Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] Nie grają tweetery w BOSE

  1. #1
    piter34
    Gość

    Domyślnie [156] Nie grają tweetery w BOSE

    Hej,
    Mam w samochodzie system nagłośnienia BOSE + radio HIGH CD. Mój problem jest następujący:
    - dopiero teraz się wsłuchałem, że tweetery nie grają
    - czasami nie grają głośniki z przodu; trzeba uderzyć pięścią w obudowę drzwi i zaczynają grać
    - przeglądając instrukcję do radia trafiłem na informacje, że w przypadku zainstalowanego systemu BOSE nie powinna działać funkcja LOUDNESS:
    W wersjach z systemem HI-FI BOSE funkcja Loudness włączana jest automatycznie przez wzmacniacz.
    U mnie działa, tzn. mogę przyciskiem włączyć/wyłączyć podbicie niskich tonów...
    - kolejna nieścisłość to regulacja equalizera. W instrukcji napisano
    Włączenie / wyłączenie equalizera (z wyjàtkiem wersji z systemem HI-FI BOSE). Zintegrowany equalizer można włączyć lub wyłączyć. Jeżeli funkcja equalizera nie jest włączona, możliwa jest modyfikacja ustawień audio poprzez regulację tonów niskich (”BASS“) i wysokich (”TREBLE“). Po włączeniu funkcji equalizera można regulować krzywe akustyczne oddzielnie w siedmiu zakresach (...) W wersjach z systemem HI-FI BOSE funkcja
    equalizacji o analogicznej amplitudzie i fazie sygnału włączana jest automatycznie przez wzmacniacz.
    U mnie można swobodnie ustawiać sobie 7 zakresów pracy equalizera oraz regulować bass/treble przyciskiem AUD.

    Pytam teraz użytkowników BOSE i radia HIGH CD, czy u Was radio zachowuje się tak samo (equalizer i funkcja LOUDNESS)?

    Dlaczego nie grają tweetery?

    Czy istnieje możliwość, że wzmacniacz systemu BOSE jest wyłączony? Da się w to jakoś ingerować np. examinerem/alfowskim komputerem diagnostycznym?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie Re: Nie grają tweetery w BOSE

    Cytat Napisał piter34
    - dopiero teraz się wsłuchałem, że tweetery nie grają
    Bo ich prawdopodobnie nie ma w Bose w miejscu dedykowanym pod tweetery. Napisałem "prawdopodobnie", bo osobiście nie widziałem, a jedynie słyszałem, że Bose w 156 ma tweetery zintegrowane z głośnikami...

    Ściągnij sobie osłonkę głośnika (jest wciskana) i sprawdź.

  3. #3
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy
    Bo ich prawdopodobnie nie ma w Bose w miejscu dedykowanym pod tweetery.
    :shock:

    Faktycznie, masz rację, dzięki za zwrócenie uwagi.

    Instrukcja mówi w sekcji dot. BOSE, że
    System akustyczny składa się z:
    2 głośników współosiowych dwu drożnych (A-rys. 21) o średnicy 165 mm zintegrowanych z głośnikami tweeter;
    – 2 głośników full range tylnych (A-rys. 22) o średnicy 165 mm;
    – głośnika subwoofer o średnicy 225 mm znajdującego na półce tylnej w wersji berlina;
    – głośnika subwoofer o średnicy 130 mm znajdującego po lewej stronie bagażnika w
    wersji Sportwagon.
    – wzmacniacza analogowego o wysokiej mocy (200 W) 5 kanałowego z qualizatorem
    o wysokiej rozdzielczości znajdującego pod półką tylną w wersji berlina;
    – wzmacniacza analogowego o wysokiej mocy (200 W) 5 kanałowego z qualizatorem
    o wysokiej rozdzielczości zintegrowanego z głośnikiem subwoofer wewnątrz bagażnika w wersji Sportwagon.
    OK, co z funkcjami radia (LOUDNESS i euqalizator)?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: Nie grają tweetery w BOSE

    Cytat Napisał twardy
    Bo ich prawdopodobnie nie ma w Bose w miejscu dedykowanym pod tweetery.
    Podobnie jest w Alfie GT. Są tylko zaślepki z napisem BOSE. Czy jednak są zintegrowane z innymi głośnikami, tego nie wiem, ale podejrzewam, że tak. Jest to o tyle istotna kwestia, że wielu uważa BOSE za porażkę, m.in. dlatego, że nie ma głośników wysoko tonowych, a tymczasem okazuje się, że są właśnie zintegrowane, ale by nie budować nowej tapicerki drzwi, która jest wspólna ze słabiej wyposażonymi modelami, po prostu zamontowano same zaślepki, co właśnie przez niektórych odbierane jest jako ściema, ale jak widać niesłusznie.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Jest to o tyle istotna kwestia, że wielu uważa BOSE za porażkę, m.in. dlatego, że nie ma głośników wysoko tonowych, a tymczasem okazuje się, że są właśnie zintegrowane
    Wysokie tony słychać bardzo dobrze właśnie z tych dwudrożnych głośników. Byłem ciekawy co by się stało z wysokimi tonami, gdyby miały jeszcze grać głośniczki zza maskownic przy klamce... Już się nie dziwię, bo tam po prostu nic nie ma.

  6. #6
    szymiii
    Gość

    Domyślnie bose

    Witam, ja mam również zestaw bose i posiadam tweetery, naprawde chodzi git razem z tweeterami na gorze. Niestety komus spodobal sie woofer i go nie mam. Mam w zwiazku z tym pytanko, jak chodzi orginalny sub boose??? Warto sie bawic i szukac orginala, czy lepiej sprawic jakas mala skrzynke??? Nadmienie ze orginalny wzmacniacz bose ocalal. Ogolnie nie chce nie wiadomo czego, juz z jezdzacej dyskoteki wyroslem , chce zeby to dobrze czysto gralo.

  7. #7
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymiii
    Witam, ja mam również zestaw bose i posiadam tweetery,
    Dołożone, prawda?

    Cytat Napisał szymiii
    jak chodzi orginalny sub boose???
    Ja niestety nie mam porównania do żadnego innego suba. Ten, który gra u mnie gra naprawdę przyjemnie :mrgreen:

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    szymiii, chcesz dobrze jakosciowo brzmiacy przetwornik do sub'a, zainteresuj sie MDS08 lub MDS10 Intertechnika, zwlaszcza jesli lubisz posluchac rocka.

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [159] Problem z głośnikami - nie grają
    Utworzone przez kacperr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 19:33
  2. Nie grają głośniki... Connect navi+
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 19:34
  3. Tweetery Bose w przednich drzwiach?
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 18:11
  4. Tweetery w HI-FI BOSE
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 20:30
  5. [166] Nie grają głosniki w tylnych drzwiach!
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 15:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory