Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: problem z układem chłodzenia

  1. #1
    Pastor
    Gość

    Domyślnie problem z układem chłodzenia

    moja Alfa 156 , 19 jtd miała tendencje do gubienia płynu chłodniczego podczas normalnej eksploatacji , uznałem to za coś normalnego ponieważ nabijam jej tysiące km wiec co jakiś czas chcąc nie chcąc trzeba płyn uzupełniać . Nie szukałem innej przyczyny jak odparowanie ponieważ nie wykryłem żadnych przecieków . Kilka dni temu ruszając z parkingu zauważyłem plamę ......... zignorowałem to bo przecież to nie moja mając dziennie krótkie trasy po 7 km nic się nie działo . Jeździłem tak może z 3 dni . Rano włączając ogrzewanie zastanowiło mnie dlaczego nie jest ciepło w samochodzie ......... brak płynu w chłodnicy . !!!!!!!! Po oględzinach chłodnicy stwierdziłem ze rozerwało mi ją . Wymieniłem na nowa i cóż ........ zauważyłem ze po przejechaniu 15 km zaczyna mi się nazwijmy to rozdymać zbiornik wyrównawczy ( powstała mała dziurka ) . Zastanawiam się co jest nie tak ???? Będąc technikiem wiem ze ciecz po ogrzaniu zwiększa swoja objętość ......... w systemach centralnego ogrzewania tą rozszerzalność przyjmuje naczynie przeponowe natomiast co jest w mojej siwej ??????? Przypuszczam ze znaczny wzrost ciśnienia rozwarstwił mi chłodnicę i naczynie . W jaki sposób zabezpieczyć nowa chłodnice i cały układ przed przerostem ciśnienia .......

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Yokuze
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Słupsk/Władysławowo
    Auto
    156 2.0 CF2 @ 1.8 CF3
    Postów
    62

    Domyślnie

    Zabezpieczyć się nie da, trzeba zrobić jak matka motoryzacja nakazuje. Wymień korek na nowy, bo być może walnięty, a gdy to nie pomoże to masz uszczelkę pod głowicą do wymiany.

  3. #3
    Pastor
    Gość

    Domyślnie

    Płyn w chłodnicy nie jest zmieszany wiec chyba zorientowałem się w porę uszczelka cała . Jeżdżę z pól otwartym korkiem dla bezpieczeństwa. Wymiana na nowy wkrótce . Dzięki za odp .

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Yokuze
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Słupsk/Władysławowo
    Auto
    156 2.0 CF2 @ 1.8 CF3
    Postów
    62

    Domyślnie

    Płyn nie musi być zmieszany jak uszczelka walnięta, ale miejmy nadzieję ze to tylko korek.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pastor Zobacz post
    moja Alfa 156 , 19 jtd miała tendencje do gubienia płynu chłodniczego podczas normalnej eksploatacji , uznałem to za coś normalnego ....Będąc technikiem wiem .......
    Za bardzo nie chwal się tym technikiem, bo ubywanie cieczy w układzie chłodzenia silnika nie jest normalne....


    Cytat Napisał Pastor Zobacz post
    ...w systemach centralnego ogrzewania tą rozszerzalność przyjmuje naczynie przeponowe natomiast co jest w mojej siwej ??????? .......
    Po to masz naczynie wyrównawcze zabezpieczone korkiem ciśnieniowym
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 08-09-2013 o 12:30
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pastor Zobacz post
    Będąc technikiem wiem ze ciecz po ogrzaniu zwiększa swoja objętość ......... w systemach centralnego ogrzewania tą rozszerzalność przyjmuje naczynie przeponowe natomiast co jest w mojej siwej ???????
    Tutaj też jest układ ciśnieniowy, tylko inaczej skonstruowano zabezpieczenie.
    W zbiorniczku wyrównawczym jest rezerwa objętości, dlatego nie wolno go napełniać ponad poziom wskazany górną kreską, a korek jest tak skonstruowany, że pełni rolę zaworu bezpieczeństwa.
    Spróbuj wymienić korek na nowy, jak radzą koledzy i obserwuj, co się będzie działo.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pastor Zobacz post
    moja Alfa 156 , 19 jtd miała tendencje do gubienia płynu chłodniczego podczas normalnej eksploatacji , uznałem to za coś normalnego ponieważ nabijam jej tysiące km wiec co jakiś czas chcąc nie chcąc trzeba płyn uzupełniać . Nie szukałem innej przyczyny jak odparowanie ponieważ nie wykryłem żadnych przecieków
    Którędy odparował? Zepsuty korek + nie odpowietrzony układ i chłodnica zrobiła bum

  8. #8
    Pastor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Za bardzo nie chwal się tym technikiem, bo ubywanie cieczy w układzie chłodzenia silnika nie jest normalne....
    Maćku Twoja odpowiedz jest ............ adekwatna do Twoje wiedzy o naczyniach przeponowych ( bo do tego to porównałem ) naczynie to pracując w układzie zamkniętym przyjmując rozszerzalność wody na zasadzie ścisku poduszki utrzymującej wewnątrz siebie stałego ciśnienia ( obrazując to metalowa puszka w środku z balonem o ciśnieniu statycznym około 1 bar ) układ taki działa do czasu przekroczenia dopuszczalnego ciśnienia na instalacji , wtedy jako zabezpieczenie działają zawory bezpieczeństwa . Moja wiedza na temat układów chlodzenia w Alfie jest zapewne skromna ale porównałem ja do układów z jakimi mam codziennie doczynienia . Jak napisal kolega SG0240 układ jest cisnienowy ale dzialający na innej zasadzie .
    Brak mojej wiedzy nie daje Ci Maćku pozwolenia do wpisów w stylu nie chwal sie swoim technikiem bo uwazam to za brak kultury osobistej . Spojrzalem na problem z mojej perspektywy i wnioski byly dla mnie proste aczkolwiek błednę . Koledze
    SG0240 i Yokuze podziekuje za odpowiedzi i nakierowanie na wymiane korka . Natomiast Tobie proponuje nauczyc sie sztuki konwersacji .

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    zapowietrzony układ, nie sprawna pompa wody ( wirnik się oderwał od ośki ) bądź uszczelka pod głowicą to moje typy

Podobne wątki

  1. [146] Problem z zapowietrzonym układem chłodzenia ??
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 23:28
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 18:33
  3. [159] Problem z układem kierowniczym.
    Utworzone przez tyburnkc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 15:19
  4. Problem z układem chłodzenia
    Utworzone przez limak89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 11:39
  5. problem z układem chłodzenia alfa TSpark 2.0
    Utworzone przez marek.alfa.156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory