Strona 9 z 207 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 2065

Temat: Fiatdiag, TS Diag, Alfadiag

  1. #81
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Zabawy ciąg dalszy
    Tym razem wracają tylko dwa błędy, w sumie te co wcześniej 0170 oraz 1173 Ponadto tak samo na benzynie jak i na gazie.
    Założyłem też ponownie sondę NTK, by zobaczyć różnicę i jest tak samo. Próbkuje raczej ze stałą wartością i nie ma skoków napięć w całym zakresie. Dziwne jest że miernik pokazuje 0.42V a program 0.23V.
    Parametry FRA 1.211, TRA 3.463E5
    Resetu niestety nie udało mi się zrobić. Wpisywałem FE i FD i error...
    Przy FD program się wyłącza.
    Kluczyk także na 90 wyłączałem i kombinowałem chyba przez godzinę
    Kiedys miałem taki bład p0170,a po resecie wyskoczył mi tez p1173-czyli tak samo jak u ciebie.Kontrolka wtrysków zaswiecała sie po przygazowaniu.Zrobiłem jeszcze raz reset i p0173 zniknął,a pozostał p0170.Po wymianie przepływomierza juz zadne błedy niepowracaja

  2. #82
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Ja przepływkę wymieniałem i jest taka jak ma być. Nie wiem też w dalszym ciągu czy sonda jest zła. Moze ona pracuje prawidłowo i takie ma parametry pracy bo takie wyczuwa spaliny.
    Musze jeszcze przygazować by zapalić kontrokę wtrysku. Zobaczę wtedy jaki błąd zapisze. Na razie to mam za duże obroty jak wrzucam na luz a dawny problem to to ze lubi szarpać na wolnych obrotach.
    Wszystko zaś poknociło sie po resetach w aso.

  3. #83
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    tomkap wiesz u mnie też było masa problemów, kontrolki wtrysków przy wchodzeniu na obroty itp, głównym podejrzanym też była sonda, jednak wszelkie problemy przestały mieć miejsce po wymianie czujnika położenia wału korbowego, od tamtego czasu alfa chodzi jak marzenie... nie masz możliwości wstawić takowy na próbę?
    tylko te wskazania przepływki mnie niepokoją ale jako że auto chodzi bez zarzutów i kopa ma konkretnego aż tak bardzo nie interesuję się tą sprawą...

  4. #84
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj posiedziałem 3godz. aż do wyczerpabnia baterii w laptopie. Zrobiłem reset.
    Po tym zabiegu odpaliłem silniki i czekałem do wentylatora. Wyskakuje juz tylko jeden błąd: p0173 zniknął,a pozostał p0170.Dokładnie jak u Rafała.
    Nie obyło się jednak bez problemu. Nie doczekałem się załączenia wentylatora.
    Wskazówka niemal na czerwone a program pokazuje 89st. Jako że nie chciałem ryzykować przegrzania silnika dałem z tym spokój. Wywaliło też w tym przypadku błąd 0483. Już sie bałem że coś nie tak bo ECU kłamało z temperaturą. Po przejechaniu sie jednak o dziwo wentylator załapał i już dzieła jak dawniej.
    Zmierzyłem tez opór czujnika. Na zimnym i na ciepłym.Jest taki sam jak u kolegi w opisie "zrób to sam".Wychodzi że jest uszkodzony.
    Parametry wszystkie FRa tra mam tylko 1 po resecie.

  5. #85
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    na temperature w tym programie niepatrz bo oszukuje conajmniej 20 stopni.Sciag sobie alfadiag demo i wtedy zobaczysz jaka masz temperature.

    a do p0483 to jest błąd obwodu wentylatora

  6. #86
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Panowie.Co jeszcze tym programem zbadać, bo dzisiaj mam zamiar znowu się podłączyć. Co mogą oznaczać słowa; "Lambda sensor status Lead" Że cienko pracuje?
    Jeśli chodzi też o napięcie sondy. To wydaje mi się ze wszelkie rady by mierzyć miernikiem w moim przypadku się nie sprawdzają.
    Otóż w programie napięci jest niższe o ok.0.2V, a to spora różnica.
    Przykładowo na mierniki 0.42V a w programie 0.224V.Napięcie powoli wzrasta wraz z rozgrzaniem silnika.
    Właściwie to ciągle nie mogę znalezć usterki.Czy jedyny błąd jaki teraz wywala: P0170 "Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa" -to sonda Lambda? Muszę chyba jeszcze pojezdzić, może inne błędy wyskoczą po resecie.

  7. #87
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no na pełną adaptację potrzeba jakiś 200 przejechanych km, tak by Fra, Tra się ustabilizowały i przyjęły konkretne wartości... z tą lambdą to też u siebie nie jestem pewny... co dziwniejsze po wymianie przepływki obroty zaczęły mi falować na jałowym... ehh te nasze alfy

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    czy na tym wykresie widzisz stałe napięcie z sondy lambda ?
    sonda pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego, musi dawać maksymalne a potem minimalne napiecie.
    Na tym polega regulacja.
    No chyba że masz dziurę w tłumiku.
    Czemu nie dajesz zrzutów z ekranu, takie zrzuty dają wiecej informacji.
    --

  9. #89
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Postaram się zrobić zrzut. U mnie sonda nie ma takiego pięknego wykresu niestety. Ponadto na gazie podaje lepsze parametry niż na benzynie.
    Lambda sensor integrator też mam inny, bo jak dobrze pamiętam to 2.2.

  10. #90
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    integrator lambda masz rozjechany całkowicie.Idealne spalanie jest równe gdy integrator lambda zawiera sie miedzy 0.97 - 1.03

Podobne wątki

  1. Dziwny odczyt alfa diag.
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 08:42
  2. Diag w jeleniej
    Utworzone przez Azalgo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 21:31
  3. v-scan multi diag działa z alfami?
    Utworzone przez tomkolp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:12
  4. Test wtrysków w Alfa Diag?
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 15:55
  5. Problemy z podłączeniem ELM 327 usb diag...
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory