Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [156] silnik 2.5 V6 reaktywacja

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar maciekk
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    brzesko
    Auto
    156 2.5V6 i 147 1.6 Ts
    Postów
    733

    Domyślnie [156] silnik 2.5 V6 reaktywacja

    witam wszystkich.znacie juz moj temat z zabita V6 eraz jest tak ze mam do kupienia silnik wyciagniety z anglika z 2000 roku przejechane ma jakies 130000km facet mowi ze jezdzil tym samochodem pare razy i wszystko jest ok.daje gwarancje na czesci mechaniczne i rozruch w razie jakichs nieprawidlowosci wraca kase.myslicie ze warto zaryzykowac?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Wątpię, czy w razie problemów wyegzekwujesz od sprzedającego cokolwiek - według mnie kupowanie takiego kota w worku jest niezwykle ryzykowne. Oni wszyscy dają gwarancję i zapewniają, że zwrócą pieniądze, a potem szukaj wiatru w polu. Ciekawe też, że większość tych silników ma przebiegi ok. 120-130 tys. km.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    jak spisze dobrą umowę na gwarancje to będzie musiał oddać nie ma siły
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  4. #4
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240
    Ciekawe też, że większość tych silników ma przebiegi ok. 120-130 tys. km.
    taa... z tego co ja się kiedyś rozglądałem to większość miała poniżej 100tys. Ciekawe ile naprawdę mają te właśnie niby 130tys. Pamiętam że jeden TS miał nawet 68 tysięcy a pochodził chyba ze 155...

  5. #5
    Superjahu007
    Gość

  6. #6
    piter34
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekk
    znacie juz moj temat z zabita V6
    Lepiej było kontynuować w tamtym wątku... :roll:

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    jak spisze dobrą umowę na gwarancje to będzie musiał oddać nie ma siły
    A jaką siłę chciałbyś zastosować w takim przypadku - chyba tylko dwóch łysych z beysbolami, bo w polskie sądy i komorników to chyba nie wierzysz - zresztą założenie sprawy, biegli i komornik kosztowałoby więcej niż ten silnik, nie mówiąc już o jakichś 3 latach szarpania się.

  8. #8
    qualin
    Gość

    Domyślnie

    ja tez kupilem silnik z anglika, spisalem umowe gwarancyjna na miesiac czasu. koles sam do mnie pozniej dzwonil i pytal jak silnik. co do przebiegu to predzej bedzie mial on 130 000 mil a nie km ale to i tak bedzie w lepszym stanie jak nasz krajowy z przebiegiem 150 tys km. anglicy dbaja bardziej o terminowa wymiane plynow, paskow i innych czesci eksploatacyjnych.

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Rafik
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bartoszyce/Londyn
    Postów
    173

    Domyślnie Re: silnik 2.5 V6 reaktywacja

    Cytat Napisał maciekk
    witam wszystkich.znacie juz moj temat z zabita V6 eraz jest tak ze mam do kupienia silnik wyciagniety z anglika z 2000 roku przejechane ma jakies 130000km facet mowi ze jezdzil tym samochodem pare razy i wszystko jest ok.daje gwarancje na czesci mechaniczne i rozruch w razie jakichs nieprawidlowosci wraca kase.myslicie ze warto zaryzykowac?
    Jezeli to anglik to na 99% mowi prawde. Kazde MOT (przeglad techniczny) jest sprawdzane i wpisywany przebieg auta. Anglicy nie bawia sie w cofanie licznikow bo to sie nie oplaca i nie wielu ludzi to robi. Moim zdaniem powinienes brac. Podaj wiecej danych na priva.


    Pozdr.
    Była Alfa 156 2.4 JTD 10V 185 KM
    Byla Alfa 166 3.0 Super + LPG
    Jest Alfa 166 3.2

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar maciekk
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    brzesko
    Auto
    156 2.5V6 i 147 1.6 Ts
    Postów
    733

    Domyślnie

    Rafik, no hej jak chodzi o ten silnik 2.5 V6 to koles mowi ze ma przejechane 130000km z przeliczenia z mil mowi tez ze jezdzil pare razy tym samochodem i ze jest ok.silnik pracuje cicho nie stuka nie puka i cena jest jak najbardziej bo chce 2500zl.tyle ze jest lipa bo silnik w Iławie i nie bardzo jest jak jechac i obejzec :/ puki jest jeszcze w samochodzie.facet daje gwarancje na czesci mechaniczne silnika jak i na rozuch no to chyba sam by nie podcinal galezi na ktorej siedzi nie ? i jeszcze mowil ze wrazenia z jazdy niesamowite tak jak bym nie wiedzial o tym hehe.chyba kupie ten silnik tyle ze jest jeszcze sprawa przekladki silnika bo jeden kumpel mowi ze kolo 2000 a pojechalem do drugiego ktory robil juz przy moim autku i powiedzial ze nie wie dokladnie ale moze to kosztowac NAWET 500 zl. takze jest troche rozbieznosci ale jakos dam rade.pozdrowienia
    o co k'mon???

Podobne wątki

  1. 1,8 TS 01r reaktywacja po latach i problemy...
    Utworzone przez ukanioo w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory