Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Temat: Kod do radia i demontaż radia fabrycznego

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34 Zobacz post
    Do wyjmowania radia z konsoli nie trzeba używać żadnych kluczy/wyjmaków. Wystarczą 4 wkłady od długopisów.
    heh, kurde dziś zmieniłem sobie akumulator i właśnie radio mam zakodowane, kodu oczywiście nie mam, więc próbuje to radio jakoś wyjąć. Kluczy do radia też nie mam, wiec próbuje tą twoją metodą długopisów ale jakoś nie wychodzi, możesz to dokładjniej opisać jak zdemontować to radio?

  2. #12
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiuk Zobacz post
    heh, kurde dziś zmieniłem sobie akumulator i właśnie radio mam zakodowane, kodu oczywiście nie mam, więc próbuje to radio jakoś wyjąć. Kluczy do radia też nie mam, wiec próbuje tą twoją metodą długopisów ale jakoś nie wychodzi, możesz to dokładjniej opisać jak zdemontować to radio?
    Po prostu te wkłady to nie do końca dobry pomysł. Wkłady są często za miękkie żeby odchylić zatrzaski. Lepsze są po prostu cztery gwoździe o średnicy zbliżonej do średnicy otworów w radiu. Przy wkładaniu sam poczujesz kiedy blokady się rozchylają. Nic na siłę jak zawsze.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    ja tez uzywalem gwoździ i wyszło bez problemu

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Po prostu te wkłady to nie do końca dobry pomysł. Wkłady są często za miękkie żeby odchylić zatrzaski. Lepsze są po prostu cztery gwoździe o średnicy zbliżonej do średnicy otworów w radiu. Przy wkładaniu sam poczujesz kiedy blokady się rozchylają. Nic na siłę jak zawsze.
    Dzięki syfon, dzisiaj miałem chwilę czasu czekając w samochodzie więc pobawiłem się troche gwoździami i w końcu udało mi się radyjko wyciągnąć, kod był na nim przyklejony, więc go wprowaziłem i radio już chula spowrotem.

    P.S. Z ciekawości sprawdziłem czy strronka, kórą podał autor wątku generuje dobre kody, wpisałem nr fabryczne swojego radia i rzeczywiście wygenerowało mi taki sam kod jaki był na radiu. Tak więc http://www.radio-code.lt/ można polecić z czystym sumieniem.

  5. #15
    kowal
    Gość

    Domyślnie

    Doskonale sprawują się cienkie elektory spawalnicze oklepane ze spoiwa i wygięte w literę U - profesjonalne wyjmaki

  6. #16
    Obelix 70
    Gość

    Domyślnie

    Witam a co ja mam zrobić mam kod do radia i po wmianie akumulatora mam cztery kreski jak czekam owa godzine na napis code to wyłącza sie radio po 20 min.i klapa kluczyk w stacyjce tez nie pomaga.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    no jak masz kreski to wprowadzasz kod i radio sie uruchamia. kod wprowadzasz przyciskami od kanałów radia

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Question

    Witam, a ja mam do kolegów takie pytanie, u mnie w radyjku nie wyświetlają się do końca literki, no i łapie tylko 3 stacje radiowe, trzeba je od nowa jakoś odkodować? Proszę o pomoc bo nie znam się nic a nic na tych rzeczach...

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Łysy0800
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002r.
    Postów
    349

    Domyślnie

    cześć
    wymieniłem aku no i ten sam problem...

    Próbowałem wyjąć radio wkładami do długopisu, ale mi się nie udało.

    Po włożeniu wkładu w otwór czułem lekki opór, po czym cichutkie "pstryk" i wkład wszedł jeszcze głębiej- ale głupio to brzmi

    No i co dalej muszę robić?

    edit:
    Ew. czy mógłby ktoś wrzucić foto jak wyglądają te zatrzaski po wyjęciu radia i jak wyglądają mocowania w kieszeni radia?
    Ostatnio edytowane przez Łysy0800 ; 05-12-2010 o 16:27

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Bouli Punk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Międzychód (Wlkp.)
    Auto
    Alfa Romeo 156 - 1,6TS 2003r
    Postów
    206

    Domyślnie

    niedaleko wkładasz może z 5cm najpierw z jednej strony góra i dół i ciągniesz do przodu by się trochę wysunęło potem druga strona i wychodzi całe. ja mam kaseciaka to paluchy w otwór kasety i ciągnę w CD ciężej tam zmieścić palce ale jakoś trzeba ciągnąć. a co do zdjęć to trochę zimno by lecieć do auta i rozbierać

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [MiTo] Zmiana fabrycznego radia i s&s
    Utworzone przez RaaFisko w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 19-01-2020, 12:52
  3. Demontaż / wyjęcie radia fabrycznego
    Utworzone przez pawlo12 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 22:04
  4. instrukcja do radia fabrycznego
    Utworzone przez hubus18xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 16:45
  5. Zmieniarka do fabrycznego radia
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory