Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Właczaja sie wentylatory przy przekreceniu zaplonu

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    dfcan - proszę Cię o namiar na presostat BOSCH do 156 !
    Jak wspominałem , nie mam odrębnego filtra osuszacza, presostat wkręcony jest na krócieć znajdujacy się na przewodzie do skraplacza! Osuszacz zintegorwany jest ze skraplaczem !
    Oryginalnie zamontowany był presostat firmy BITRON Spa z logo MAGNETI MARELLI, nie widziałem tam żadnego logo BOSCH ! Pomimo że firma BITRON nadal istnieje na rynku to nie moge znaleźć oferty na presostat BITRON do mojej alfy !
    Ostatnio edytowane przez mptasins ; 12-09-2013 o 10:27

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mati145
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Była AR 156 SW 2.4JTD 140KM 2000r. / Jest AR 156 SW 1.9JTD 16V 140KM FL 2004r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    znalazlem go na przewodzie, dostalem sie tam odkrecajac obudowe halogenu po trudach odlaczylem kostke i wentylatory przestaly dzialac. czyli przyczyna znaleziona - presostat. tylko martwi mnie to ze jak ja odpialem to wydawalo mi sie mokro tam w kostce. jest jakas mozliwosc ze dostala sie tam woda albo wilgoc i porobilo sie zwarcie na kostce?

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 156 2.4 JTD 99r.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Presostat przepuszcza czynnik chłodzący pomiędzy pinami i dla tego jest tam mokro i również dla tego też masz zwarcie i wentylatory startują.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał mptasins Zobacz post
    dfcan - proszę Cię o namiar na presostat BOSCH do 156 !
    Jak wspominałem , nie mam odrębnego filtra osuszacza, presostat wkręcony jest na krócieć znajdujacy się na przewodzie do skraplacza! Osuszacz zintegorwany jest ze skraplaczem !
    Oryginalnie zamontowany był presostat firmy BITRON Spa z logo MAGNETI MARELLI, nie widziałem tam żadnego logo BOSCH ! Pomimo że firma BITRON nadal istnieje na rynku to nie moge znaleźć oferty na presostat BITRON do mojej alfy !
    Poszukam numeru, ostatnio koledze montowałem taki, znalazłem u lokalnego hurtownika. Gdzies chyba mam numer jeszcze.
    Osuszacz musi być odkręcany - nie ma innej możliwości. Trzeba go co dwa lata wymieniać, a raczej ze skraplaczem nikt tego nie robi...

    Cytat Napisał llacoste Zobacz post
    Presostat przepuszcza czynnik chłodzący pomiędzy pinami i dla tego jest tam mokro i również dla tego też masz zwarcie i wentylatory startują.
    Dodam, że najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest nabicie zbyt dużej ilości czynnika w układ

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mati145
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Była AR 156 SW 2.4JTD 140KM 2000r. / Jest AR 156 SW 1.9JTD 16V 140KM FL 2004r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    ja tego nie jestem w stanie ocenic czy bylo za duzo bo kupile Alfe 2 tyg temu:p Czyli czeka mnie wymiana presostatu? Jaki koszt? mozna wymienic samemu czy trzeba jechac do tych co nabijaja klime?

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    ja miałem to samo i u mniw winowajcą był czujnik temperatury na termostacie

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Miałem dokładnie to samo tzn startował wentylator przy rozruchu na zimnym, wypięta kostka elektryczna z presostatu ujawniła winowajcę!! Presostat do wymiany !

  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    Instrukcja mówi, anby ww. czynność wykonywać na wyładowanym układzie klimatyzacji (pozbawionym czynnika). Ja wykrecałem presosatat bez wyładowywania, byłem pewny że zawór zabudowany na króćcu dla presostatu jest szczelny. Podczas wykrecania trochę gazu wyleci, jest to słyszalne, po całkowitym wykręceniu presostatu syczenie powinno ustać. Jeśli nie jesteś pewien ww. zaworu lepiej udaj się do specjalistów od klimatyzacji. Poszukaj dobrego presostatu to jest najważniejsze. Jak już pisałem ja próbowałem już z trzema sztukami (dwie z ASO). Ten co mam teraz zamontowany, też nie do końca pracuje poprawnie. Podejrzewam, że ze względu na przeciążenia ciśnienia (szczególnie w upalen dni) zmienia sie mu charakterystyka (opis problemu w poprzednim post). Jeśli chodzi o wodę we wtyczce to też obserwowałem to zjawisko. Pamiętać należy, że sterowanie przekaźników wentylatorów odbywa się poprzez masę. Czy woda może przewodzić (masować) , demi nie, ale deszczowa zmieszana z patynowym nalotem z końcówek wtyczki , pewnie tak. Wtyczka powinna być sucha. Należy zaizolwoać ją pożądnie.
    Ostatnio edytowane przez mptasins ; 16-09-2013 o 08:52

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mati145
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Była AR 156 SW 2.4JTD 140KM 2000r. / Jest AR 156 SW 1.9JTD 16V 140KM FL 2004r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Panowie sukces Wymienilem presostat i po problemie. Przy odkrecaniu i wkrecaniu ulecialo troszke plynu, ale wszystko gra. Wentylator sie zalacza i wylacza jak trzeba tzn przy wlaczonej klimie wlacza sie co jakis czas, a jak sie wylaczy klime to za chwile przestaje calkiem Tylko zostal mi stary presostat ktory nawet nie ma miesiaca a zeby go oddac na reklamacje musze przejechac 100 km do sklepu w ktorym byl kupiony:/

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati145 Zobacz post
    Tylko zostal mi stary presostat ktory nawet nie ma miesiaca a zeby go oddac na reklamacje musze przejechac 100 km do sklepu w ktorym byl kupiony:/
    Wyślij paczkę pocztą (11 zł) z kopią dok. sprzedaży, opisem usterki i danymi zwrotnymi
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Po przekreceniu kluczyka strzelaja przekaźniki
    Utworzone przez Mytek w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 22:22
  2. pomoc przy 2.4 jtd - wentylatory
    Utworzone przez Lethal_PL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 12:46
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 13:21
  4. cykanie po przekreceniu kluczyka AR 156 1,6
    Utworzone przez majkkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 18:58
  5. Airbag, po przekreceniu kluczka bez prędkościomierza
    Utworzone przez Piiotr w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory