Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Gdzie szukać filtra paliwa 2.0TS

  1. #1
    bella
    Gość

    Domyślnie Gdzie szukać filtra paliwa 2.0TS

    Koledzy może to banalne pytanie ale czy w AR 2.0 T.S 1999 155 KM występuje filtr paliwa-jeżeli tak to gdzie on znajduje się?Szukałem na allegro ale są tylko do diesli...

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Wedle wszelkich znaków na niebie (Eper) i ziemi (intercars i iparts) filtr paliwa w tym samochodzie nie wystepuje.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    bella
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Ci bardzo danus77 za szybka odpowiedz.A orientujesz się może co może być przyczyną ,,mułowatosci,,(słabego przyśpieszenia)?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał bella Zobacz post
    co może być przyczyną ,,mułowatosci,,(słabego przyśpieszenia)?
    Zasadniczo TS 2.0 jest moim zdaniem nieco za słabą jednostką dla 166, to ciężkie autko, tak że mułowaty będzie "z defaultu"...

  5. #5
    natis1988
    Gość

    Domyślnie

    około 1400kg to za dużo na 155KM?? na pewno podług 3.0 jest gorzej, ale uważam, że te 155KM to i tak sporo jak na taką masę. koledze raczej chodzi o to,że przyśpiesza gorzej do stanu wcześniejszego, także coś musi być tego przyczyną

  6. #6
    bella
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał natis1988 Zobacz post
    około 1400kg to za dużo na 155KM?? na pewno podług 3.0 jest gorzej, ale uważam, że te 155KM to i tak sporo jak na taką masę. koledze raczej chodzi o to,że przyśpiesza gorzej do stanu wcześniejszego, także coś musi być tego przyczyną
    Dokładnie kolego o to właśnie mi chodziWiesz może co moge zrobić żeby lepiej zbierała się?

  7. #7
    natis1988
    Gość

    Domyślnie

    chciałbym Ci pomóc, ale niestety moja widza na tema silników dopiero raczkuje
    ps. podepnij pod kompa jak masz taką możliwość. pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Filtr paliwa nawet gdyby był nie miał by nic do rzeczy. Za słabe ciśnienie skutkowało by szarpaniem silnika przy większym obciążeniu. Ja bym poszukał winowajcy w postaci przepływomierza, filtra powietrza, wariatora, świec tudzież kabli. Wiem, że to ogólniki i mało to pomocne ale najlepiej będzie pod komputer z nim i zrobić diagnozę parametrów podczas jazdy. Moja 146 z tym silnikiem swego czasu też się muliła ale winne temu były 2 niedokręcone świece. Wymieniłem na nowe i zniknął problem nierównej pracy na wolnych i moc też ewidentnie wyższa.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał natis1988 Zobacz post
    koledze raczej chodzi o to,że przyśpiesza gorzej do stanu wcześniejszego, także coś musi być tego przyczyną
    Acha, ok, to się nie zrozumieliśmy (a nawiasem mówiąc to dla mnie trochę mało mocy i momentu jak na "sportową limuzynę", ale oczywiście kwestia co kto lubi).
    Mniejsza z tym, u mnie były takie problemy z muleniem i winny był akurat przepływomierz. Możesz spróbować go odpiąć i zobaczyć, czy jest gorzej czy tak samo. W razie czego nie inwestuj raczej w "zamienniki" tylko kupuj Boscha, bo te chińszczyzny parametrów nie trzymają i szybko padają.
    Wpięcie pod kompa na pewno nie zaszkodzi. Ewentualnie do listy typowych przyczyn takiego mulenia podanej przez Belfra można dodać jeszcze łapanie jakiegoś "lewego" powietrza.

  10. #10
    bella
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Koledzy za rady

Podobne wątki

  1. Silnik do GT (sam słupek), gdzie szukać?
    Utworzone przez rlep13 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 14:10
  2. Coś talepie. Gdzie szukać miejsca?
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 19:26
  3. Gdzie tego szukać
    Utworzone przez Gutek83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 08:34
  4. Diagnosta samochodowy-gdzie go szukać !?
    Utworzone przez Cubus00 w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 18:07
  5. Gdzie szukać anteny do radia
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory