło mnie to z równowagi kompletnie! Próbowałem ustawić co nieco w opcjach tego portu ale bez rezultatu!
    Zastanawiam się czy to wina kabla czy programów???

  6. #46
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Heh. Myslales ze po 2 godz wszystko pojmiesz ?

    Po 1 unidiag nie ma trybu graficznego tylko cyfrowy a poza tym odczytywac mozna tylko 2 parametry jednoczesnie.
    Po 2. Najpierw ustaw port a potem wczytaj plik definicji i kliknij na Start+ID. Po polaczeniu sam Cie przeniesie do identyfication.
    W realtime select wybierasz z menu sonde i wrzucasz do selected for read.
    A potem uruchamiasz read selected data once.

    A potem juz tylko kwestia interpretacji wyników

    dasio KWP71 nie jest do Twojego silnika. Sprawdz jaką masz wersje motronica i dopiero do niej dobierz plik definicji w KWP2000

    fred

    PS. ja siedze nad tym od 2 miesiecy i nie wiem nawet 10 % tego co mowi do mnie komp

  7. #47
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Fred. Potwierdz mi tylko to,co pisali koledzy, że mozna tym programem zobaczyć jakie są błędy i je skasować, czy zrobić reset ECU, a ja dalej będę się męczył.
    Plik definicji wybieram ...M155 ten co jest razem z programem?

  8. #48
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Mam motronica 1.5.5 i tak wybrałem tym kwp i niestety ciągle to samo: Cannot create the file... ble ble ble

  9. #49
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    dasio zamknij program, a następnie usuń ten plik "log" z folderu z programem i wszystko

    fred czemu piszesz że kwp2000 nie ma wykresów graficznych? jasne że są, jak już wczytasz dane to następna zakładka,

    tomkap wszystko co pisali koledzy to prawda, co jest dla Ciebie niejasne?

  10. #50
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie. Podłączyłem się ponownie i dalej nic mi nie działa. Robiłem tak jak napisał fred.
    Wychodzi mi na to że mam zły kabel i jutro go odsyłałam. Z drugiej strony chyba połączenia mam, bo rubryka Identyfication z tymi numerami działa. Jednak jak wybieram z listy cokolwiek, to nic się nie dzieje. Klikałem też na reset ECU, jednak wywalało jakiś bląd i program się wyłączał.

Podobne wątki

  1. Dziwny odczyt alfa diag.
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 08:42
  2. Diag w jeleniej
    Utworzone przez Azalgo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 21:31
  3. v-scan multi diag działa z alfami?
    Utworzone przez tomkolp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:12
  4. Test wtrysków w Alfa Diag?
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 15:55
  5. Problemy z podłączeniem ELM 327 usb diag...
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory