Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Co to za Błąd ???? alfa 156 1,9 jtd 16v

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie Co to za Błąd ???? alfa 156 1,9 jtd 16v

    witam. proszę o pomoc, od czego jest ten błąd ???? jak go skasuje i odpalę auto to się znów oświeca pompa na desce. rozchodzi mi się o ten "ILOŚĆ POWIETRZA" a czy od świec żarowych też się pompa oświeci na desce czy tylko kontrolka podgrzewu świec będzie mrugać ???
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	75.5 KB
ID:	109185  

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    P1238 najczęściej jest powodowany zasyfionym/ zapieczonym zaworem EGR.

    Drugi błąd to uszkodzona któraś świeca żarowa lub mniej prawdopodobne sterownik tych świec

    p.s.1 Poza tym wystarczyło wpisać nr błędów w wyszukiwarkę a nawet google i wyskoczyło by Ci milion odpowiedzi
    p.s.2 nawet na screenshocie masz opis prawdopodobnych przyczyn
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Dokładnie - zaślep całkiem EGR na testy i sprawdź szczelność przewodów od przepływomierza aż do kolektora.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    a czy w jtd 16v można całkiem go zaślepić czy daje się zaślepkę z dziurkami ????? aha na FECS świeci się ciągle na 1% egr w ogóle nie reaguje na pedał gazu.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuris Zobacz post
    a czy w jtd 16v można całkiem go zaślepić czy daje się zaślepkę z dziurkami ?????
    Tylko z otworami. Lub wyciąć go programowo i wtedy można zaślepić całkowicie.

    Cytat Napisał kuris Zobacz post
    aha na FECS świeci się ciągle na 1% egr w ogóle nie reaguje na pedał gazu.
    Tzn, że cały egr jest zapieczony i będziesz musiał wybić cewkę i ją wyczyścić. Masz manual w dziale Zrób to Sam
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    ten blad P1238 to jest jakas domena silnika w wersji 16V, tez go mam co jakis czas, u mnie EGR niby jest ok, wyczyszczony zaslepiony z dziurkami i nadal blad sie pojawia, choc autko sie zbiera caly czas tak samo, ilosc powietrza- niby przeplywomierz, ale u mnie roznice w mierzonej i docelowej ilosci powietrza sa w miare ok

    o tym bledzie bylo juz z kilkanascie tematow i do tej pory nikt nie znalazl jasnej i klarownej odpowiedzi..

    dodam jeszcze o mozliwosci wymienienia samego wkładu przeplywomierza,samej elektroniki bo obudowa moze zostac ta sama, oszczednosc kosztow to jakies 50%, kolega @sdero bodajże cos wiecej pisal na ten temat
    Ostatnio edytowane przez Jacenty ; 20-09-2013 o 13:25

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    przez jakiś miesiąc średnio raz na tydzień wywalało mi MCSF i dokładnie ten błąd,jedyne co mi się nie podobało to fakt iż auto raz budziło się na 1500,raz na 2000 obrotów,poza tym nic się nie działo.Wstawiona nowa przepływka-nic,wyczyszczony zawór EGR-nic.Dopiero otwarcie elektomagnesu i wyczyszczenie go tak aby płynnie pracował rozwiązało problem.Auto ładnie zbiera się od dołu i błędami już nie sieje.
    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes1979 Zobacz post
    Dopiero otwarcie elektomagnesu i wyczyszczenie go tak aby płynnie pracował rozwiązało problem
    Dokładnie. Ja po wyczyszczeniu dolotu i EGRa miałem ciągle błąd, bo cewka EGR była zapieczona. Rozwiercenie, wyczyszczenie 30min i działa elegancko
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 147 JTD 1.9 mJET 140 KM (2004)
    Postów
    5

    Domyślnie

    Bujałem się z tym błędem ponad pół roku powracał regularnie. Ostatnio zrywał sie świetnie, czuć było największy mom. obrotowy na 2000 a P1238 nadal było!
    Mechanicy chcieli wymieniać przepływomierz bo to kod Air Quantity ale raz po wymianie przepływKI BYŁO TO SAMO i zarządałem zwrot kasy i wsadzenia starej! Różnicy żadnej...

    W końcu przez kabel podpiąłem Belle do kompa i oglądałem parametry silnika w trakcie zmiennej jazdy w FES. Kluczowy był wykres: kalkulowane wlot pow, aktualny, otwarcie EGR i oczywiście obroty jako odnośnik. Cały czas EGR na 1%... czyli zamknięty. Postawiłęm diagnozę po czytaniu różnych forum,że aby pozbyć sie problemu trzeba wyczipować i usunąć EGR z kompa. Udało mi się to zrobić za 290 PLN, póki co nie zaślepiałem bo jest zamknięty (może się zdecyduje jeszcze ale podobno nie trzeba).
    Tak jak podejrzewałem to było EGR!c Jest spokój, silnik chodzi super, nie kopci, moc jest i marchewa poszła się j....

    Nie dajcie się złapać że to przepływka P1238 w 16V Jtd to najczęściej zbyteczny EGR. Regeneracja za podobne pieniądze a problem potrawi co 10 tys wracać. Wiadomo że paliwo, filtr powietrza i duszenia auta w mieście ma na to wpływ. To faktycznie wyrostek robaczkowy tego silnika. Polecam!

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    <p>
    Cytat Napisał krkmerv69 Zobacz post
    Postawiłęm diagnozę po czytaniu r&oacute;żnych forum,że aby pozbyć sie problemu trzeba wyczipować i usunąć EGR z kompa. Udało mi się to zrobić za 290 PLN, p&oacute;ki co nie zaślepiałem bo jest zamknięty (może się zdecyduje jeszcze ale podobno nie trzeba).
    Przypomnę się, że u mnie dla Alfohilik&oacute;w to niespełna 1/3 tej ceny Z diagnostyką wliczoną w cenę. Zaślepiać nie trzeba o ile już nie jest zawieszony. Ale trzeba pamiętać aby czasem nie zrobić sobie MES-em testu EGR. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem się zawiesi i będzie trzeba domykać ręcznie.</p>
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  2. Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:00
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 12:50
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34
  5. Błąd sondy lambda (PO150) + błąd zapłonu?
    Utworzone przez Natalia79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 13:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory