Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jakie amortyzatory ?!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wStepny156
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW FL 1.9 JTDm16v
    Postów
    87

    Domyślnie Jakie amortyzatory ?!

    Witam serdecznie,

    aktualnie mam mega kryzys z kasą, obniżyłem auto o 35mm i nadszedł czas na wymianę amortyzatorów. Z KASĄ KRUCHO podkreślam !! Kupiłem Sprężyny -35mm EIBACH'A (Czerwone) i chciałbym coś dopasować do tych sprężyn, żeby autko jeździło jeszcze przez 1,5 roku i dobrze sprawowało się na drogach ulicznych ( NIE NA TOR !) Alfa Romeo 156 1,9 JTDm SW 2004.

    MTS'y wszyscy krytykują i wychwalają BLISTEIN'A CZY KAYABA, tylko mnie na to nie stać a jestem zmuszony "coś" kupić. Nie znam się za bardzo na tym, w temat "modyfikacji" czy jak inni wolą wypowiadać się gwarą tj. "tjuningu", dopiero się wdrażam i chciałbym zdobywać odpowiednią wiedzę.

    Tematów podobnych i takich samych było mnóstwo... na każdym jednak było "hejtowanie" drugiego pomysłu. Potrzebuję kompromisu !

    PS: Do seryjnych sprężyn nie chce wracać

    Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie rozumieją i potrafią wypowiedzieć się w tym temacie z dystansem od marzeń

    - - - Updated - - -

    Na prawdę nikt się nie wypowie ? Sami fachowcy od BLISTEIN'A, KAYABA, GWINTÓW i AIR RAIDÓW !?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Skoro sobie obniżyłeś, to teraz wsadzaj Bilestein B8 (b6 nie bardzo, b4 auto skacze), drogo bo drogo ale skoro chciałeś sobie obniżyć i ulepszyć właściwości jezdne to musiałeś się liczyć z tym, że będzie to więcej kosztować.
    Wsadzisz byle kupe do tych sprężyn do może Ci te 1,5 roku wytrzyma a może nie.... decyzja Twoja...skoro Cię nie stać to nie wydziwiaj i wracaj do standardowego zawieszenia i wtedy kupisz do tego tanie amorki
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja zaryzykowałem i kilka miesięcy temu wstawiłem do fabrycznego sportpacka tanie amory TA-TECHNIX. Na razie jest dobrze, ale zobaczymy, co z tego będzie po dłuższym czasie użytkowania.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Ja mam serie (albo nie wiem jaki mam amortyzator bo był wraz z sprężyną) i nie narzekam , jeżdżę już tak prawie rok.
    Fakt ktoś mnie skrytykuje bo coś tam...poprostu tam gdzie jadę mam drogi równe i mi się zawieszenie nie wybija po roku jak u niektórych dlatego u mnie czuje komfort jak jadę , na zakrętach też .
    Najtańsze zawiasy masz MTSa możesz kupić używki w dobrych cenach jeśli nie chcesz do serii wrócić
    Chociaż no GLEBY żaden nie ma znas to te eibachy to poprostu poprawienie serii i do tego nie trzeba specjalnych amortyzatorów .
    Co do airride pytałem się ile to by mnie kosztowało to podstawowy zestaw 3500zł (lecz się rozmyśliłem , lepszy dobry gwint niż narazie pneumatyka)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Ja zakładałem do 156 z tańszych magneti marelli - bo takie były fabrycznie montowane w mojej 33 i były ok. Niby magneti nie chinczyk... Ale koło podskakuje po śpiącym policjancie jakby tam amorka nie było - to juz na tych wylanych które wywaliłem było lepiej.
    Niestety chłopie - b8 albo kayaba, bo będziesz kupował drugi raz jak zaoszczędzisz za pierwszym.... i kasa w błoto.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. [159] Jakie amortyzatory do AR 159 ?
    Utworzone przez Magic159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 211
    Ostatni post / autor: 08-05-2023, 21:39
  2. [155] Jakie amortyzatory?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 00:32
  3. Jakie amortyzatory? 2.0 JTS
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 21:00
  4. jakie amortyzatory do 147 na tyl
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 20:24
  5. Jakie amortyzatory na tył?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory